Laverda 3550 AL bicerdover nasil temin edebilirim.

Merhabalar arkadaslar.
Ulkemizde cok kullanilmayan arazi engebesine gore seklini degistiren laverda markali bicerdoverler mevcut.tabi sadece laverda markasindan haric diger markalarinda bu tarz bicerdoverleri mevcut..nedense sanki laverda bu iste daha onde gibi..italya arazilerinin ihticina yonelik uretilmis bu bicerlerden bizler nasil temin edebiliriz..bizim yerli pazarimizda basliktaki modelden malesef hic yok..bir sefer tekirdagda bir kisinin ilanina denk gelmistim..fazla durmadan satilmisti..biraz maliyetinin dusuk olmasi sebebiyle ve arazimizin cok egimli olmasi sebebiyle bu bicerdoveri temin etmek istesek nereden nasil buluruz..yada yurt disindan ithal etme sansimiz varmi..kullanilmis ikinci el bir mali ihracatci bir sirket ile anlasip getirtebilirmiyiz..bireysel bu is olmaz sanirim.illa bir sirket on ayak olmasi icap edermi..astari yuzunden pahaliyami gelir..yada bu is cilginlik bosver gitsin mi demek lazim.

Bikac yıl önce bende sahibinden .com da tekirdagda bir ilan görmüştüm.
Aslın da bizim ülkemizde ferguson u kopyalayan markalar neden kalkipta küçük biçer döver kopyalamiyirlar.mesela 630 john deere veya 8055 clayson bunları kopyalayıp üretseler ya.orta ölçekli işletmelere hitap eder.bazi koylerde oyle biçer döverler alıyorlar yüksek rakamlara inanın biçer yapması köy meydanın dan zor geçiyor. Akıl alacak iş değil.

Bikac yıl önce bende sahibinden .com da tekirdagda bir ilan görmüştüm.
Aslın da bizim ülkemizde ferguson u kopyalayan markalar neden kalkipta küçük biçer döver kopyalamiyirlar.mesela 630 john deere veya 8055 clayson bunları kopyalayıp üretseler ya.orta ölçekli işletmelere hitap eder.bazi koylerde oyle biçer döverler alıyorlar yüksek rakamlara inanın biçer yapması köy meydanın dan zor geçiyor. Akıl alacak iş değil.
Bicercilik zor zanaat..ben sahsen cesaret edemem..bu tarz bir biceri tamamen kendi ve koyuzun ihtiyaci oldugu icin dusundum.tabi azda para kazanmak icin. Bu is klavye basinda olmuyor..daha once clayson 8055 gibi modelleride dusundum..bu isi bir sekilde yapacam ama ne vakit nasip olur bilmiyorum..bu sene engebeli arazimizi tc56 ile sahibi mindar etti..adamada birsey diyemiyorsunki korkuyor bayira yaklasamiyor..anladimki bizim arazilere demge kontrollu bicerlerden lazim..eskiden patozla elle orak makineleriyle yapardik bayiri bacayi hissetlezdik..simdi bicere veriliyor calisacak genc kalmadi..bayira bacaya bicer giremiyor..ya ekmeyecez yada bir caresine bakacaz..o sebeple dengeli bicer lazim bize ve ustelik kucuk bicer..laverda 3550 AL tam bicilmis kaftan ama yok piyasada.