'' Kubota M7040 Marka Traktörümde Meydana Gelen Sorunlar Beni Bezdirdi.''

Ynt: '' Kubota M7040 Marka Traktörümde Meydana Gelen Sorunlar Beni Bezdirdi.''

Bugün servis garantideki traktörü böyle yapsa yarin garantiden çıkacak traktörü kim bilir ne yaparlar ayip vê bizde kubota Iyi bilirdik.

hepinize teşekkür ederim yaptığınız yorum ve destek için bakalım göreceğiz sizlerlede durumu paylaşacağım hayırlısı kimse kendi malını kötülemek istemez ama durum ortada yine tekrarlıyorum bu traktörü alacak arkadaşlara cep numaram forumun başında mevcut daha detaylı bilgide veririm..

BURDA KUBATA 108 LIK VAR BIRLIKTE ALDIK BI YAKINIMA TRAKTÖR GUZEL FIREN SUPER CEKİŞ MUKEMMEL AMA ARKA YAN KOL BAGLANTILARI ZAYIF IKI SEFER LASTIK PARCALADI PULLUK BOŞANDI BUNDADA BU SORUN VAR...AMA TRAKTÖRE DİYECEK HİÇ SÖZ YOK ERKUNT 110LUK VE NEWHOLLAND 120 LİKLE KIYASLANAMAZ BILE..

bizim 80-66 aldığımız günden beri ekim yapar 95 model hep dönüşler tek fren yapıyoz bir sorun yok 18 sene olmuş fren arıza yapmıyor 300 saatde 2kare aynı arıza yapıyor onlarda bence sorun benim garanti aynı sorun 3 kez tekrar yaparsa mallı yenisi alma hakkı var sen bize göre haklısın servis yapmak zorunda zaten istense 3000 saat olsun türkiyede bir malı garanti süresi 2 yıl

geçmiş olsun bende m8540 var 2011 model şu an 3000 satte hiç senin yaşadın sorunlarla karşılaşmadım traktördür arza olur nazarda olur KUBOTA firması dünya çapında büyük bir firma gerekki seni üzmeyeler ben 2 kubota servisi değiştirdim servislerin çoğu cahiller garantinin ne oldunu bilmiyorlar ya işlerine gelmiyorlar arza formu yazmak zorlarına gidiyor sen bayine sorunu anlat bayi ilgilenmezse KUBOTANIN bölge müdürünü ara oda ilgilenmezse istanbul kubota srvis müdürünü ara ve gerekeni yapsın eğer yapmazlarsa benden günah gitti de iyi bir avkuta danış ve makeme kanalıyla bilirkişi iste biraz masraflı olur başka o raporla firmaya bayiye dava açarsın fazlasıyla zararını alırsın geçen zaman lehine işliyor ama bence firma sorunu çözer geçmiş olsun

öncelikle kubota güzel bi motor buna bişey denmez ama bence kubota arkadaşın dedigi gibi alınacak motor değil kaç kere niyetlendim ama kullanıcıların bazılarından duyduklarım gerek servis pahalılıgı gerek arıza bunlardan dolayı vazgeçtim adam sıfır traktor alıyo tt55dt geçen gun forumda paylaşmış 8 bin lira zarar edip geri bayisine satıyo kullandıgı motoru şimdi bi kubota alsan kabinlisi 89.100 bin tl yeni liste fiyatı verseler 80 e verirler ikinci ele gitsen satmaya kalksan 55 60 bin liraya satarsın ikinci elini biz çiftçiyiz bu zararlara katlanamayız. ama kubotadan sunu bekliyorum bu arkadaşımızın motorunu alıp yenisini versin ki adını konustursun.

Şu da var Kobota aslen traktör değil motor üreticisi.. bide küçük motorda büyüğe göre daha başarılı olduğunu düşünüyorum..

Burada bi kooperatife 9540 aldırdık.. çoğu karşı çıktı ithal-japon ne gereği var başımız ağrır yerliler dururken diye.. biz özellikle bastırdık burda 1 tane bile yok millet değişik bi motor görsün dedik aldırdık..

İnşallah uzun ömürlü olur..

Kubota m8540 3 yıla yaklaştı alalı hiç bi sorun yaşamadık ufak tefek şeylerdede servis hemen halletti .. çok şükür verdiğimiz paraya fazlası ile değdi.. sizin için talihsiz olmuş. aynı şekilde yahya beyde beraber almıştı her türlü şartta kullandı her türlü sorunu ilede ilgilendi marubeni.. size neden böle yapmışlar bayi ile konusun servisiniz muhtemelen yetersiz ilk teşhisi doğru koyamamış arızayı tespit edebilseydi sonraki arızalar meydana gelmezdi.. frenleri mükemmeldir..

