İLAÇLAMA PART1 -Yaprak Gübresi Uygulaması...

Ynt: İLAÇLAMA PART1 -Yaprak Gübresi Uygulaması...

kubilay07 link=topic=73549.msg859717#msg859717 date=1394139028' Alıntı:
saolasın abi sen holderle atsan olmuyor mu abi? benim başka alternatifim yok :/ traktör geçecek araları seyrek bıraksan aslında atılabilir holder ile??
busene öyle atıcam sıraları ona göre bırakıcam

volkanuzel link=topic=73549.msg859732#msg859732 date=1394139583' Alıntı:
Kolaygelsin zepzeci bilader :D

Arıları nereye koydun o arılar sadece tozlamamı yapıyo la bal yokmu bal ;D

saolasın haşmetçi ;D

arılar yürüme yolunda ana direklere sabit platformlarda :) yok la bal yapmıyolar ama bu gidişle bal yapanını koyacağız kovanın içinde 20 tane arı var 150 lira diyolar tanesine kafayı yiyecem bide 1 ay gitmiyo 3 haftada ölüyolar ;D

tt555 link=topic=73549.msg859818#msg859818 date=1394142724' Alıntı:
Köydeş kolay gelsin sen bu isi bütün incelikleri ile yapiyorsun bizm yerde bi tatli sulu bi map verirz yaprak gubresi hic kullanmadik

saolasın hemşo..elimizden geldiğince yapmaya çalışıyorum.MAP çiçeklenme için kullanılır fakat tatlı suyu anlamadım?.yaprak gübresi kullanmadan iyi verim alınmaz fidanın kökleri çalışmadı zaman alttan gübrelemek yerine üstten beslenir bu hem paranın cepte kalmasına hemde ayacın kendini toparlamasını sağlar ayrıca üstten yapılan gübreleme topraktan yapılana oranla 2 kat daha hızlı etki eder

bende yaklaşık 2 aydır yaprak gübresi kullanmamıştım fakat ağaçlar strese girdi gece-gündüz sıcaklık farkı çok yüksek olunca stresi ortadan kaldırmak için protein(terra sorb foliar) kullanıyorum..tabi strese bağlı besin elementi alım noksanlığıda var onun içinde 18+18+18+TE kullandım

Zaten map i ciceklenme zamani kullanrz tatli su olayi yani gubresz,su verirz yaprak gubresi elbette iyi gelir ama biz zaten 4 yada5 döll aldimz icin agac yipranmadn isi hallediyorz bu gübre filan isi ile babam ilgilenr cok bi bilgim yok bn ise işin agir tarafinda olurum

tt555 link=topic=73549.msg859827#msg859827 date=1394143586' Alıntı:
Zaten map i ciceklenme zamani kullanrz tatli su olayi yani gubresz,su verirz yaprak gubresi elbette iyi gelir ama biz zaten 4 yada5 döll aldimz icin agac yipranmadn isi hallediyorz bu gübre filan isi ile babam ilgilenr cok bi bilgim yok bn ise işin agir tarafinda olurum

domatese boş su verilmez ya naptınız siz 2.5 ec ' den aşağı su vermek sağlıklı olmaz domatese renkte sıkıntı olmuyormu hiç? kaç günde bir hasat yapıyosunuz bide ilk hasadı ne zaman yapıyonuz yani dikimden kaç gün sonra??

kubilay07 link=topic=73549.msg859833#msg859833 date=1394143947' Alıntı:
domatese boş su verilmez ya naptınız siz 2.5 ec ' den aşağı su vermek sağlıklı olmaz domatese renkte sıkıntı olmuyormu hiç? kaç günde bir hasat yapıyosunuz bide ilk hasadı ne zaman yapıyonuz yani dikimden kaç gün sonra??
Yok. Renkte sikinti yok kalite birinci sinif eski den m19 cinsi ekerkn renkde sikibti olurdu ama iki yildr bestone ekiyorz ekim in biriila 10 u arasi ekerz subatin sonuna cikar bu yil sicak iklimden dolayi daga erken cikti komsularin ki sen bu isi kavramissin kubi serayi faliyete gecirince babamdan dewralayim bu isleri tamamen

tt555 link=topic=73549.msg859838#msg859838 date=1394144375' Alıntı:
Yok. Renkte sikinti yok kalite birinci sinif eski den m19 cinsi ekerkn renkde sikibti olurdu ama iki yildr bestone ekiyorz ekim in biriila 10 u arasi ekerz subatin sonuna cikar bu yil sicak iklimden dolayi daga erken cikti komsularin ki sen bu isi kavramissin kubi serayi faliyete gecirince babamdan dewralayim bu isleri tamamen

tarla domatesi dikiyorsanız çok problem olmaz fakat serada durum çok farklı :)