İlk Arpa Hasatına Başladık Yer Eskil 2016

Maşallah bereketli olsun.Güzel verim almışsınız.Ekimden biçime yaptığınız uygulamalar hakkında bilgi verebilir misiniz?Özellikle gübreleme ve sulama.

Teşekkür ederim saolun
Arazi pancar yeri idi. Nadas etmeden direk alabora çektim ektim

Dekara 2 teneke tohum 20 kilo dap ile ektim ve güzün suladım 1 kez

Bahar aylarında marttı sanırım tek seferde 40 kilo üre attım dekara hemen suladım ard arda 15 gün arayla 3 kez. Başaği çıkarıken %50çıkmıştı suyu kestim yatmaması için
Hiç herbisit vb ilaç kullanmadım arpa erken bastı ot çıkmadı

Maşallah bereketli olsun yılın iyisi herhalde sizin oraya göre . Hacı metmetten biliyom 1 tondan aşağı arpa buğday 10 tondan aşağı slaj 2 tondan aşağı dane mısır yapmıyor sizin oralar . Yılın kurak gitmesinden 730 da kalmış.allahtan gelen bişey nasip bu kadar demek

• Beğen
Tepkiler: kursatkesikbas
Maşallah bereketli olsun yılın iyisi herhalde sizin oraya göre . Hacı metmetten biliyom 1 tondan aşağı arpa buğday 10 tondan aşağı slaj 2 tondan aşağı dane mısır yapmıyor sizin oralar . Yılın kurak gitmesinden 730 da kalmış.allahtan gelen bişey nasip bu kadar demek

Saolasın abim evet çok şükür kuvvetli topraklarımız emeğin karşılığını verir

Verimler güzel maşallah aydan hanım cinsi 730 kilo verim aldık.
00a2125e4963b538a74d38a60e8b61c6.jpg

bereketli olsun topramm:rolleyes:

Teşekkür ederim saolun
Arazi pancar yeri idi. Nadas etmeden direk alabora çektim ektim

Dekara 2 teneke tohum 20 kilo dap ile ektim ve güzün suladım 1 kez

Bahar aylarında marttı sanırım tek seferde 40 kilo üre attım dekara hemen suladım ard arda 15 gün arayla 3 kez. Başaği çıkarıken %50çıkmıştı suyu kestim yatmaması için
Hiç herbisit vb ilaç kullanmadım arpa erken bastı ot çıkmadı

Bereketli olsun çok güzel verim.