John Deere 7930

Ynt: John Deere 7930

atılla abı sen neyın ce3vabını ıstıyorsun anlamıyorum fendt ıyı dıye john dereyı sılıp atmassın kı zaten 2sını aynı tarlada gordugunu sanmıyorum calısrken??? kımsenın mıkser falan oldugu yok ben bı markada saplanıp kalmadım teklonojı olarak arada farklar var ben konu ılerlesın dıoye bı kac sey yazdım ama zaten bu konularda artık bı yere varılmayacagı bellı oluyor !!!!!
herkes neyı tercıh etcegını ıyı bılır meraklanmayın!!!!!!!

936 Varioyu kullanma şansım oldu ama pek beğendiğim söylenemez...
tarlada tur attık 30 Kmden yukarı çıkamadım neden ? çünkü çok zıplıyor sanırım ön aks süspansiyonu çok hassas, 14.5 Ton ağırlığında ama ağırlığına göre çok zıplıyordu... bunu Trakkulüp Ankara buluşmasında da dile getirdim sitede bunlarıda yazmamı önerdiler yeri gelmişken söyleyim dedim...
bide sitede bi video vardı yanılmıyorsam AliPaşalıErkan göndermişti, 936 ve 8530 6lı döner kulak pullukla tarla sürüyordu ikiside 8 tekerliydi ve JDye oranla Fendt daha çok kastırıyordu...
bulabilirsem videolarını göndermeye çalışırım...
900 Vario serisi ağırlık dağılımı bence çok saçma... ağırlık dağılımı ön %40 arka %60 veya ön %60 arka %40 die bi tabir vardı... nasıl oluyo arka ve ön ağırlığı sökerek... bence çok saçma bu ön hidroliği bulunan bütün modellerde aşşa yukarı böyledir... önemli olan boş ağırlıkta ön %50 arka %50 olmasıdır... ön ağırlığı büyütürsen ağırlık dağılımıda değişir bu böyle bilinir ki zaten böyledir...
ha şunuda ekleyim ön aks ağırlık aktarmasıda çok düşük... çocuğun biri 936ya bindi ve şarampule uçurdu teknisyende motoru şarampulden çıkarttı, ama sağ ön teker aşırı havaya kalktı....

şimdilik aklıma gelenler bu kadar

POYRAZLI SALİH link=topic=14206.msg136744#msg136744 date=1232143785' Alıntı:
tarlada tur attık 30 Kmden yukarı çıkamadım neden ? çünkü çok zıplıyor sanırım ön aks süspansiyonu çok hassas, 14.5 Ton ağırlığında ama ağırlığına göre çok zıplıyordu... bunu Trakkulüp Ankara buluşmasında da dile getirdim sitede bunlarıda yazmamı önerdiler yeri gelmişken söyleyim dedim...
bide sitede bi video vardı yanılmıyorsam AliPaşalıErkan göndermişti, 936 ve 8530 6lı döner kulak pullukla tarla sürüyordu ikiside 8 tekerliydi ve JDye oranla Fendt daha çok kastırıyordu...
900 Vario serisi ağırlık dağılımı bence çok saçma... ağırlık dağılımı ön %40 arka %60 veya ön %60 arka %40 die bi tabir vardı... nasıl oluyo arka ve ön ağırlığı sökerek... bence çok saçma bu ön hidroliği bulunan bütün modellerde aşşa yukarı böyledir... önemli olan boş ağırlıkta ön %50 arka %50 olmasıdır... ön ağırlığı büyütürsen ağırlık dağılımıda değişir bu böyle bilinir ki zaten böyledir...
ha şunuda ekleyim ön aks ağırlık aktarmasıda çok düşük... çocuğun biri 936ya bindi ve şarampule uçurdu teknisyende motoru şarampulden çıkarttı, ama sağ ön teker aşırı havaya kalktı....

Kullanan kişilerin yorumları önemli diye düşünüyorum. Sonuçta bu makinaları canlı canlı deneme fırsatını yakalayan çok nadir arkadaşlarımız var. Bu tür çeşitli ve herkesin pek kullanamadığı makinaları kullanan arkadaşların sitede yorumlarını görmek bence faydalı olacaktır. Resimlerden yada vidyolardan yorum yürütmek biraz tahmini oluyor. Hiç birşey canlı canlı denemenin yerini tutamaz. Salih bu tür bir yorumda bulunduğun içinde ayrıca teşekkür etmek istedim. Kimsede marka kötüleme için algılamasın. Çünkü herkesin şahsi fikridir....

POYRAZLI SALİH link=topic=14206.msg136744#msg136744 date=1232143785' Alıntı:

Fendtçilerin yorumlarını bekliyorum...