Kubota ME 5700 iyi bir tercih midir?

Peki MK5000 den memnun musunuz? Hangi amaçla kullanıyorsunuz ve yakıt performans durumu nasıl? Teşekkürler.
Samsun da fındık işlerinde kullanıyoruz. 5li bahçe tipi patlatma
1600 rotovatör
400 lt fanlı ilaç makinası kullanıyoruz çok seri pratik kullanışlı güzel motor tarlada az yakıyor yolda biraz fazla 4 piston olmasından.
Performans yüksek tatmin edici araba gibi gaza basınca iyi şahlanıyor gaz pedalı çok güzel yumuşak bilindiği üzere kubotalar hafif zıplıyor biraz lastik havaları biraz indirilerek ve ek ağırlık takarak çözülüyor.
Birde şanzıman sesi biraz fazla
Yalnız arka kollardan memnun değilim filtre ötüyor arkada ağır yük olunca ve pulluk batmıyor anlam veremiyorum ne yaptıysam toprak yaş iken istediğim gibi batmıyor hassasiyet yapıyor.
Düz arazide batıyor fındık arasında batmıyor.
Ön ağırlıkların bağlantı yerini beğenmiyorum sallanıyor.
Beğenmediğim yerleri olsada memnunum yormuyor az zamanda çok iş yapıyorum yakıt az çekiş yüksek pratik.

Resimler ve ekler

• Screenshot_20200103_221551_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20200103_221551_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_20200103_221707_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    Screenshot_20200103_221707_com.huawei.himovie.overseas.jpg
    940.8 KB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_20200103_223519_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20200103_223519_com.android.gallery3d.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 37
  • Screenshot_20200103_223535_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20200103_223535_com.android.gallery3d.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 38
  • Beğen
Tepkiler: hakanyamac
Hocam, kesin karar kılınmış bir durum yok. Araştırıyoruz. Teknik konulara hakim olmadığımız için sizler gibi değerli insanlardan fikir olarak bir tercih yapmak istiyoruz. Emektar 540 special şoförüyle beraber yoruldu artık. Kabinli, hidrolik direksiyonlu, daha güçlü tarlada daha hızlı iş görecek ikinci bir traktör ihtiyacımız var. Ancak bütçe kısıtı da malum. Şudur diyeceğiniz her öneri çok değerli bizim için. Tekrar saygılar...
Fiat serisi traktör kullandınız ;başka markalar alırsanız.
Fiat lisanslı traktör özleminiz olur,çünkü alışıksınız ,diğer markaya alişamayabilirsiniz.Turkiyede üretileni tercih edin.
Nh ,case marka alın bence 70-75 hp.

Hocam 12x12 power shuttle var 2015 sonrası
Sadece vites sayısından değil, motor grafiği stabil çalışmalı şekle çevrilmiş.Toprak işlemede , kara toprak zeminde veya çamurda motor gücü yönetimi al aşağı olur.Eski seri 1500 max tork, 1900 max güç noktası var.Gelen motor 1400 max tork, 2400 max güç veriyor,3 vites yerine 4 vites konulmuş.
Kumsal, kayran zeminlerde kullanımı rahat olur, ani güç ihtiyaçları fazla olmaz.
Pullukta 1500 devir sürerken zorlanmaya geldi, 1900 devire çıkınca zor alandan çıkarsınız, 1400 max tork, 2400 max güç olan motorda güç değişimi bile zor hissedilir.Toprak işlemede eski karakteristik daha başarılıdır.

Sadece vites sayısından değil, motor grafiği stabil çalışmalı şekle çevrilmiş.Toprak işlemede , kara toprak zeminde veya çamurda motor gücü yönetimi al aşağı olur.Eski seri 1500 max tork, 1900 max güç noktası var.Gelen motor 1400 max tork, 2400 max güç veriyor,3 vites yerine 4 vites konulmuş.
Kumsal, kayran zeminlerde kullanımı rahat olur, ani güç ihtiyaçları fazla olmaz.
Pullukta 1500 devir sürerken zorlanmaya geldi, 1900 devire çıkınca zor alandan çıkarsınız, 1400 max tork, 2400 max güç olan motorda güç değişimi bile zor hissedilir.Toprak işlemede eski karakteristik daha başarılıdır.
Hocam motor karakter analizinden anlamam fakat ben kullanıcıyım daha önce de marka ismi vermeyeyim aynı bg güçlerinde farklı traktörler kullandım. Şu var motor yük altındayken düşük devirlerden yükselmesi biraz daha yavaş olabiliyor ama pulluk la da çalıştım 4 sezondur silaj da biçiyorum gayet başarılı. Çok zor yerler de sürdüm hatta iddialı olacak belki ama nh td75 delta sürememiş bana söylediler sürmez dedim sürdük. Zor yerde 1 küçük vitesle gidersem motor zorlandığında devir vermem gerekmez demi? Şunu söylemeliyim mükemmel bir traktör değil ama kullanılmayacak bir traktör de değil gayet memnunum. Sevdiğim yönleri, ergonomik ve konforlu, manevrası güzel, bakım aralığı daha uzun, sessiz. Sevmediğim yönleri yükte devirlenmesi yavaş, bazı parçalar pahalı, kısa olması bazen dezavantaj olabiliyor, alım satımı yavaş

