Hünkar Çiftliği Hayvancılığa Farklı Bir Bakış

Ynt: Hünkar Çiftliği Hayvancılığa Farklı Bir Bakış

simentalci link=topic=68589.msg783943#msg783943 date=1381407056' Alıntı:
Simental deyince 'saf ırk simental' anlamak lazım. Geçenlerde şöyle olmuştu gibi şeyler gerçeği yansıtmıyor. Önemli olan o hayvanların kesilirken değil doğarken yanlarında olmak. O zaman ortaya çıkar alaca simental farkı.
Kaç döngüde saf simentall elde edilir.

Çok faydalı bir video... Böyle bilinçli üreticilere ülkemizin ihtiyacı var. Video gelecekteki planlarıma ışık tuttu ve planlarımı destekler nitelikte ekstra bilgiler edindim. Paylaştığınız için teşekkür ederim.

ELPRESACANARİO link=topic=68589.msg784554#msg784554 date=1381511814' Alıntı:
Çok faydalı bir video... Böyle bilinçli üreticilere ülkemizin ihtiyacı var. Video gelecekteki planlarıma ışık tuttu ve planlarımı destekler nitelikte ekstra bilgiler edindim. Paylaştığınız için teşekkür ederim.
sağol.milletiimz bilgilensin yeter başka videolarda paylaşırız.

Eğer angusları adamın yaptığı gibi ahırda beslesek ve sadece dediği ottan versek büyük büyük meralara ihtiyaç olmadan besi yapılabilir.

Ki bu çiftlikte yapılanda buymuş.Çok ilginç geldi sadece ot veriyor ve hızlı bir şekilde et üretiyor.

E niye yayılmıyor böyle birşey acaba.Yaygında kimsenin mi haberi yok yoksa tezat mı yani ne diyorum ben yahu :)

Magna Carta link=topic=68589.msg797146#msg797146 date=1384894180' Alıntı:
Eğer angusları adamın yaptığı gibi ahırda beslesek ve sadece dediği ottan versek büyük büyük meralara ihtiyaç olmadan besi yapılabilir.

Ki bu çiftlikte yapılanda buymuş.Çok ilginç geldi sadece ot veriyor ve hızlı bir şekilde et üretiyor.

E niye yayılmıyor böyle birşey acaba.Yaygında kimsenin mi haberi yok yoksa tezat mı yani ne diyorum ben yahu :)
aynen abi neden yayılmıyor merak ediyorumm..

Magna Carta link=topic=68589.msg799180#msg799180 date=1385229521' Alıntı:
Yoksa adam bu ektiği otun pazarlamasını felan mı yapıyor diye insanın aklına da gelmiyor değil...
:D..ama adam gerçekten güzel sunum yapmış