İşte..!!!"petlastan şok mektup"

12.11.2010
16,297
22,541
48
Erzurum

İşte petlas'tan beklenen cevap geldi..
diyorki ..
sevgili çiftçi kardeş..
bu ürünü çamurda,yağmurda,kar'da,güneşli havada kullanırsan başına gelecek olan budur..
(Yukarıdaki hava şartlarından başka bir iklim daha varmı) :)
ve kısacası petlas alırsan biz adama böyle çakarız..nefesini keseriz..
emeğini yeriz,rızkını böyle çalarız.
ama sen alışmışsın yine gelir petlas alırsın..
Çünkü sen bu kadarsın.. diyo..
(tabi mecazi olarak benim anladığım dil bu)
siz ne dersiniz..
petlas lastik alan bu hava şartlarında kullanmayacak ona göre..

Resimler ve ekler

• 2017-03-06 15.45.34.png
    2017-03-06 15.45.34.png
    607.1 KB · Görüntüleme: 424
Hatayı yapan sensin abi motoru kışın sıcak garajda muhafaza edip havalar iyice ısınmaya başlamadan kullanırsan, yağmurlu havada plastik-naylon malzemeyle kaplayıp yağmurun temas etmesini engellemezsen bir de yoldaki ufak taşlara dikkat etmezsen olacağı bu :) Bizimkilere tembihlemek lazım yine Petlasa bulaşmasınlar..
Geçmiş olsun abi yetkililer yine komedyen gibi :) bizim akrabanın yeni aldığı römork lastiği yarılınca eksper yollamışlar. Eksper o koca yarığı bıçakla kendin acmışsın diyince bıçağı sana vereyim lastiği o şekilde kes masrafını ben karşılayim demiş. Sonra eksper bırakıp gitmiş ama herhangi bir ödeme falan yapılmadı :) Fakat lastik markasını tam hatırlayamadım Petlas olmayabilir.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Cevap: İşte..!!!"petlastan şok mektup"

Milliyetçi olun diyolar ama nasıl olacak şu kepazeliğe bak tüketici hakları mahkemesine git kardeşim gerekeni yapacaklar resmen köylü ile dalga geçiyor[emoji35]

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Herkes burda mı? Mademki bunlar böyle bir pişkinlik yapmış ve halihazırda trakkulupte de bu kadar üye varken yapmamız gereken tek şey --- bu saatten sonra patlas kullanmayacagiz,çevremizdekileride uyaracagiz. Bu paylaşımıda onlara göster bakalım kararları nasıl değişecek.
Forumun amacı traktörlerin huyunu suyunu tartışmakla ibaret değil. Bir ses olmaktır. Benim gözümde ne yerli nede yabancı bir firma umurumda değil. Sadece ezilen zor şartlar altında üretime ara vermeden devam eden çiftçiyi bilirim ve bu yüzden
"hepimiz birimiz için,birimiz hepimiz için"

Arkadaşlar ucuz etin yahnisi hesabı olmuş bu iş:)

Geçen gün bir markete gittim, girişte kapıya bir reklam afişi asmışlar.
"10 tane İnegöl hazır köfte 2 lira .. kuruş" ?!

Görevli kişiye sordum "Bu afiş çok eskiden kalma değil mi?" Aldığım cevap daha şaşırtıcı. "Yok efendim yeni fiyat" dedi.

Durup bir düşündüm, dana eti olsa imkanı yok o paraya olmaz. Kuzu olsa zarar eder. Eşek eti olsa bile yine kurtarmaz dedim.:D

Vesselam ya almayacaksın ya da alınca "Bu ne etinden yapılmış kardeşim kıymanın kilosu şu para?" diye sormıycan.;)

• Beğen

Herkes burda mı? Mademki bunlar böyle bir pişkinlik yapmış ve halihazırda trakkulupte de bu kadar üye varken yapmamız gereken tek şey --- bu saatten sonra patlas kullanmayacagiz,çevremizdekileride uyaracagiz. Bu paylaşımıda onlara göster bakalım kararları nasıl değişecek.
Forumun amacı traktörlerin huyunu suyunu tartışmakla ibaret değil. Bir ses olmaktır. Benim gözümde ne yerli nede yabancı bir firma umurumda değil. Sadece ezilen zor şartlar altında üretime ara vermeden devam eden çiftçiyi bilirim ve bu yüzden
"hepimiz birimiz için,birimiz hepimiz için"
Evet ..Birlik olmak lazim..Petlas kullanmiyoruz...

vay anasını be petlas bende sadece mibzerde var allaha şükür başka aletimde yok tankerde lassa var 7,50 16 eski tip kamyon lastigi o kadar karda yogmurda durdu daha inmedi romorkta pirelli var yarımalara ragmen 6 ton yük atınca banamısın demiyo traktörlerimin hiçbirine petlas almadım lassa goodyear çok sıkışıksam özka sattıgım traktörde önlere özka aldım tarlaya sokmadan sattım traktörü şu anki traktörümde Kleber var bakalım bu kaç sene gidecek

• Beğen