İthal gebe düveler ile ilgili

Öncelikle selamın aleyküm Burdur Gölhisar da kayalar adında bir firma gebe düve getiriyor oradan gebe düve almayı düşünüyorum şu anki kura göre 100 bin TL hayvan başı alman menşeli hayvanlar bu firmadan veya başka firmadan ithal gebe düve getiren var mı çevremde bir kişi aynı firmadan gebe düve getirdi hayvanlardan memnun gibi yeni doğurmaya başlamışlar siz ne tavsiye edersiniz ithal gebe düve mantıklı mı yerli gebe düve satan firmalar da hemen hemen aynı fiyatları söylüyorlar 3-5 bin oynuyor arada ithal hayvanın en azından genetiği iyi annesi hatta ananesinin kaç kg süt verdiği belli bana daha mantıklı geldi sizin fikirleriniz nelerdir

A. S. Hayvanın kapasitesi önemli
Ama işletmenin kapasiteside
35 kg süt veren bir hayvan 15 kg imkanı kapasitesi olan bir işletmede birkaç gün 35 kg süt verir sonra 15 kg ye düşer
İşermecinin Bilgisi tecrübesi imkanı önemli hayvanın genetiği kapasitesi gibi
Hayvan alırken göre göre seçe seçe almak gibisi yok
Allah kolaylık versin
Degerli yorumun için teşekkür ederim haklısın göre göre almak daha güzel ama Türkiye'de özellikle de benim bulunduğum bölgede güzel damızlık hayvan yok bulunamıyor o yüzden ithal düşündüm fiyatta fark olmayınca pek mantıklı geldi birde burda büyük işletme var atasancak ona bakmayı düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: AltınSüt
Öncelikle selamın aleyküm Burdur Gölhisar da kayalar adında bir firma gebe düve getiriyor oradan gebe düve almayı düşünüyorum şu anki kura göre 100 bin TL hayvan başı alman menşeli hayvanlar bu firmadan veya başka firmadan ithal gebe düve getiren var mı çevremde bir kişi aynı firmadan gebe düve getirdi hayvanlardan memnun gibi yeni doğurmaya başlamışlar siz ne tavsiye edersiniz ithal gebe düve mantıklı mı yerli gebe düve satan firmalar da hemen hemen aynı fiyatları söylüyorlar 3-5 bin oynuyor arada ithal hayvanın en azından genetiği iyi annesi hatta ananesinin kaç kg süt verdiği belli bana daha mantıklı geldi sizin fikirleriniz nelerdir
Çevremde Kayalar Gruptan hayvan alanlar var ve memnunlar. ithal almak çok daha mantıklı bana göre. Devletimiz ithal hayvan sokarken genoik, kan testi, ve pedigrilere göre seçip 60 gün karantinada beklettikten sonra satışa izin sunuyor. veteriner olarak size tavsiyem büyük ve profesyonel değil ise yerli mal kesinlikle alma. Bu tarz firmalarda faiş fiyat istiyorlar. (başıma geldi geçen sene yerli hayvanlara 120-150 istediler ithaller 90 ve daha kaliteliydi). İthal hayvan candır gerisi heyecandır.

Son düzenleme:
Çevremde Kayalar Gruptan hayvan alanlar var ve memnunlar. ithal almak çok daha mantıklı bana göre. Devletimiz ithal hayvan sokarken genoik, kan testi, ve pedigrilere göre seçip 60 gün karantinada beklettikten sonra satışa izin sunuyor. veteriner olarak size tavsiyem büyük ve profesyonel değil ise yerli mal kesinlikle alma. Bu tarz firmalarda faiş fiyat istiyorlar. (başıma geldi geçen sene yerli hayvanlara 120-150 istediler ithaller 90 ve daha kaliteliydi). İthal hayvan candır gerisi heyecandır.
Bende sizin gibi düşündüm o yüzden ithal almaya karar verdim konuştuğum birkaç işletme var hemen hemen aynı parayı istiyorlar üstelik düveler toplama sağdan soldan toplayıp gebeleştirip satıyorlar veteriner sağlık teknikeriyim bende ve bize hayvan seçiminde en önemli kriterin genetik olduğunu öğrettiler bu yüzden ithal daha mantıklı birde yerel büyük işletme var atasancak süt işletmesi onlar da satıyormuş ama belki de daha fazla fiyat isteyecekler görüşüp konuşup karar vereceğiz