KARA SİNEK SORUNU

arkadaşlar büyükbaş hayvanlar için Agita sinek ilacı kullanımını nasıl uyguluyorsunuz ???
Bu Ilaç etkili diye arkadaş önerdi fakat benim merak ettiğim konu bu ilaç hayvanların vücuduna sprey veya banyo şeklinde uygulanıyormu??
Veya hayvanlara sprey şeklinde uygulama yapılıyor mu??...

Son düzenleme:
arkadaşlar büyükbaş hayvanlar için Agita sinek ilacı kullanımını nasıl uyguluyorsunuz ???
Bu Ilaç etkili diye arkadaş önerdi fakat benim merak ettiğim konu bu ilaç hayvanların vücuduna sprey veya banyo şeklinde uygulanıyormu??
Veya hayvanlara sprey şeklinde uygulama yapılıyor mu??...
Hayranlara sıkılır diye üstünde bir ibare yok sıkılmamasi gerekir.Duvara sıkmaniz lazım arada bir tazyikli olmayacak şekilde su püskürürseniz etkisini yenilemiş olursunuz.

Ben geçen gün az sulandırıp ilacı çekmeyen kartonlara sürdüm kuruduktan sonra iple ahırın içine astım arada hafif ıslıyom ama çare değil hiç memnun kalmadım sinek içeri girecek te ona konacak ta ölecek yani çözüm değil bizlere içeriye sokmayacak bi ilaç lazım yazık parama pahalıda birde

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
şu an piyasada en etkili ilac diyorlar ben daha önce hiç kullanmadım yeni aldım veterinere sordum hayvanlara sprey şeklinde sıksak sorun olurmu diye olmaz dedi ayaklarına falan sprey şeklinde uygulamanda herhangi bir sorun olmaz dedi .

Agita ve benzeri ilaçlar hayvana sürülmez. Duvarlara kenar köşelere güneş gören sineklerin konduğu bölgelere sürülür. Bir adet sprey alın. Onun içine yapıp sineklerin konduğu güneş gören yerlere sıkın. İçine şeker atıp eritirseniz sinekler daha çok konacaktır.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Valla Agita tek başına çözüm değil ne kadar kullanırsanız kullanın etkisi sadece o günlük problemin kaynağına inmek gerekir. Veterinerin Agita ile "NEPOREX" adında (larva ilacı) yerlere dökmem gerektiğini söyledi. Fakat bu NEPOREX denen ilacı bulmak hiçte kolay değil onun yerine agita ile spray aldım faydasını sadece bir gün görebildim başka bir çiftlik sahibi ile konuştum eylüle kadar çekersin dedi tek çözümün ise nisan ayı sonunda larva ilacını yerlere döküp üstüne ise sönmemiş kireç dökersem larva probleminin gideceğini bununla beraber kurtulabileceğimi söyledi artık seneye nisanda yapacağım.