Hocam motor karakter analizinden anlamam fakat ben kullanıcıyım daha önce de marka ismi vermeyeyim aynı bg güçlerinde farklı traktörler kullandım. Şu var motor yük altındayken düşük devirlerden yükselmesi biraz daha yavaş olabiliyor ama pulluk la da çalıştım 4 sezondur silaj da biçiyorum gayet başarılı. Çok zor yerler de sürdüm hatta iddialı olacak belki ama nh td75 delta sürememiş bana söylediler sürmez dedim sürdük. Zor yerde 1 küçük vitesle gidersem motor zorlandığında devir vermem gerekmez demi? Şunu söylemeliyim mükemmel bir traktör değil ama kullanılmayacak bir traktör de değil gayet memnunum. Sevdiğim yönleri, ergonomik ve konforlu, manevrası güzel, bakım aralığı daha uzun, sessiz. Sevmediğim yönleri yükte devirlenmesi yavaş, bazı parçalar pahalı, kısa olması bazen dezavantaj olabiliyor, alım satımı yavaş
Genel olarak fikirlerimi yazdım kullanılmayacak bir traktör değil. İzmir de fabrikası açıldı kapanmazsa parça da üreteceklerdi. Parça pahalı lığı ve alım satıma olumlu etkisi olur. Kullanıcısı olduğumdan eleştirileri takip ediyorum. Siz de eleştirdiğiniz için yazayım dedim

Genel olarak fikirlerimi yazdım kullanılmayacak bir traktör değil. İzmir de fabrikası açıldı kapanmazsa parça da üreteceklerdi. Parça pahalı lığı ve alım satıma olumlu etkisi olur. Kullanıcısı olduğumdan eleştirileri takip ediyorum. Siz de eleştirdiğiniz için yazayım dedim
2018 5055 E, komşu kullanıyor, aşçılık yapıyor.
Bir römork, ocak, tüp, tencere, masa, sandalye, şemsiye v.s. taşıyor.
Yakından inceledim, ahım şahım bir çekiş hissettirmiyor.
Motoru yeniyken kullandık ama zamanla çekiş açılır.

2018 5055 E, komşu kullanıyor, aşçılık yapıyor.
Bir römork, ocak, tüp, tencere, masa, sandalye, şemsiye v.s. taşıyor.
Yakından inceledim, ahım şahım bir çekiş hissettirmiyor.
Motoru yeniyken kullandık ama zamanla çekiş açılır.
Yok bende abartı bir çekişi var, alır götürür VS diye bir iddam yok ama normal çekiyor. Aynı bg gücünde farklı marka traktörü olan bir abiyle kum taşıdık. Aynı yükle yokuşta düzde hep peşpeşeydik. Ama benim traktörde önde 400 kg ağırlık var onda 240 sanırım ve bende arka kepçe vardı. Yani fazla çeker diye iddam yok ama çekmiyor da diyemem. Bende 5065 var

Cekis konusunda yuk altinda kendini zor topluyor veya toplayamiyor bu euro 3 ten kaynakli.Ama pullukta cift surmede kendini toplayinca td75 kadar asiliyo.Yan koyde biri 55lik aldi cekmiyodu euro 2 ye cevirdiler motor olmus canavar ayni adamda 65 56 4wd var euro 2 yapali 65 56 yi kullanmiyoruz diyo. Gecenlerde yanimdan gecti bizim 65 den baya hizliydi

• Beğen
İlk 2004 te 5403 aldım, td 75 le kafa kafaya dörtlü sabanda çeker.b2 viteste 19 gazda bayılmaz, 5503 var oda 210 cm demir teker götürür, benim teker kadar büyük çevrede takan yok, ben memnunum, ikinci traktörde olsa bazen 22 li apır tip goble bile çekiyor, sadece bu b2 ile b3 arasında bir vites olaydı, ihtiyaç var idi.yinede sıkıntı yok , çok sade bayılmayan güçlü bir motoru var.3 silindirlerde o yıllarda üretilen sağlam yapılı bir traktör , oradan buradan yağ kaçırmaz, vites geçişleri araba gibidir sekromeçlidir.2015 sonrası hakkında bilgim yok.bunagöre demir teker yaptım ilaçlama vitesleri iki tanesi istedipim hızda , satmaya niyetim yok.bize sağlam motor gerek.

