KUBOTA STANDI - KONYA TARIM 2013

Ynt: KUBOTA STANDI - KONYA TARIM 2013

hakan1 link=topic=63757.msg718106#msg718106 date=1363207972' Alıntı:
Kubota 9540 5li 10 numara pulluk ile dekara 1 lt yaktıgını hesapladık. 1lt ile kaç km gidiyor onu hiç hesaplamadık hiç aklımıza gelmedi.

me9000 mi az yakıyo yoksa m9540 mı ikisinide kullanıyosunuz..?

kubota da sorun yaşamış arkadaş vardı servisden şikayeti vardı 2000tl çekmiş. bu konuda bugün konya tarım fuarında dile getirdim benden öncede getiren olmuş. şanzıman ya filitre vs.. arkadaş tek tek lisdeledi..1400tl çıkardı 100tl servis el eme aldı diyor benim düşüncem servisi desdekliyor konuşmasından onu çıkardım.. alacak arkadaşlar bilgisi olsun servis üçreti en az 1000tl alacakların bilgisine...

kubato sınıfta kaldı.japon yetkili bir kaç soru sorunca kaçtı.kabin ve tarktörle ilgili üç beş soru sorduk ve soruldu kolayı kaçmada buldular.
şirket yetkilisi türk ama türkçe konuşmayı anlmıyor.ya aklı kıt yada mantalitesi bu.
ben ülkemde benim kullnacagım özellikleri isterken onlar tamtersi konum içindeler.bu kafayla satamzlar ve ikinci elde de çok canlar yanar.kioto gibi.
kabin degişmesi genişlemesi ufukta kesinlikle yok.arka kolların hidrolik olma gibi istekler kesinlikle yok.
traktördeki basit görünlerin degişmesi yok.
garanti süresi ve fiyattda indirim kesinlikle yok...
ben vaz geçtim.bizler gerçekten kafaya koymuştuk en az 4-6 adet alacaktık 95 hb den..

Önceki yıllarda Almanya Hannover tarım fuarına gidip de oradaki Kubota standını ziyaret eden arkadaşlarım anlatmışlardı, orada gördüğümüz kubotaların buradakilerle bir benzerlikleri yok diye. Demek oluyor ki, diğer markaların da yapmış olduğu gibi daha özellikli ve kaliteli olarak gelişmiş modeller gelişmiş ülkelerde, gelişmemiş olan modeller de Türkiyenin de aralarında bulunduğu gelişmemiş veya gelişmekte olan ülkelerde satılmakta.

tura30 link=topic=63757.msg718492#msg718492 date=1363288480' Alıntı:
kubota da sorun yaşamış arkadaş vardı servisden şikayeti vardı 2000tl çekmiş. bu konuda bugün konya tarım fuarında dile getirdim benden öncede getiren olmuş. şanzıman ya filitre vs.. arkadaş tek tek lisdeledi..1400tl çıkardı 100tl servis el eme aldı diyor benim düşüncem servisi desdekliyor konuşmasından onu çıkardım.. alacak arkadaşlar bilgisi olsun servis üçreti en az 1000tl alacakların bilgisine...
sadece o vatandaşta yok kubota 1000 tl servis ücreti kesinlikle yok olsaydı yahya abi verirdi

ben de 600 saat bakımı yaptırdım yok öle bi maliyet.. ayrıca o bakım 600saat bakımına has şanzıman yagı değişiyor 600tl zaten o tutuyor yag parası yani tüm avrupa traktörlerde yada özellikli traktörlerde bu böle 50-60lt şanzıman yagı alıyor bu traktörler.. filtrelerin komplesini ben 220tl ye almıştım en son ve bu filtrelerin hepsi her bakımda degişmiyor şanzıman filtreleri 600saatte bir değişiyor.. motor yagı filtresi zaten ucuz 300 saatte bir değişiyor.. mazot filtreside yine 600saatte bir değişiyor yanlış hatırlamıyorsam.. mesela o bakım yapan bengog adlı arkadaşa birde 300 saat bakımını kaça yaptırdıgını sorun yada yakında yaptıracagı 900saat bakımı maliyeti ne diyr sorun.. ben söyleyeyim 12lt motor yagı artı mazot filtresi (30tl) mazot filtresinide en fazla değişir oda 60yada 70 tl dir.. ben ilgili konuda geregini yazmıştım.. ama şu size bilgi veren yetkili kimdi acaba fuzuli servisin bakım masrafı cıkardıgı parca değiştigi aşikar.. ayrıca bakımda el emegi falan yok kapıda oluyor ilk dört bakım.. biz bir kurus vermedik henuz..