Allah için bizim Kubo kararında forumun, kullanıcı yorumlarının ÇOK etkisi oldu.. ha kendimizde baktık inceledik, araştırdık ama son noktada önemli olan bilinçli kullanıcı görüşüdür..

UÖZKAN.77 link=topic=72522.msg841897#msg841897 date=1391708934' Alıntı:
Allah için bizim Kubo kararında forumun, kullanıcı yorumlarının ÇOK etkisi oldu.. ha kendimizde baktık inceledik, araştırdık ama son noktada önemli olan bilinçli kullanıcı görüşüdür..

bizim traktörümüz ortada çokta memnunuz henuz servise gitmiş değil. servis kapıda bakımlarını yaptı. motor ve şanzımanı bence turkide satılan en sağlam traktör. frenleride süper 3 yıl olacak kullanıyoruz hala aynı hassasiyette 10 ton yükle taksinin fren pedalına basılır gibi basıyoruz duruyo.. yaşadığımız ufak tefek sorunlarıdaforumda paylaştık.. marubeni garanti süresince bir dediğimizi iki etmedi.. çok çeşit traktör kullanmış biriyim beğenmesek 1 yıl kalmaz değişirdik.. ama bunu satma niyetimiz yok baya bi süre daha.. Konudaki probleme bakınca zaten fabrikadan hatalı bi fren ayarı ile gelmiş sanırım traktör ve servis bunu ayarlayamamış ve akabindeki sorunları yaşamış.. motor ve şanzımanında tık var mı traktörün..

motor şanzımanla iş bitmiyo traktör her şeyiyle mükemmel olmalı dünyanın parasını veriyoruz.servis zaten düzen baz adam her parçaya kendi kafasına göre zam yapıyo eski servin 150 liraya değiştirdiği malı 180 değiştiyor.traktör servisde bekliyo satıcı arıyorum abi gelicem diyo gelmiyo oyalıyo bakalım bekliyorum ne yapacaklarını çok merak ediyorum.

evet firma hiçbir şekilde masrafı karşılamıyo parasını alıyo bu nasıl garanti anlamadım değerli çiftci dostlarım sakın ola ben aldandım siz aynı hataya düşmeyin bu kadar sorumsuz ve malının arkasında durmayan bir firma görmedim.satarken bize her kosulda kullanın bi sorun çıkarsa biz burdayız diyenler şimdi nerde neden mallarının arkasında durmuyolar.bana geçerli bir sebebepde göstermiyolar ama bu iş burda bitmeyecek.her yerde bu başıma geleni anlatacağım .

barış6767 link=topic=72522.msg845734#msg845734 date=1392227516' Alıntı:
evet firma hiçbir şekilde masrafı karşılamıyo parasını alıyo bu nasıl garanti anlamadım değerli çiftci dostlarım sakın ola ben aldandım siz aynı hataya düşmeyin bu kadar sorumsuz ve malının arkasında durmayan bir firma görmedim.satarken bize her kosulda kullanın bi sorun çıkarsa biz burdayız diyenler şimdi nerde neden mallarının arkasında durmuyolar.bana geçerli bir sebebepde göstermiyolar ama bu iş burda bitmeyecek.her yerde bu başıma geleni anlatacağım .
bencede sorun servisle ilgili..
Lakin kubotayla ilgili bi işimiz vardı bende bayağı araştırdım.
Kullanıcıların yüzde 99 ' u memnun. .
Servis senden yana olmazsa..fendt bile alsan sonuç aynı.

Servisiniz o parçaları garanti kapsamında değiştirmek isterse bi şekilde o sorunu çözer ve değiştirirdi. İşin peşini bırakmayın gerekli yerlere şikayetinizi yapın. Bende Kubota kullanıcısıyım ama hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Traktörden bi şikayetimiz olduğunda arıyoruz servisi yada marubeni firmasını gereken bütün işlemleri yapıyorlar.

aramadımmı bora beyle bizzat görüştüm ama sonuç alamadım .yok arkadaş yok kubotamı beş pra etmez.. zaten peşini bırakmam söz konusu değil.traktörü geri bırakaktım bana bindereden bin su getirdiler en sonundada yeni 8540 la değiştiriyolar .tabiki yinede balata yağ masrafını benden istiyolar.birde tabi üste ödeyeceğim para ayrı..