landini rex 60 ile LS r60 traktörler arasındaki ağırlıkları neden çok farklı

Ynt: landini rex 60 ile LS r60 traktörler arasındaki ağırlıkları neden çok farklı

sayın nabolant sağolun.
ozaman landini rex 60 , 60 hp olduğundan 2400 kg olmalı, idael ' e daha yakın , Ls r60 çok hafif kalıyor. acaba ağırlıkları yetersiz mi ?

Ynt: landini rex 60 ile LS r60 traktörler arasındaki ağırlıkları neden çok farklı

ihsankaya45 link=topic=60931.msg670746#msg670746 date=1356274611' Alıntı:
sayın nabolant sağolun.
ozaman landini rex 60 , 60 hp olduğundan 2400 kg olmalı, idael ' e daha yakın , Ls r60 çok hafif kalıyor. acaba ağırlıkları yetersiz mi ?
merhaba ihsankaya, demircinin neresindensin,ne işiyle meşkulsün. ben simav aksazdan ismail. bence hiç ls ile landini ile uğraşma, 2.el alacakmışsın. 4 gün önce kırkağaçtaydım. galericiler stesinde bi dükkanda nevholland tn75f gördüm. diri ve temizdi. kararlıysan bi bak derim.. sıfır alacaksan erkunt veya tümosan al, parçada sıkıntı yaşamassın..

merhaba ihsankaya, demircinin neresindensin,ne işiyle meşkulsün. ben simav aksazdan ismail. bence hiç ls ile landini ile uğraşma, 2.el alacakmışsın. 4 gün önce kırkağaçtaydım. galericiler stesinde bi dükkanda nevholland tn75f gördüm. diri ve temizdi. kararlıysan bi bak derim.. sıfır alacaksan erkunt veya tümosan al, parçada sıkıntı yaşamassın.

Arkadaşa katılıyorum ls ıle landını arasında illede bı secım yapıcaksan Landını al İtalyan malı super bı traktör Ama bana Soruyorsan Erkunt Nimet 70 4x4 AL butun işini görür . Veyada New holland Td 65 B Olabılır.

ihsankaya45 link=topic=60931.msg670592#msg670592 date=1356259045' Alıntı:
sayın mehmetknarca ,serdar437065 sağolun.
ağır olması çekimi veye sürmeyi kolaylaştırır mı?
Evet ağır olması çekimi ve sürmeyi kolaylaştırır yakıt sarfiyatı azalır lastik ömrü uzarr :)

ihsankaya45 link=topic=60931.msg670746#msg670746 date=1356274611' Alıntı:
sayın nabolant sağolun.
evet ls hafif ama benim tavsiyem bu işte daha yenisiniz traktör kullanırken hatalarınız olacaktır bu motorların parçaları biraz pahalı olur anlayan tamircide az olunca işçilikte aynı sekilde pahalı olur bence yerli,parça ve servis sıkıntısı olmayan 55-65 hp aralığındaki markalara bakmanız

r60 al arkana bakma arkadasım parcasıda ucuz yakıtıda az sonucta kiraz bahcesi ne derin surum yapamazsın kirazın kökleri yukardadır zarar verirsin 14 numara pulluk filan takamazsın o kadar ağır bi traktöre de gerek yok senin icin kuyruk mili daha onemli turbo ilaclama icin ve manevra iyi olmalı bunun icin ls senin icin en idealı ağır traktör cift te iyi tutunur fakat yoldada iyi yakar hafif yoldada yakmaz

bende taplamında 50 donum civarında bag bahce bulunmakta bizim tek gecim kaynağımız ciftcilik değil ciftcilik ekstra olarak yapıyoruz benim gibi cok ağır işi olmayanlar icin ideal derim ben bi kere yakıtından cok memnunum yedek parca olarakta hic sıkıntı cekmedim bikac arızası oldu sekromenci bozuldu mesela anında geldi parcası ustam ls nin servisi değil ona ragmen diğerleriyle parca fiyatlarını karsılastırmasında cok hesaplı olduğunu söyluyor eksi yonleride var tabiki hidrolik kolları cok zayıf kac defa kırdım yolda seri değil ve yanına kimse oturamaz