arkadaşlar ben kubotayı incelemedim fakat kubotada sorun yaşamış arkadışın sırunu için sıtanda vardım orda satış sorumlusu arkadaş a servis üçretiniz neden 2000deyince bana tekirdağdanmı geldin dedi.. hayır dedim. bu sorundan bilgim var servis ve şikayetci olan arkadaşlada görüşdüm dedi. adam tek tek anlatdı. filitre şukadar ya şukadar v.s ayrıca yalardan ve satılan mazsemelerden bizler %10 kar alıyoruz dedi.ve çıkardı fiyat 1400tl idi hangi saatde hangisi takılır bilmem fakat arkadaşın çıkardı fiyat buydu.hatda 100tl de el eme almış çokmu dedi.. ben onun yalancısıyım..

tura30 link=topic=63757.msg719291#msg719291 date=1363385915' Alıntı:
arkadaşlar ben kubotayı incelemedim fakat kubotada sorun yaşamış arkadışın sırunu için sıtanda vardım orda satış sorumlusu arkadaş a servis üçretiniz neden 2000deyince bana tekirdağdanmı geldin dedi.. hayır dedim. bu sorundan bilgim var servis ve şikayetci olan arkadaşlada görüşdüm dedi. adam tek tek anlatdı. filitre şukadar ya şukadar v.s ayrıca yalardan ve satılan mazsemelerden bizler %10 kar alıyoruz dedi.ve çıkardı fiyat 1400tl idi hangi saatde hangisi takılır bilmem fakat arkadaşın çıkardı fiyat buydu.hatda 100tl de el eme almış çokmu dedi.. ben onun yalancısıyım..

anladım usta o bilgiyi veren kubota yetkiisi kimse servisini korumuş yoksa ne ben nede yahya abi(traktörü 2000 saate) henuz böle bi bakım masrafı vermedik.. abartmışlar ha gider orjinal donalsın marka hava filtresi takarsan 300tl ama normal takarsan 100tl tabi degişmeside gerekli degil bozulmadıkca.. işte bunun gibi şeylerle sanırımfiyatı bukadar abartmışlar servis elindeki tum filtreleri değişmiştir ki yine bu kadar tutmaz.. el emegi alma işi tamamen sallama yahu garantili traktörden el emegimi alıyorsunuz deseydin keske.. bizden henuz teklif eden isteyen olmadı bakımlarını yaptırdıgımızda kapıda yapıp gittiler.. Galip bey vardı eski satış genel müdür yardımcısı çok hoş adamdı onun yoklugu sanırım belli olmuş ..

evet yavuza katılıyorum benim motorum kadar çalışan 2011 model kubota yoktur 2000 saatı geçti ben daha böyle ücret ödemedim evet galip bey iyi adamdı onun tatlı dili müşteri memmiyeti adama kubota almaya yeterdi yeni görevinde başarılar dileriz kubota ailesinde kaliteli servis müdürlari var haklarını yemeyelim ama servisleri boş bırakmasınlar yoksa adamlar fırsat düşkünleri her firmada var

yahya link=topic=63757.msg719735#msg719735 date=1363465924' Alıntı:
evet yavuza katılıyorum benim motorum kadar çalışan 2011 model kubota yoktur 2000 saatı geçti ben daha böyle ücret ödemedim evet galip bey iyi adamdı onun tatlı dili müşteri memmiyeti adama kubota almaya yeterdi yeni görevinde başarılar dileriz kubota ailesinde kaliteli servis müdürlari var haklarını yemeyelim ama servisleri boş bırakmasınlar yoksa adamlar fırsat düşkünleri her firmada var
Gali,p beyin yüzünden kubot aldım hiçte pişman değilim ama keşke kubotanın başında kalsaydı

mustafagursacli link=topic=63757.msg720558#msg720558 date=1363606285' Alıntı:
Gali,p beyin yüzünden kubot aldım hiçte pişman değilim ama keşke kubotanın başında kalsaydı

evet ben ve yahya abi de Galip bey in etkisi ile aldık traktörleri.. aslında fuarlara katılan biri bunu dile getirse iyi olur galip beyi geri tümosan dan istiyoruz :)

ceya023 link=topic=63757.msg720569#msg720569 date=1363610600' Alıntı:
evet ben ve yahya abi de Galip bey in etkisi ile aldık traktörleri.. aslında fuarlara katılan biri bunu dile getirse iyi olur galip beyi geri tümosan dan istiyoruz :)
vallaha abi tümosana olan güvenim arttı ister hak ver istersen verme