Hız Arttırmak

Ynt: Hız Arttırmak

arkadaşlar ölçtüm max. hızı zaten 30-33 km.balon tekerlek.50 bile yaptırsam yeter.bazen 50 kmlik bir uzun yolum oluyor yılda 2-3 kez.git git bitmiyorda.birde arkada aletler sallıyor.çözüm arıyorumda.

285 s i bilmem ama 165 ler koyuyorlar bizde koydurmuştuk ama iyi olmuyo olay şu 3. fitese konuluyor bizimki 4 fitesliydi en hızlı fites 3. fites oluyor fitesleri 1-2-4-3 diye geçiriyon rampada 3 den dörde iniyon sonra aniden 2 ye inince traktör yığılıyo aynı şekilde özellikle yüklü iken 2 den 4 e çıkmak zor oluyor.Birde takviyeye düştüğünde takviye 3 seri birden daha hızlı oluyor biz kullandık sonra söktürdük iyi olmuyor ama traktörün hızını komple yükseltecek bi yol olsa daha güzel olur.

arkadaşım bırak motor la oynamayı 3 5 mılyara eski ford man kamyon lar var al bitane arkayada bi rampa yükle yükle git gideceğin yere böylece min 70 80 km yapmış olursun ok -*-s

bence ayarı bozma artı birde bu traktörü hep yolda kullancaksın bu serilik bazı işlerde zarar yazar yani
CHN06 link=topic=57307.msg646123#msg646123 date=1352239393' Alıntı:
arkadaşım bırak motor la oynamayı 3 5 mılyara eski ford man kamyon lar var al bitane arkayada bi rampa yükle yükle git gideceğin yere böylece min 70 80 km yapmış olursun ok -*-s
böylede bi düşünce yani sürekli yolda kllanırsan daha ii bi kamyon almak

3 üncü dişliye takılıyor sanırım ama verim alamassın kardeş traktör çok çabuk çekişten düşer yığılır kalır en iyisi pompadan gaz ayarını aç biraz farkı görürürsün :)

gocabolulu link=topic=57307.msg646476#msg646476 date=1352311947' Alıntı:
büyük bi jant lastik al öyle çözersin örneğin 398 lerde kullanılan lastikleri bulabilirsen olur hem şanzumanla falan oynamamış olursun..16,9 38 olması lazım baya büyük..

o lastik 285 in çamurluguna büyük gelir.

Traktörde hız mantıksız bence alet taktın gidiyon hızlı git bakıyım arkada alet kalır mı :) 22km yolu ortalama 40 dakikada gidiyoz biz sıkıntı yok kulağına bi kulaklık tak müzik dinleye dinleye yavaş yavaş git işte en sağlamı :D
traktörle hızlı gittiğin zaman yük varsa bide kontrol senin elinden traktörün eline geçmesi kafanı bi tarafa çevirmen kadar kısa sürebilir.285s güzel motor işte dededen toruna torundan çocuğa kalır o motor bozma sen bozma :D

evet 285 in çamurluğuna sığmaz doğru ama çamurluğun altına parça konuluyor metal bi takoz işi çözer biz çamur sıvanıyo diye 165 e takmıştık 5 cm yükselmişti sen istediğin kadar yükseltebilirsin...

benim arkadaşın var suan 57-62 km hız arasında bi surata sahip 4 vites surat dişlisi diye geçer dişlinin çap oranını bilmiyorum ama etrafımda 3-4 arkadaşım taktırdı yıllar önce ama hız ne kadar artarsa yükte 4.viteste çok ani bayılmalar oluyor adı üstünde surat dişlisi tahmimin mf 240 eski tip kara şanzıman dedikleri onların 4.vites dişlisini takıyorlar suratlı olması için

melihakkoyun link=topic=57307.msg975823#msg975823 date=1424956188' Alıntı:
mazot pompasını aç hem hızlı gider hemde çok çeker hiç bir sikinti olmaz ben 70-56 da açtım 45-50 km yapıyodu ;)

2030 JOHN DEERE nin mazot pompasını açtım bende eskiden 50 geçiyordu taksi gibiydi mazot çok olunca seride gidiyordu uzunca zaman kullandım abim ustaya kıstırmış sonradan. Arkadaşlarında dediği gibi şanzımanla oynamayın ayarı yükselt.