• Beğen

Cekis konusunda yuk altinda kendini zor topluyor veya toplayamiyor bu euro 3 ten kaynakli.Ama pullukta cift surmede kendini toplayinca td75 kadar asiliyo.Yan koyde biri 55lik aldi cekmiyodu euro 2 ye cevirdiler motor olmus canavar ayni adamda 65 56 4wd var euro 2 yapali 65 56 yi kullanmiyoruz diyo. Gecenlerde yanimdan gecti bizim 65 den baya hizliydi
TD75 in ayarları iyi olsun, rampalarda devir düşmeden çıkar.

Dogrudur hocam td lerin 4 silindirleri jd ye bakarak kendini daha cabuk toparliyor ama pullukla surumde bana gore td ler jd kadar yapisamiyor.Hocam bide rica etsem tork yedegi ne ise yariyor aciklayabilir misiniz?Bizim traktorde %24 tork yedegi var diyor nedir bu hocam

Samsun da fındık işlerinde kullanıyoruz. 5li bahçe tipi patlatma
1600 rotovatör
400 lt fanlı ilaç makinası kullanıyoruz çok seri pratik kullanışlı güzel motor tarlada az yakıyor yolda biraz fazla 4 piston olmasından.
Performans yüksek tatmin edici araba gibi gaza basınca iyi şahlanıyor gaz pedalı çok güzel yumuşak bilindiği üzere kubotalar hafif zıplıyor biraz lastik havaları biraz indirilerek ve ek ağırlık takarak çözülüyor.
Birde şanzıman sesi biraz fazla
Yalnız arka kollardan memnun değilim filtre ötüyor arkada ağır yük olunca ve pulluk batmıyor anlam veremiyorum ne yaptıysam toprak yaş iken istediğim gibi batmıyor hassasiyet yapıyor.
Düz arazide batıyor fındık arasında batmıyor.
Ön ağırlıkların bağlantı yerini beğenmiyorum sallanıyor.
Beğenmediğim yerleri olsada memnunum yormuyor az zamanda çok iş yapıyorum yakıt az çekiş yüksek pratik.

Detaylı paylaşım ve açıklamanız için teşekkürler.

Bu çevirme işi nasıl oluyor acaba?

Eksantrik milini degistiriyolar.55lige 5403 un eksantrigini takiyolar pompadan da ayarlayip 55 ligi 65 beygire yukseltiyolar. Bogulma isi ortadan kalkiyor.Yan koyde yaptirdi biri 55lige.Cekis cok fark etti yakit dustu diyo.Bizim 35 tl yaktigimiz mesafeye o 20 tl yakiyo diyo.Servise gittigimde bi 75lige yapmislardi,denediler adam cok begendi.Bi tane daha var yaptiracam diyen.Ama uzun surede motorda sıkıntı yapar mi bilmiyorum,servis bi problem olmaz diyo.5403,5503 gibi oluyo diyo.

• Beğen
Dogrudur hocam td lerin 4 silindirleri jd ye bakarak kendini daha cabuk toparliyor ama pullukla surumde bana gore td ler jd kadar yapisamiyor.Hocam bide rica etsem tork yedegi ne ise yariyor aciklayabilir misiniz?Bizim traktorde %24 tork yedegi var diyor nedir bu hocam
Tork yedeği azaldıkça motor , minibüs motoru gibi çalışır, arttıkça kamyon motoru gibi çalışır, dizayn tercihleridir.
Traktörün sarsıntısını azaltır, kademesiz şanzımanların vites geçişleri de bu parametreden etkilenir.
Tork yedeğinin az veya çok olması eleştireceğimiz konu değildir, sürüş dinamiklerini değiştiriyor.
Fendth 1050 Vario, %13 tork yedeği bulunuyor, motor torku 2400 n.m., yüksek torklu uçan halı gibi motoru çalışıyor.Şahlanan at, tarzında çalışmalı motora sahip değildir .Şanzımanı içinde şahlanan at tarzı motor uygun değildir, stabil çalışmalı motorların değişken yük altında yakıt tüketimleri azdır.Şahlanan at tarzı motorların çamur zeminde lastik tekerle tutunmaları fazladır.
Motor grafiği eleştirisi yapabiliriz, tork bandını 1100 -1500 devir arasına yerleştirmiş, 1300 -1400 devir arasına en az yakıt noktası yerleştirmiş, yüksek torklu fakat motoru turboya taşıtan motor dizaynı tercih edilmiş.Bana göre sağlıklı bir motor çalışma dizaynı bulunmuyor.
En az yakıt bölgesi alanı tork bandı içinde tercih edilebildiği gibi güç bandı içinde de dizayn edilebilir, böylelikle motor turboya taşıtılmaz. Alt serilerinde olduğu gibi 1500-1600 devir arasına en az yakıt noktası koyulabilirdi.
JD 5065 E , Deuthz 4065 E , motor karakteristikleri birbirine yakın ama şanzımanda her türlü Deuthz önde, bu sınıfta firmaların şanzıman opsiyonları da maalesef azdır.JD 1130 traktörü kullanın, sonrasında 5055E traktörün çalışma karakteristiğinin hiç benzemediğini görürsünüz.