JHONDERE 5050 E 4X4 İLK İZLENİMLERİM (TARLA TİPİ)

Ynt: JHONDERE 5050 E 4X4 İLK İZLENİMLERİM (TARLA TİPİ)

baba540 link=topic=59646.msg741566#msg741566 date=1368184879' Alıntı:
ölçümde bir yanlışlık olmasın eyübüm dönümde 1 lt reden az yakmış...inan 165 tl olsa bile yine normal 65 tl çok çok az bence bi yanlışlık var...
abi bir yanlışlık yok 5050e tekçker bizim ertuğrul diye bir arkadaş var ola sürdük 65 tl mazotla yaklaşık 20 dönüm yeri sürdük tabi sürdü mazotuda o aldı bana söyledi saygılar abi ama gene ben arar sorarım tam cevap alırım senin için osman abi...saygılar abi.

Göktürk- link=topic=59646.msg742302#msg742302 date=1368306295' Alıntı:
Ben bir JD bayii olsaydım bu servisin yaptığının aynısını yapardım.Yüz değil 200 km den de gelirdim.Maşaallah Eyüp reisle birlikte Trakkulup ' u yemyeşil ettiniz.Paylaşımlarınızla JD ' ye sempati sağladınız.Türkiye çapında tanıtım yaptınız.Bu tamamen iyi niyetli gayretleriniz elbette ' ' birileri ' ' tarafından izlenecek ve değerlendirilecekti. Çok mu komplo teorisyeniyim ne? )) (şakadır)
Şaka olmayan kısım : traktör üretici ve ithalatçıların trakkulup ' u yakından izlediğini düşünüyorum.
allah razı olsun abi.yorumun için candan teşekkür ediyorum saygılar...

toprak yapısı çok çok yumşaktır vede seri sürüm yapılmıştır o zaman eyüp yoksa 65 tl mazot ile bizim buralarda mümkünü yok süremessin.ama dediğim gibi 165 tl ile sürersin belki.

Göktürk- link=topic=59646.msg742302#msg742302 date=1368306295' Alıntı:
Ben bir JD bayii olsaydım bu servisin yaptığının aynısını yapardım.Yüz değil 200 km den de gelirdim.Maşaallah Eyüp reisle birlikte Trakkulup ' u yemyeşil ettiniz.Paylaşımlarınızla JD ' ye sempati sağladınız.Türkiye çapında tanıtım yaptınız.Bu tamamen iyi niyetli gayretleriniz elbette ' ' birileri ' ' tarafından izlenecek ve değerlendirilecekti. Çok mu komplo teorisyeniyim ne? )) (şakadır)
Şaka olmayan kısım : traktör üretici ve ithalatçıların trakkulup ' u yakından izlediğini düşünüyorum.

kesinlikle doğrular neyse onu yazıp onu paylaşacağım.ilk başlarda yakıt çok gibi gelmişti.zaten bunuda dile getiriyordum.ama bu ölçümlerde depoyu hiç fullemiyordum.boş depoya 40 litre mazot koydummu gösterge fule geliyordu.tahmini ölçümler yapıyordum.sonra anladımki gösterge sona gelsede daha 15 litre mazot alıyor.tam fullediğimde de bu sefer göstergenin fulden uzun süre düşmediğini gördüm.şimdiki ölçümümde de saat olarak neler yaptığımı kaç saatte kaç devirde yaptığımı yazıyorum.inşallah mazot bitiminde onuda burdan paylaşırım.eğer mazotu gerçekten çok yakıyorsa herkes önlemini alsın.yakınlarında alacak olanlar varsa almasın aldırmasın.ben yandıysam şayet başkası yanmasın.ama şuan için yakıt olarak diyeceğim şuki eski traktörüm fiat 540 ile aşağı yukarı aynı...yaptığı fazladan iş-konfor ve güvenliği ise fazlası...saygılar.

