Kıymet 90 Göktaşlar'da 86,500 TL

Ynt: Kıymet 90 Göktaşlar'da 86,500 TL

bencede fiyat normal ama yine donanım ağırlıklı olmuş bence bunlardan artıyor fiyat ben pek motor kısmında değişiklik göremedim :) sadece elektornikleştirilmiş ve bunu 85 bin civarı şimdi satarlarsa biler ilerde bu fiyat artar gibime geliyor ve motoru yine ağır yapmışlar yolda çok zararı oluyor..

arkadaşlar fiyat normal bence traktörde yok yok yani avrupalı rakipleri 100binin üzerinde 80-85bin civarı 90hp ye göre normal.. td90 nın fiyatı nekar td100 un fiyatı nekadar bu pahalıysa özelliklerine göre onlar uçmuş demek ki ..

bazı arkadaslarr fiyat ucuz bile demeye getirmiş demekki cok kazanıyolarr yada baba parasıylaa hava mı atıyo desem yada parası basılı cuvaalda falan arkadaslarr bu traktör ankarada üretiliyor vergi yok nakliye yok işçilik ucuz zaten demirinde fiyatı belli türkiyede üretilmesine ragmen niye bu kadar pahalı acaba bende merak ediyorum yoksa bende almak isterim ama bunu alacagıma gider tn75da alırım tl100 alırım ikinci elivar hiç yoktansa

bizim bölgede daha biri yeni td 90 aldı 78 bine falan geldi ikisinin arasında kıyaslama yapacak olursan kıymet te iyi para demek td 90 dan özellikeri çok çok üstündür bu fiyat ta olabilir

servetim link=topic=52305.msg537185#msg537185 date=1329203034' Alıntı:
bazı arkadaslarr fiyat ucuz bile demeye getirmiş demekki cok kazanıyolarr yada baba parasıylaa hava mı atıyo desem yada parası basılı cuvaalda falan arkadaslarr bu traktör ankarada üretiliyor vergi yok nakliye yok işçilik ucuz zaten demirinde fiyatı belli türkiyede üretilmesine ragmen niye bu kadar pahalı acaba bende merak ediyorum yoksa bende almak isterim ama bunu alacagıma gider tn75da alırım tl100 alırım ikinci elivar hiç yoktansa
çıkmayan bir traktörün ikinci elinin olup olmadığını nasıl hesapladınız enteresan ıh-*-s
ayrıca tümosan gibi 1980 li yıllardaki motoru bize kaporta değiştirerek yeni diye yutturmuyor erkunt.değişikliik yapıyor,gelişiyor.
Nakliye yok demişsin.demir ucuz demişsin.ya hiç bir şeyden anlamıyorsun yada bilmeyerek yazıyorsun.nakliye yi bedava yapan biri varsa benim oraya gönder.demirde nasıl ucuz anlamadım.sürekli zam geliyor.altın la başa baş yarışıyor.japonyada ki tsunamiden sonra japonya türkiyeden demir talep etti.Tüm fabrikalar japonyaya çalışsa 2 sene iç piyasaya demir veremeyecekler.bu ne demek oluyor.arz talep dengesinden dolayı demire zam geleceği ve hatta sürekli geldiği. ok-*-s

Fiyat pahalı gelebilir. buğdayın 50 kr olduğunu düşünürsek gerçekten pahalı.

Ama diğer taraftan avuç içi kadar telefon 1000 tl. bir kamyon mazot bu traktörden pahalı. Elin oğlu keyif için arabaya veriyor bu paraları.çiftçi parayı zor kazanıyor sadece.

Benim traktör (TT55) bir devir saatinde 4 litre mazot yakıyor.Boşta ve işte ortalama tüketim.

