KANDIRILIYORUZ...!!!

Ynt: KANDIRILIYORUZ...!!!

hepiniz güzel ve haklı söylüyorsunuz içinizden kaçı tarım bakanlıgına maliye bakanlıgın başbakanlıga bu sorunlar şikayetler hakkında başvurdunuz yazdınız sormak gerekiyor burada yazılan burada kalıyor.buradaki görüşü öneriyi fikri kaç kişi uyguluyor.sadec kulaktan duyma dolma hklısın dogru yahu tüh lerle kendimizi kandırıyoruz.traktöre zam geldi. parçaya zam geldi gübreye zam geldi mazota benzine gaza elektirige zam geldi.ya bizim buğdaya arpaya nohuta pancara ne zam geldi ne fiyat açıklanacak görecegiz.seçim 12 haziran taban fiyatları ne zaman açıklanacak seçimden sonra ....kim kandılacak çiftçi üreten kim kazanacak tüccar ithalatçı ihracatçi aracı kaybeden ybu dönemdede biz çiftçiler olacagız.mazota ne destek veriliyor gübreye ne desteke veriliyor çay ile şeker parası.asıl fakir fukara çiftçi.zekat da düşmez memurlara fitre düşüyor ya çiftçiye ama birazda köylü kafası neyi nezaman alkışlayacagımızı bilmiyoruz.ister siyaset deyin ister gerçek.ZENGİNLİĞİN dogrudan kazanılmadıgını çok iyi ögrendim.bir kartopu zanginlik ister elinde sık suyunu çıkar ister karın üstünde yuvarla yuvarlarken önüne ne gelirse ne çıkarsa alarak yutarak çıg oluyor zenginlik bu garibte bu karın içinde fakirde yetim de haklıda haksızda o kartopunu çığ edenin vijdanında ve kartopunun ömründe herşey
saygılar

köylü link=topic=40031.msg350757#msg350757 date=1299076132' Alıntı:
hepiniz güzel ve haklı söylüyorsunuz içinizden kaçı tarım bakanlıgına maliye bakanlıgın başbakanlıga bu sorunlar şikayetler hakkında başvurdunuz yazdınız sormak gerekiyor burada yazılan burada kalıyor.buradaki görüşü öneriyi fikri kaç kişi uyguluyor.sadec kulaktan duyma dolma hklısın dogru yahu tüh lerle kendimizi kandırıyoruz.traktöre zam geldi. parçaya zam geldi gübreye zam geldi mazota benzine gaza elektirige zam geldi.ya bizim buğdaya arpaya nohuta pancara ne zam geldi ne fiyat açıklanacak görecegiz.seçim 12 haziran taban fiyatları ne zaman açıklanacak seçimden sonra ....kim kandılacak çiftçi üreten kim kazanacak tüccar ithalatçı ihracatçi aracı kaybeden ybu dönemdede biz çiftçiler olacagız.mazota ne destek veriliyor gübreye ne desteke veriliyor çay ile şeker parası.asıl fakir fukara çiftçi.zekat da düşmez memurlara fitre düşüyor ya çiftçiye ama birazda köylü kafası neyi nezaman alkışlayacagımızı bilmiyoruz.ister siyaset deyin ister gerçek.ZENGİNLİĞİN dogrudan kazanılmadıgını çok iyi ögrendim.bir kartopu zanginlik ister elinde sık suyunu çıkar ister karın üstünde yuvarla yuvarlarken önüne ne gelirse ne çıkarsa alarak yutarak çıg oluyor zenginlik bu garibte bu karın içinde fakirde yetim de haklıda haksızda o kartopunu çığ edenin vijdanında ve kartopunun ömründe herşey
saygılar
Konuyu açarken açıklamam bu yöndeydi zaten gidip konuştugumu anlattım.

