Klasik Pullukta Marka Tercihi? (Ünlü, Alpler, Aydın, Turan.... vs)

Yerli Pulluk Üreticilerinden Hangi Marka?

• Kullanılan toplam oy
    190

Ynt: Klasik Pullukta Marka Tercihi? (Ünlü, Alpler, Aydın, Turan.... vs)

ben bugüne kadar alpler kullanıyoduum köye bi tane ünlü geldi bi sefer kullandım,hemen bizde aldık bi ünlü 6lı 12 numara diger pulluklarla kıyaslayınca sanki bi pıçak eksik gibi gayet rahat çit sürüyorum.ve 3 snedir kullanıyorum 2500 m2 hesabında 3000 dönüm yer sürdüm bu senede sürüp bıcakları deiştirecem.ünlü geldi biz alpleri bıraktık sadece köyde pullugu olmayan komşular kullanıyo.ben herkeze ünlü tavsiye edrim ama hafif oldugu için yonca terine felan geçmiyo ozamanda arkasına toprak dolduruyorum.

dogrudur kardeş o markaya bilmiyorum ben alpler ve aydın pulluklara göre dedim.bi şey daha var ünlünün bıçakları ufak ve az yer götürürmüş.alakası yok sadece fark edilemiyecek kadar bi fark var

• Beğen
Tepkiler: KILIC37

o fark edilmeyecek fark 200-300 dönümde belli olur zaten o kadar yer sürdüğümüz yok bizim şu anki pulluklar alpler 3lü10no bide varol 3lü 11-12 war ikisindende mennunum....

KONYALI ALİ link=topic=23730.msg196076#msg196076 date=1247857830' Alıntı:
dogrudur kardeş o markaya bilmiyorum ben alpler ve aydın pulluklara göre dedim.bi şey daha var ünlünün bıçakları ufak ve az yer götürürmüş.alakası yok sadece fark edilemiyecek kadar bi fark var
mf kaçlık?

nforcer link=topic=23730.msg196081#msg196081 date=1247858117' Alıntı:
o fark edilmeyecek fark
o fark edilmeyecek fark 200-300 dönümde belli olur zaten o kadar sürdüğümüz yok bizim şu anki pulluklar alpler 3lü10no bide varol 3lü 11-12 war ikisindende 200-300 dönümde belli olur zaten o kadar yer sürdüğümüz yok bizim şu anki pulluklar alpler 3lü10no bide varol 3lü 11-12 war ikisindende mennunum....
evet 200-300 dönümde oo fark çok fark edr ama ben ünlü 6lı 12 numara ile gittigim vitesle alpler 6lı 12 numara ile gidemiyorum o yüzden daha az mazot yakıyor ve daha çok yer sürüyoruum.ben bu konuyu ünlü pulluk kullanmayan arkadaşlarla tartışmam.önce ünlüyü kullanın sonraa...

ben susurlukluyum we buralarda war...nerede ürütildiğini bilemem ama yarın resimlerine çeker koyarın...biz ikinci el hiç kullanılmamış bulduk yani alan adam pullukları kullanamadan traktörü satmış..500tl ye aldıydık..

nforcer link=topic=23730.msg196081#msg196081 date=1247858117' Alıntı:
bizim şu anki pulluklar alpler 3lü10no bide varol 3lü 11-12 war ikisindende mennunum....
yazdımda zaten 3lü 11-12 numara..bizin traktör 60-60n tümosan bunlar yetip artıyo..döner pulluk takçak halimiz yok herhalde..herkez hak ettiğini çeker..

arkadaşlar ünlü pulluk güzel hafif pulluk işi güzel ama şasi zayıf alpler de güzel pulluk ama hantal pulluk motoru çok yoruyo bende ünlü 16num 4 lü vardı 1 senede eli yüzü döndü 16 numara otomatik alpler var o da çok hantal motoru yoruyor ben bu sene varol 24 numara 4 lü aldım işi güzel şasi çok sağlam ham demir falan dedidler ama o kadar taşa vurdu hiç birşey olmadı

censan link=topic=23730.msg205120#msg205120 date=1250456306' Alıntı:
arkadaşlar ünlü pulluk güzel hafif pulluk işi güzel ama şasi zayıf alpler de güzel pulluk ama hantal pulluk motoru çok yoruyo bende ünlü 16num 4 lü vardı 1 senede eli yüzü döndü 16 numara otomatik alpler var o da çok hantal motoru yoruyor ben bu sene varol 24 numara 4 lü aldım işi güzel şasi çok sağlam ham demir falan dedidler ama o kadar taşa vurdu hiç birşey olmadı
24 no 4 mü???nası traktör var sende ya..

4 sene unlu kullandım once ıse alpler su an yıne alpler ,, sımdı arkadaslar unlu camur tutmas dıyen kesınlıkle yalan bıde topragı alt ust etmeden oldugu gıbı bırakır unlu sadece reklam ıyısı ıyıce reklam yapıolar su an alplere dondum alplere hıc bır sekılde uymas...

bende 12 numara alper ve ünlüde var bence ünlü derim cünkü kendini cok geliştirdigi icin tşkler
alper takip etmedigim icin yorum yapamayacagım tşkler