Bu traktör en az 5 lt. yakar. yılda 1000 saat kullandın mı 5 ton eder.o bile 20 000tl ediyor. işler kolay değil.herkes için.

servetim link=topic=52305.msg537185#msg537185 date=1329203034' Alıntı:

vergi yok yerlilerde diyosunda senin ital traktörlerden hangi vergileri ne oranda alındıgını biliyormusun ? ital traktörlerde ital arabalarda oldugu gibi yuksek ötv ler yok !! kdv oranlarını da araştır italle yerli arasında biliyorsan paylaş net rakamları bilelim... nakliye dediginiz gemi ile gelir ital traktörler ve konteyner bası ücretle artık nekadar sıgdırabilirseniz konteyner a ona göre nakliye ödersiniz buda traktör başına çok az bi tutar tutuyor.. çin den gecen yaz aylarında mesela konteyner ı 5bin tlye geliyor diye duymuştum... yani böle bayi agzıyla konuşmayalım.. verirsiniz italle 120bin sesiniz çıkmaz sordunuz mu hiç bu italler neden böle pahalı.. yada erkunt servetle kıymeti karsılaştırın liste fiyatlarını karşılaştırın özelliklerini karşılaştırın.. sizce hangisinin liste fiyatları özellik ve güçüne göre fazla... bence kıymet in fiyatı servete göre daha uygun özelliklerine göre... liste fiyatı 86bin olan traktörü 80bin civarına alına bilir buda uygun bi rakam 90bg traktör için.. yada tumosan 8095 ile öelliklerini karşılatır ek özelliklere fiyat vur ve tumosanın fiyatının üzerine ekle bakalım nekadar çıkıcak toplamı ?? ben bu yönlerden degerlendirip fiyatının uygun oldugu kanısına vardım... siz ne yönden degerlendiriyosunuz bilmiyorum... bütcene fazla gelir o ayrı ama fiyatı özelliklerine göre degerlendirmek durumundayız.. ha eksileri yokmudur illaki olacaktır henuz inceleyemedik kagıt üzerinde yazıyoruz.. agırlıgı nekadar bilmiyoruz umarım 4.5ton u geçmez.. 5ton üzeri ise çok fazla..

Bi çok ithal traktörde bu teknoloji yok nh bile yeni kullanmaya başladı düğmeli çeker sistemini düğmeli buçuk vites var bi çok traktörde yok adamlar bizim teknolojimizle böle özellikli bi makina yapmış hidrolki kolları geliştrilmiş söförün inip binme olayı tamamen kaldırılmış senelrden beri nh de aynı teknoloji aYNI şanzumn uyanalım artk lütfen iyiyi kötüyü ayıralım fanatiklik yapmayA gerek yok

ceya023 link=topic=52305.msg537234#msg537234 date=1329209339' Alıntı:
vergi yok yerlilerde diyosunda senin ital traktörlerden hangi vergileri ne oranda alındıgını biliyormusun ? ital traktörlerde ital arabalarda oldugu gibi yuksek ötv ler yok !! kdv oranlarını da araştır italle yerli arasında biliyorsan paylaş net rakamları bilelim... nakliye dediginiz gemi ile gelir ital traktörler ve konteyner bası ücretle artık nekadar sıgdırabilirseniz konteyner a ona göre nakliye ödersiniz buda traktör başına çok az bi tutar tutuyor.. çin den gecen yaz aylarında mesela konteyner ı 5bin tlye geliyor diye duymuştum... yani böle bayi agzıyla konuşmayalım.. verirsiniz italle 120bin sesiniz çıkmaz sordunuz mu hiç bu italler neden böle pahalı.. yada erkunt servetle kıymeti karsılaştırın liste fiyatlarını karşılaştırın özelliklerini karşılaştırın.. sizce hangisinin liste fiyatları özellik ve güçüne göre fazla... bence kıymet in fiyatı servete göre daha uygun özelliklerine göre... liste fiyatı 86bin olan traktörü 80bin civarına alına bilir buda uygun bi rakam 90bg traktör için.. yada tumosan 8095 ile öelliklerini karşılatır ek özelliklere fiyat vur ve tumosanın fiyatının üzerine ekle bakalım nekadar çıkıcak toplamı ?? ben bu yönlerden degerlendirip fiyatının uygun oldugu kanısına vardım... siz ne yönden degerlendiriyosunuz bilmiyorum... bütcene fazla gelir o ayrı ama fiyatı özelliklerine göre degerlendirmek durumundayız.. ha eksileri yokmudur illaki olacaktır henuz inceleyemedik kagıt üzerinde yazıyoruz.. agırlıgı nekadar bilmiyoruz umarım 4.5ton u geçmez.. 5ton üzeri ise çok fazla..

ağırlığı 5,8 ton facebookta erkuntun sayfasında yazmışlar ..

vatana millete hayırlı olsun super olmuş emsallerine göre fiyatı iyi sayılır zaten o fiyat liste fiyatı 78 80 e alınabilir kanatındayım