Gitsek bile, alıcağımız cevap şu olur.. Yetkili açar pc yi okur bize ne kadar destek verildiğini..Bu gün baktım banka hesabında zırnık yok.:) Hayvancılık yapıyoruz, süt üretiyoruz, 350 dekar daarazi işliyoruz..
Nedense ben bunları devlete karşı ıspat edemiyorum arkadaş.:( 35 baş b.baş hayvandan 11 inek ve 6 buzağı destekleme kapsamına alınmış, diğerlerininde hepsi bizim işletmede doğup büyümüş fakat şartları uymuyor. Kimi erken doğmuş görünüyor, kimi geç doğmuş. Kiminin aşısı olmamış falan filan..
Ektiğimiz arazilerden ne yazıkki 40 dekar kadarı ile kira sözleşmesi yapabildim, diğerlerinde sözleşme yok.. Dolayısıyla 3 ton buğday hasat yapmış görünüyorum ve bununda desteklemesi 130 tl yi geçmez. Zaten 12 ton müstahsil makbuzu elimde var ve buna yapılan kesintide 120 tl vardır heralde.. Diğer satmış olduğum buğdaylar gayri resmi olmak zorunda kaldı. Yani; şimdi devlet bize mazot u ucuz versin desek ne olacak? Bir çok kişi sağda solda çalışmayan traktörleri, alacak ve bunları mazot almak için kullanacak. Yine bizden ektiğimiz arazilerin kira sözleşmeleri falaln istenecek ve yine bizde bunları ıspat edemeyeceğiz.. Sonuç olarak büyük arazileri olan kişiler ekmeseler dahi mazot ticareti için bunları kullanacaklar.. Yani tasarruftan öte yapacağımız bişey yok gibi. Nacizane görüşlerim..

sesimizi duyurmalıyız bir olarak bireyler olarak topluluk olarak bu raya yazılan kolay bizi yönetenlere yazmak da kolay artık neden yazmıyor hakkımızı aramıyoruz.kırmadan dökmeden hakkımızı arayalım soru ve sorunlarımızı iletelim başbakan bakanlara bir gün zamanı gelir hocanın göle yogurt misalı tutar.artık araştıralım.

bi sözlük grubu var internette bilirsiniz hep beraber hareket edip kafalarına kimi taktılarsa uğraşıp adlarını duyuruyorlar bizde yapalım bunu hep birlikte davranıp adımızı duyuralım en azından burda birleşip.Televizyona bakan mı çıktı hepimiz atılalım tarım bakanlıgı sitesidir tarımsal hangi platform bulduk yıgılalım bir olursak olur arkadaşlar.Duyarlar öyle konuşturmayız yok şu destek bu destek diye bizim paramızı kime destek adıyla veriosun diye...

Bakın bizim yapamadıklarımızı yapanlar var yüreklerine sağlık en azında yağmasalar bile gürlemeleri yetr
Başkent’te bir grup besici, AK Parti Genel Merkezi karşısında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın ithal et politikasını protesto etti.

Parti binası önünde zaman zaman gergin anların yaşandığı protesto gösterisinde, yolu kapatmaya çalışan gruba polis izin vermedi. AK Parti ' li yetkililerle görüşen protestocular, görüşmeden sonuç alamayınca TBMM ' nin yolunu tuttu. Türkiye’nin çeşitli illerinden sabah saatlerinde Ankara’ya gelen bir grup besici, AK Parti Genel Merkezi karşısında toplandı. Kendilerine ayrılan bölümde bir araya gelen besiciler, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın ithal et politikasını protesto etti.

Mallarının ellerinde kaldığını belirten grup, burada yetkililere sesini duyurmaya çalıştı. Besiciler adına konuşan Ercan Aras, devletin hayvancılık üzerine uyguladığı politikalardan bıktıklarını belirtti. Aras, “Eğer Türkiye’de hala kasapta et 25 TL, sucuk 30 TL, pastırma 40 TL’ye satılıyorsa bunun sebebi üretici değil, devletin denetleme mekanizmasının zayıf olduğundandır. Böyle devam ederse; Türkiye’deki büyük firmalar bu sektörden nasıl çekiliyorlarsa biz besiciler de bu sektörden çekilmek zorunda kalacağız.” dedi. Yanlış politikalar yüzünden hayvan sayısının azaldığını savunan Aras, acil çözüm talebinde bulundu.

