Işbora traktöre fındık patozu uyarmı

Elimde işbora sd4000a var fındık patozu işi yapmayı düşünüyorum sizce randımanlı çalıştırırmı ve motor dayanıklılığı ve hararet durumu ne olur
Aşşağıdaki resimde 5 dk felan çalıştırdım makina bize ait değil
Screenshot_2019-07-20-00-06-50.jpg
Screenshot_2019-07-20-00-06-53.jpg

Tarla sürme olsun nakliye işi olsun bütün gün çalışıyorum 4 teker 3 römork taktığım oluyo hiç hararet yaptığını görmedim devirdaim pompasıyla pervaneyi değiştirdim ondan dolayı kolay kolay hararet yapmıyo
Kuyruk mili güçlüdür ozaman kullanabilirsin bizim orda komsuda vardı cok üst kapak yakardı bilerek takip ederek kullanirsan sikinti olmaz heralde

Fındık patozu İşbora'ya hiç bir şey yapamaz, korkma. Motor yağını, yağ ve yakıt filtrelerini yenile. Hava filtresi tasını temizleyip yeni yağ doldur. Patoz çevirirken kaputu kaldırman faydalı olur. Radyatör önündeki saman eleğini arada temizle. Hararet 90 civarını geçmesin olur da 90 ın üzerine çıkarsa biraz boşta rölantide çalıştır. Termostata falan baktır. Yakıt pompası yağı motordan almıyorsa (bazılarında öyle olabiliyor) ona da baktır. 4 adet pto(power take off: güç çıkışı) devri var sana 2 yi kullanmanı öneririm, daha düşük gazda hararet daha düşük olur. 1600 d/dk işini görür diye düşünüyorum zaten tork için de ideal bir bölge. Detaylı bilgiyi sitenin sağ üst köşesindeki 'ara ' sekmesine tıklayıp 'shibaura' veya ' işbora' yazarak bulabilirsin. Hayırlı olsun :)