Holsan'a Kumanda Tutucusu Yapımı...

Ynt: Holsan'a Kumanda Tutucusu Yapımı...

kubilay07 link=topic=74499.msg876576#msg876576 date=1396820819' Alıntı:
dijitalin farkı ne abi normal kaynak makinalarından ? bu bizim 4üncü kaynak makinamız hepsi trafo tip monofaze idi buda öyle içlerinde tek konya malı olan ve gariptir ömrü en uzun olan makina oldu 12 saat operatör değişimi ile kaynak yapıldı garajın ve etrafının üstü kapatılırken makas ördüğümüzden uzun sürdü ve sürekli kaynak yapmıştık 12 saat çalışmayla tık demedi belkide elyaf sargılı olduğundandır diğerleri bakır sargılıydı ama bende bundan bıktım taşıması ölüm çok ağır hantal ve evdeki elektrik tesisatı kolay kolay kaldırmıyor inverter tip bişey alacağım magnaweld ler ilgimi çekti hele 4.00mm ' ye kadar elektrot eritebilmesi beni resmen kalbimden vurdu :)

alet işinden hepten dertliyim abi ne anahtar kaldı nede başka bişey kaybolduğundan garaja bişeyler almayada heves etmiyorum artık nasıl olsa kaybolacak diyorum mesela havalı gres pompası ihtiyaç ama garaj yağlamacıya döner diye korkuyorum :D
dijitallerde sargı yok küçük kutucuk bilirsin içinde entegre devre var her tür kalınlık elektrot eritiyor sanki macun gibi pürüzsüz.
Iki kaynak mak.varbiri büyük bakır sargılı biride dijital idare ediyor iste.
Dijital alırsan iyisini al bi kere al ömürlü olur.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=74499.msg876578#msg876578 date=1396821522' Alıntı:
dijitallerde sargı yok küçük kutucuk bilirsin içinde entegre devre var her tür kalınlık elektrot eritiyor sanki macun gibi pürüzsüz.
Iki kaynak mak.varbiri büyük bakır sargılı biride dijital idare ediyor iste.
Dijital alırsan iyisini al bi kere al ömürlü olur.

çok anlamıyorum abi kaynak makinası işlerinden eskiden tek cinsti şimdi milyon tane olmuşlar gazaltısı var tozaltısı var inverterı var ark kaynağı var bi dünya bugün baktım netten oerlikon referanslı magnaweldler çok hoşuma gitti tabi askaynak referanslı express weldlerde yabana atılacak makina değil dijitaline falan bakmadım değiştirme niyetini bi alayım illaki bakınırız gazına-tozuna-dijitaline sanırım değiştirmek için makina taşırken fıtık olmam gerekecek ;D ;D

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=74499.msg876584#msg876584 date=1396822343' Alıntı:
Express weld alabilecek en iyilerinden biri küçük güçlü uzun ömürlü hafif tavsiye ederim.

eyvallah abi ;) tavsiyeni dikkate alacağım :)

Gökhan ÖZKAN link=topic=74499.msg876586#msg876586 date=1396824264' Alıntı:
Kolay gelsin Kubilay,eline sağlık.bir iki sac daha kessen bağcıkı büyütecen :D

saolasın gökhan abi :) şu uzellerin ağırlıkları bi patlatalım boyuna olmasa da enine büyütürüz ;D ;D