Bir besici ise AK Parti Kars Milletvekili Zeki Karabayır ile telefonla görüşerek, kendilerinin partiye alınmadığını söyledi. Besici, kendilerinin polisle karşı karşıya getirilmesine tepki gösterdi. Yoğun güvenlik önlemleri altında, parti karşısında yapılan eylemde zaman zaman gergin anlar yaşandı. Yapılan görüşmeler sonucu gruptan üç kişi partililerle bir araya geldi. Görüşmenin neticesinden memnun kalmayan grup, burada uzun süre beklemeyi sürdürdü.

Daha sonra harekete geçen protestocular Söğütözü Caddesi’ni trafiğe kapatmak istedi. Besicilerin bu girişimine polis hemen müdahale etti. Grubun önünü kesen polis ile besiciler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Eylemciler, daha sonra kendi aralarında değerlendirmelerde bulunup Meclise gitmeye karar verdi. Geldikleri otobüslere binen grup üyeleri, Meclis Dikmen kapı önünde toplandı. CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, gruba destek verdi. Besicilerle görüşen Öğüt, eylemcileri Meclis’e götürdü. Besicilerin, burada CHP ve MHP grup temsilcileriyle görüşeceği ifade edildi.

biz eniyisi kara y0llarını , türkiye genelinde tıkayıp sesimizi ancak zirat 0daları başkanları eşliğinde duyurabiliriz...en ufak bir çırpınışımız y0k...geçenlerde bir k0nu açıldı ,y0k siyaset yapmayın y0k bilmem ne.. arkadaşlar gerçekçi 0lalım şimdi bütün ziraat 0daları t0planıp bir çözüm bulması lazım.. gerekirse çiftçiyi y0llara döküp ,ancak bu şekilde 0nlar sesimizi duyar..

ben bu zıraat odalarının daha bir işe yaradığını görmedim, onlarda işi ticarete dökmüş ,tohum,ilaç şunu bunu satıp,bir de yıllık aidatları topluyorlar hepsi o kadar.

bizim orda ticaret yok bu anlattığınız konularda hiç birinde ilçe tarıma gideriz zeytin istiyoruz diyoruz cuzi bi paraya veriyor. ziraat odasında admın olursa kafan rahat olur her açıdan . ;) bide mazot konusu var kimselerin beğenmedi kırsal mazotun kaldırılması ama iyi oldu euro mazot biraz daha işlen miş bir mazort çeşitidir. aslında bir yönden iyi traktöktör açısından daha temiz ama millet lan işimiz gücümüz yok 20 yıllık traktörümüze euro mazotmu katacağız diyenlerde var ama katacaz artık bunada alışacaz etin 30 tl olduğunada alıştık zamanında lavta avrupalılar böyleymişte ondan yapıyorlarmış mazotu da ondan sanki avrupalız da. ;) sanki çiftçinin durumu iyide .çiftçiyi herkez paralı gözüyle görüyor çiftçinin sermayesi büyük kazancı düşük.

768 link=topic=40031.msg351062#msg351062 date=1299097855' Alıntı:
ben bu zıraat odalarının daha bir işe yaradığını görmedim, onlarda işi ticarete dökmüş ,tohum,ilaç şunu bunu satıp,bir de yıllık aidatları topluyorlar hepsi o kadar.
Geçen çks yaptırmaya gittik neymiş efendim onlara aidat ödemeden destek alamıyomuşuz yahu ne akıllı bi devletimiz var yaa verdiği 3 kuruş zaten bizim paramız üstüne 5 kuruş heryıl oraya buraya kaydol aidat öde deli ediyolar insanı ya