Kapya biber üreticisinin isyanı

Ortalama 10 dönüm yapıyorum her yıl .

Bu yıl ki kadar rezillik görmedim.
2 el topladım bıraktım dalında çürüsün Toplamıyorum
Lanet olsun...
İlaca gübreye komisyoncuya işçiye çalışıyoruz.
Bedava hamallık.

İçindeki mısırlar olunca sürüp atıcam.

• Beğen
Tepkiler: srtys ve Alexander
Getir kamyonla sarayım 1 TL den, kilo da 5 TL kazanırsın vallahi çok para
Eren ankara kamyon üstü teslim 1.6 tl sizin ora 650 km civarı 10_13 ton civarı sararsın... 0.60 kuruş indi bindi nakliye 0.40 kuruş komisyoncu 2 tlye 2.5 tl çıkış var Ankara halde 0.50 kuruş fire koyarsın 3 tl nin üstüne sattığın kar... perakendede...

Kaç günde satarsın önemli olan o bu işler de 2. Günden sonra yüzüne bakan olmaz geri kalan da kendine gardaş olur [emoji1] sadece aradakı fark değil yanı artı işçilik var her müşteri 2 soru sorsa akşama kadçfsnı düşün günde en fazla 2 ton satarsın bir çok özelliği var her işin sadece tarladan al sat ile olmuyor

Kaç günde satarsın önemli olan o bu işler de 2. Günden sonra yüzüne bakan olmaz geri kalan da kendine gardaş olur [emoji1] sadece aradakı fark değil yanı artı işçilik var her müşteri 2 soru sorsa akşama kadçfsnı düşün günde en fazla 2 ton satarsın bir çok özelliği var her işin sadece tarladan al sat ile olmuyor
Ev tipi salca makinasi kac para, kavanoz ve kapak kac para ? Ne kadarini kurtarsa kardir. Calisip mali kurtaracaksin, gonder hale gelsin para olsaydi her ciftci milyonerdi. Salca yapmali, nekadarini kurtarsa kardir.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Yanlış anlamadıysam, adamın işleri iyi gitmiş, yoksa Türkiye genelin de sorun yok. (y)
İyi gitmiş derken? Bizim burda kapya biber yoğun üretilir ve bisürü fabrika alım yapar. Bu yıl hiçbiri almıyor neredeyse. Sadece 1 kamyon mal alıyor fabrikanın birisi, başka alan satan yok. Kırmızı biber hiç dayanmaz dalında çürür. Ve çok yüksek maliyetlerle yetişiyor. 40krş a düşmüş fiyat, insanlar daha az zarar etmek için toplayacak yine de ama alan yok. Türkiye genelini bilmiyorum fakat bizde durum bu

• Beğen
Tepkiler: Tümosan'cı!
Ev tipi salca makinasi kac para, kavanoz ve kapak kac para ? Ne kadarini kurtarsa kardir. Calisip mali kurtaracaksin, gonder hale gelsin para olsaydi her ciftci milyonerdi. Salca yapmali, nekadarini kurtarsa kardir.
Ben salça için söylemedim biber için bu yorumum ama salça da da durum çok farklı değil 5750 gr domates salçasını 80 TL ye satıyorum ama çok fazla talep yok bana öbur sene bir kişi gelse 60 TL ye alıyım desin istediği kadar kaynaturım ama alan yok abi mal satmak o kadar zor ki onu anlatmak istiyorum esnaf bundan farklı yollar denıyor kısa özet ekonomide buyuk sıkıntı var dolar 7.7 olmuş daha nolacak yapısal reformlar lazım hemde çok acil ve çok buyuk

İyi gitmiş derken? Bizim burda kapya biber yoğun üretilir ve bisürü fabrika alım yapar. Bu yıl hiçbiri almıyor neredeyse. Sadece 1 kamyon mal alıyor fabrikanın birisi, başka alan satan yok. Kırmızı biber hiç dayanmaz dalında çürür. Ve çok yüksek maliyetlerle yetişiyor. 40krş a düşmüş fiyat, insanlar daha az zarar etmek için toplayacak yine de ama alan yok. Türkiye genelini bilmiyorum fakat bizde durum bu
Benim bildiğim 1,2 yer var kötü giden, ama genele gittikçe durumlar iyi diyorlar.