jd5503 gitsin yerine 8195 gelsinmi

slm arkadaşlar bende 5503 jd4x4 gözde kabinli var tümosan bayisiylen cebelleşiyoz 8195kabinli kılmasına o 27 istiyo biz 20 veriyoz o 25 razı bide 23 bu iş 24 e biter herhalde sizce degişmek doğru kararmı tumosanın ikinci el 2012 55bine kadar çok zayıf geldi ikinci eli benimkide 35 40 arası

Ynt: jd5503 gitsin yerine 8195 gelsinmi

Konuyu yazalı 1 ayı gecmis ama ben yinede fikrimi söyliyim.
kabin içi cok güzel ve konfor var ek koltuk yok(bunu 8105 e göre söylüyorum). yolda birazda yavas deneme motoru olarak ilk bizde 8195 alacaktık. bizde bide mf 3.075 var 4*4 mf yolda tümodan hızlı ama tümo tarlada her yönden mf yi ezer. Tümo biraz fazla yakıyor oda yeni olduğundan eger john deree hızlıysa tümo biraz tuhafına gele bilir ama çekis konusunda tümodan güzel bir traktör göremiyorum. 450 saatteydi 70 saat falan kullandık kabinsiz oldugu için geri verdik 8105 aldık.

Ynt: jd5503 gitsin yerine 8195 gelsinmi

geldim kardeş 8195 denemek için 2011 modeli iki günlügüne sökümde kullandım yakıt ve konfor acısından hoşuma gitmedi ama çok güçlü motor ona bişe diyemem yakıt konusundada denemek için bana verilen traktorde pompo yada enjektorde arızalı olduğu sölendi işin açıgı jd nin tadını vermedi birde alışkanlıktanmı b,ilmiyorum jd le 24 saat çalıştığım olmuştur tumo ve erkunt seksenle 7 8 saat çalıştım perişan ettiler beni ikiside indiğimde yorgunluktan ayagım titriyodu bence yerli traktorlerin en büyük eksigi ergonomik kullanış acayip yoruyo insan erkunta bi hidrolik mandal yapmışlar ta nerde yada benim kolum kısa azcık soforu düşünseler güzel traktorler daha benim alacam kıvama gelmemişler