arkadaşlar traktörüme ilk bakımı yaptırdım.grösörlük yağlamaları , motor yağı deyişimi ,yağ filitresi deyişimi ,mazot filitresi deyişimi ,çok az avans verme ve gazını 29 devire kadar açma ile ilk bakımı yaptırmış oldum.şunu diyebilirim ki traktörün yakıtı gün geçtikce düşüyor.şuan 130 saatte olmasına rağmen eski traktörüm fiat 540 ile aynı yakıyor.artık son ölçümlerimle bundan 100 de 90 eminim.servisimize sibop ayarını sordum 250 saattlik bakımda yapıldığını ve esas deyişimin o zaman olacağını söylediler.130 saattir kullanıyorum.yakıtı ,çekişi , frenleri , manevrası ,konforu , 10 üzerinden 10 numara arkadaşlar.sadece yolda biraz ağır.ama onun hakkınıda fazlası ile rampada veriyor.memnun kalacağımı tahmin ediyordum.çünkü almadan çok araştırdım.ama inanın bu kadar memnun kalacağımı hiç tahmin etmiyordum.

gocabolulu link=topic=59646.msg748197#msg748197 date=1369688517' Alıntı:
İlgi ile izliyorum traktörün gerçekten güzel bunu alırken dar yüksek lastikli olanı olsada alsan olmazmıki o zaman hız sorunuda olmazdı...
hız aslında benim açımdan sorun deyil.çünkü bizim buralar çok dik rampalarla dolu ve yollarımız ovadaki gibi ip gibi eğimsiz çukursuz tümseksiz deyil.yani c-3 e takıp tam gaz gitme gibi bir şanzımız yok.ha anca rampada tam gaz gidersiniz onda da zaten yeteri kadar gidiyor.hız sorunu derken ben aslında kendim için demiyorum.traktörünü alıpta düz yollarda kullanacak olan ara işler için alacak olanlara bilgi mayetinde yazıyorum.yoksa bizim buralarda ben 30 km hıza bile çıkamıyorum.benim için en önemlisi rampada gitsin inişte dursun yeter.oda çok şükür çok çok iyi.

şuan traktörüm 168 saatte.sizlerden uzak kaldığım süre içinde bir pompa deyişimi yaptırdım.aynı model aynı gün alınan amcamın oğlunun 5050 4x4 ü ile aralarında çekiş farkı vardı.servisimize konuyu dile getirdim aradan iki gün geçmesine rağmen baktım ki yeni pompa ile çıkıp gelmişler.neyse pompa deyişimini yaptılar.yaptılar ama gel gelelim benim eski pompam ile arada çok muazzam şekilde çekişte düşüklük oldu.sonra yine aradım bu seferde eski pompamı geri taktılar ve hafif bir avans ayarı ile şimdi eski pompam ile traktörüm ilk halinden daha iyi oldu.aslında ilk deyişiminde olmaması gerekiyordu.pompanın deyişimine gerek yok çekiş çok iyi diyecektim ki servis gelmiş deyiştirmiş benim sonra haberim oldu.buradan şunu söylemek isterim ki böyle servis dostlar başına.2 kere pompa söküp taktılar.para yok pul yok.tek telefonla ertesi gün veya 2 gün sonra hop kapıdalar.bu arada yan köye birisi tavuk çiftliği kuruyor.çiftlik sahibide 5050 4x4 almış.adanalı bir şöfor kullanıyor.birde denizlili bir soför kullanıyor.gece gündüz durmadan 3 tonluk tankerle bizim köyden su çekiyor. çift şoförlar.bizim köyden suyu götürdükleri yer 7 km.ama gidişte traktör dolu iken nerdeyse hep rampa çıkıyor.bugün su doldururken traktörü kullanan şöforun yanına gittim biraz sohpet ettim.nasıl memnunmusunuz 5050 den dedim.adam daha önce new hollandın 50 liğini ve massey kullandığı söyledi.bu onların yanında canavar gibi bişey diyor.yakıtı ideal çekiş çok iyi diyor.3 tonluk tankerle dere tepe c 3 te gidiyorum diyor.tabi aynı marka ve model traktör sahibi olunca duyduklarım hoşuma gitti.özellikle servisten memnun olup olmadıklarıda sordum.çok mennunuz dediler.anladımki servis sadece bana karşı deyil herkese karşı aynı.vel hasıl durum bu.inşallah bir kaç gün sonra yüklü yol videolarını eklerim.olumlu veya olumsuz bir gelişme olursada dile getiririm.