LEMKEN STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

LEMKEN STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

15-18/11/2011

Arkadaşlar bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda düzenlenen AgriTechnica Hanover / Almanya 2011 fuarına ilk defa katıldım. Fuarı dört gün boyunca ziyaretme etme fırsatım oldu. Gerçekten çok muhteşem ve büyük bir fuardı. Nerdeyse tüm marka ve modeller fuarda mevcuttu. Şuana kadar görmediğim traktör, biçerdöver ve ekipmanları görme fırsatı yakaladım. Aynı zamanda tüm markaların yeni çıkardığı ürünleride bizzat görme fırsatım oldu. Fuar gerçekten çok hoşuma gitti. Yalnız fuar aşırı derecede çok kalabalıktı. Hele ikinci gün adım atmak dahi güçtü. Elimden geldiğince güzel fotoğraflar çekmeye çalıştım. Bazıları bulanık çıktı. 1200 adet fotoğraf çekmiştim. Fakat içlerinden 1058 tanesini paylaşıyorum. Çok kötü görünenleri eledim. Umarım fotoğraflarımı beğenirsiniz. Fuarda Farmphoto üyesi arkadaşım Belçika' lı Steven ilede tanışma fırsatımız oldu. Güzel bir rastlantıydı. Ayrıca CLAAS, JD, Poettinger ve Lely' nin Türkiye distribütörü firmaların müdürlerinin yaptığı tanıtımlarada katılma fırsatım oldu. Tarım Türk TV ve Yaban TV' de ayrıntılı çekimler yaptı. Heralde bu haftaki programlarında yayınlayacaklar....;)

Arkadaşlar bu konuda Lemken standını göreceksiniz. Lemken standı çok iyi bir konumda yer alıyordu. İlgide oldukça yoğundu. Bende en az 2 defa standlarına uğramışımdır. Kafe bölümleri sağolsun içecek ihtiyacımı gidermeme yardımcı oldu...;)

alipasalierkan.............;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: LEMKEN STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

Güzel ürünler ve tabiki güzel fotoğraflar Erkan , eline sağlık. Bizim üreticilerde işin kolayını öğrendi artık , seneye yine kopyala yapıştır yaparlar :) Disk Tiller ' leri hemen hemen hepsi üretiyor artık.

ufukk link=topic=49114.msg481945#msg481945 date=1323030462' Alıntı:
Güzel ürünler ve tabiki güzel fotoğraflar Erkan , eline sağlık. Bizim üreticilerde işin kolayını öğrendi artık , seneye yine kopyala yapıştır yaparlar :) Disk Tiller ' leri hemen hemen hepsi üretiyor artık.

Yorum için teşekkürler. Öyle abi. Disk tiller üretmeyen kalmadı. Lemken şimdi yeni bir tip disk tiller çıkarmış. İlk fotoğrafta yer alıyor. O benim çok ilgimi çekti. Disk dizilimi çok acayip ve disk çapları çok büyük. Fuarda baktım baktım durdum. Bir türlü disk diziliminin nasıl bir çalışma sağlayacağını çözemedim. Ama çok değişik bir şey...

Harika paylaşım lemken ayrı bi dünya kalitesi :)
sondan bi önceki fotoğrafdaki pullukta ise düzleyici silindirler değişmiş pulluk gibi komple yapmışlar diğerine göre daha da güzel olmuş bence :)

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

Ally TOKMAKCI link=topic=49114.msg481997#msg481997 date=1323032266' Alıntı:
Harika paylaşım lemken ayrı bi dünya kalitesi :)
sondan bi önceki fotoğrafdaki pullukta ise düzleyici silindirler değişmiş pulluk gibi komple yapmışlar diğerine göre daha da güzel olmuş bence :)

Bu düzleme sistemi zaten mevcuttu. Ama genelde pulluk arkasından çekileni kullanıyorlar.

motorcu link=topic=49114.msg482002#msg482002 date=1323032450' Alıntı:
Güzel paylaşım Erkan abi.İlk fotoğraftaki disk tiller değişikmiş gerçekten.

Öyle ilginç bir aletti. Daha sonra internetten de disk dizilimini inceledim. Ama bir türlü çalışmasını çözemedim. Artık bizim Türk firmaları aynısını taklit edince görürüz...:D

memory43 link=topic=49114.msg482556#msg482556 date=1323107128' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler erkan class için hangi modelini alıyorsun :D

Lemken ' in tüm ekipmanları ilgimi çekiyor. Bir Karat kültüvatör yada Zirkon mikser Ares ' in arkasına fena olmaz. Ama fiyatları bizi aşıyor...:D

Agacım eline sağlık. Bence o disk tillerin amacı şu olabilir. Büyük diskten çıkan toprak parçaları ufak diske kadar yol alır. Buda toprağın iyice parçalanmasını sağlar. Arkadan gelen diskler ise tekrar toprağı küçükten büyüğe alarak hem tesviyeyi hem daha da parçalanmayı sağlayabilir.

alipasalierkan link=topic=49114.msg481986#msg481986 date=1323031902' Alıntı:
Yorum için teşekkürler. Öyle abi. Disk tiller üretmeyen kalmadı. Lemken şimdi yeni bir tip disk tiller çıkarmış. İlk fotoğrafta yer alıyor. O benim çok ilgimi çekti. Disk dizilimi çok acayip ve disk çapları çok büyük. Fuarda baktım baktım durdum. Bir türlü disk diziliminin nasıl bir çalışma sağlayacağını çözemedim. Ama çok değişik bir şey...

önler sola 20 derece, arkalar sağa 20 derece yatık. önlerin 17 derece açıklığı, arkalaların 15 derece açıklığı var. 66 cm yüksekliğinde. bu makinayı 2 haftadan beri düşünüyorum nasıl kopya olur diye ;D

Yorumlar tekrar için sağolun arkadaşlar....;)

doganbey1 link=topic=49114.msg482567#msg482567 date=1323107677' Alıntı:
Agacım eline sağlık. Bence o disk tillerin amacı şu olabilir. Büyük diskten çıkan toprak parçaları ufak diske kadar yol alır. Buda toprağın iyice parçalanmasını sağlar. Arkadan gelen diskler ise tekrar toprağı küçükten büyüğe alarak hem tesviyeyi hem daha da parçalanmayı sağlayabilir.

Vallah Doğancan ilginç bir alet. Ön ve arka disklerin sayısı değişik hemde dizilim sıralarıda ters ve çapraz olarakta değişik bir şekilde dizilmiş. O yüzden zaten insanın kafası karışıyor. Bildiğimiz disk tillerdan çok farklı...:D

insertend link=topic=49114.msg482650#msg482650 date=1323113349' Alıntı:
önler sola 20 derece, arkalar sağa 20 derece yatık. önlerin 17 derece açıklığı, arkalaların 15 derece açıklığı var. 66 cm yüksekliğinde. bu makinayı 2 haftadan beri düşünüyorum nasıl kopya olur diye ;D

Heheh biraz daha üzerinde çalışman gerek...:D