''KRASUNİA ODES'KA'' BUĞDAYI (Marmara Tohumculuk) BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI

Ynt: ''KRASUNİA ODESKA'' BUĞDAYI (Marmara Tohumculuk) BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI

Aynı bu torbadaki krasuni odeska tohumundan bizde 2010 da ektik memnun kalmadık bir dahada bu tohumdan almadık, yine en iyisi kendi tohumluğunu kullanmak.

Satım yapanlar hep mi böyle namussuz olur anlamıyorum.Lastikçisi tohumcusu ekipmancısı traktörcüsü hepsi kendini düşünüyor lanet olsun bunlara
Bu arada bizde Odeska ekiyoruz 3 yıldır tigemden alıyoruz babam memnun rus tohumu ekiyordu ondan daha verimliymiş bir de etiketler kırmızı bu ne anlama geliyor hiç dikkatimi çekmemişti yüklerken

yasinyilmaz link=topic=77703.msg920347#msg920347 date=1411137843' Alıntı:
Satım yapanlar hep mi böyle namussuz olur anlamıyorum.Lastikçisi tohumcusu ekipmancısı traktörcüsü hepsi kendini düşünüyor lanet olsun bunlara
Bu arada bizde Odeska ekiyoruz 3 yıldır tigemden alıyoruz babam memnun rus tohumu ekiyordu ondan daha verimliymiş bir de etiketler kırmızı bu ne anlama geliyor hiç dikkatimi çekmemişti yüklerken
yasin bey sizin almış olduğunuz odeska tiğem üretimimi olduğundan eminmisiniz ,bildiğim kadarıyla bu buğdayı marmara tohumdan başka üreten firma yok .
etiketin mavi kırmızı oluşu tohumun kademesini yani kaçıncı kalite olduğunu belli ediyor.mavi etiketli olan 1.kademe kırmız olanlar ise 2. 3. kademe anlamına geliyor.

yasinyilmaz link=topic=77703.msg920347#msg920347 date=1411137843' Alıntı:
Tigem de odeska yok,marmara tohumculuk tek satıcısı ayrıca mavi etiket sertifika 1,kırmızı etiketler sertifika 2,3 oluyor,buda çimlenme,anaç tohum,kırık buğday ve ot tohumu gibi tohumun içeriğini belirtemek amacı ile kullanılan etiketlerdir

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=77703.msg922483#msg922483 date=1411915020' Alıntı:
mursel bey naptın son durum ne .ektiğin buğdayların cıkış nasıl oldu.
zayıf olan buğdaylar çimlendi,fakat içine çökük olan şekli bozuk tırnağınla bastırınca kırılacak kadar kötü olan 10 tane buğday dan 1 tanesi çimlenmiş geri kalan 9 tanesi çimlenmedi çürüyecekler aman abi güvenmeyeceksin böyle firmalara hepsi para avcısı milletin alay konusu oldum bildiğini ek keyfine bak macera aramaya gerek yok

nailyetek link=topic=77703.msg919331#msg919331 date=1410858388' Alıntı:
İçime kurt düştü şimdi, bende düşünüyordum bundan almayı.
abi bu yıl ki kuraklık durumları her yerı etkıledı tohumluk bulmakta buyuk sıkıntılar cekılıyor Senın yerınde olsam tarımsal arastırmadan Nacibey alırım sizin iklimede uygun hemde kılcıklı bılecık tarafında ekenler bu yıl güzel verım aldı bu cınsten....Seneye bende alıp denıyecegım bu yıl kate A1 e dayancaz :D