Jd 5105m mi newholland t5 115 mi

Eğer biraz daha bütçen varsa bildiğim kadarıyla yeni 5r nin konya fuarında lansmanı yapılacak almışken kralını al rahatına bak derim ama illa bunlardan birisi olacaksa 5105 derim yinede traktörü sen kullanıcaksın hoşuna gideni al [emoji5]

Eğer biraz daha bütçen varsa bildiğim kadarıyla yeni 5r nin konya fuarında lansmanı yapılacak almışken kralını al rahatına bak derim ama illa bunlardan birisi olacaksa 5105 derim yinede traktörü sen kullanıcaksın hoşuna gideni al [emoji5]

2017 model 5105M liste fiyatı 220bin lira diye duymuştum eğer doğruysa 5R seriisi 300bin lira gibi fiyattan başlar. O kadar parayı vermektense ilandaki 6115R yi almak daha mantıklı gibi..

http://www.sahibinden.com/ilan/is-m...alzemelerinden-johndree-6115r-409050149/detay

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Nh nin t5 serisini bizzat inceledim. Kabin ici ergonomi,mekik kolu ve direksiyonla hareket eden gösterge paneli ile çok iyi ayrıca euro4 motora sahip arti olarak jd den 9 eşeği fazla. Fakat sahada ve uzun süreli dayanıklılık konusunda hangisi daha iyi kullanıcılar daha iyi bilir.

2017 model 5105M liste fiyatı 220bin lira diye duymuştum eğer doğruysa 5R seriisi 300bin lira gibi fiyattan başlar. O kadar parayı vermektense ilandaki 6115R yi almak daha mantıklı gibi..

http://www.sahibinden.com/ilan/is-m...alzemelerinden-johndree-6115r-409050149/detay

Gecen jd bayisine ugradim yeni 5R serisini sordum oda senin dedigini söyledi 5R almaktansa 6R al daha iyi olur dedi.Konya fuarında 6 serisinin yeni bir modeli olacakmis onu inceleyin onlar 5R lere gore daha hesapli olacak dedi.

Ben hesaplı bir 6R serisinin olacağını sanmıyorum. Jd nin bir politikası var 5M,5R,5G,5E gibi nekadar 5 serisi varsa hepsinde ölçü aynı,sadece teknoloji ve konfor farkları var. Yabancı çiftçiler bu tür traktörleri çiftlik ve ara işlerde kullanmak için tercih eder. Eger ki sen 500 ila 1000 dönüm gibi büyük bir alanı işliyorsan birde sulu tarımda varsa o vakit 6 serisi mutlaka tercih edilmeli. Dolayısıyla jd nin 6M ve 6R serisi traktörleri her zaman pahalı olmuştur.