Mars'ta tarım yapılabilir mi ?

onlar,orada hayatı idame ettirebilirseler,
dünya yüzeyini yok ederler,
o kadar bilmiş,varki
o kadar yaramaz varki,
haliyle üzerlerine yapışan kene gibi görüyorlar.
teknoloji,bilim,tıp,eğitim,yaşam tarzı,v.s her şeyi kendileri icat edip,üretip çalışıyorlar,
en iyisini yapmaya çalışıyorlar,
kendilerinden geri kalan nüfus ise, dünyada onların nimetlrinden yararlanıp,birde oksijenlerini tüketiyor.
ve onlar bunu istemiyor.
marsa gidip,30 yıl sonra geri gelecekler,
50 milyon insanla, tekrar dünyaya,yeni yaşam,yeni kanunlar, yeni düzen ve refah bir yaşam alanı getirecekler.
çokmu salladım ne. :)

o kadar bilmiş,varki
o kadar yaramaz varki,
teknoloji,bilim,tıp,eğitim,yaşam tarzı,v.s her şeyi kendileri icat edip,üretip çalışıyorlar,
kendilerinden geri kalan nüfus ise, dünyada onların nimetlrinden yararlanıp,birde oksijenlerini tüketiyor.
ve onlar bunu istemiyor.
50 milyon insanla, tekrar dünyaya,yeni yaşam,yeni kanunlar, yeni düzen ve refah bir yaşam alanı getirecekler.
Göç etmek için doğdular, ya göç edecekler yada ölecekler.
Korkunç tehlikelere rağmen ilerliyorlar. Yaşlılar bunu defalarca yaşadı.
Gençler sürüden ayrılmama gereğini biliyorlar. Büyük tehlikelere rağmen ilerliyorlar yollarına devam etmeliler.
Dünya onlara fısıldadı, harekete geç harekete geç ve yaşa.
Son dört yüzlüğe gelirken gülbatur birinci şahbutur sondan geliyor.

Yusuf abi Kolpaçino nun replikleri kesin sen yazdın.
images.jpeg

o kadar bilmiş,varki
o kadar yaramaz varki,
ve onlar bunu istemiyor.

Yavaş gel heç anlamadım ben 🤣🤣
Sen daha bulunduğun yerde 3 ay toprak görüyon ne işin var Mars’ta otur oturduğun yerde [emoji378][emoji378]

• Beğen
Tepkiler: murat1919
Türk aydınının halkıyla çiftçisinin ne kadar uzağında olduğunun resmi. Ekmek bulamıyoruz pasta muhabbetti yapıyoruz. Tamam bilimsel olarak bunu konuşuyorlar ancak hele bir dön bak önce çiftçinin ihtiyaçlarını konuş çözüm bulda Marsa gidersen bakarsın tarıma.

• Beğen
Tepkiler: ayna_vatan
Gençler sürüden ayrılmama gereğini biliyorlar. Büyük tehlikelere rağmen ilerliyorlar yollarına devam etmeliler.

Yusuf abi Kolpaçino nun replikleri kesin sen yazdın.Ekli dosyayı görüntüle 54939
Gülbatur geliyor şahbatur birinci [emoji23]

• Beğen
Tepkiler: beytullah özcan

Yusuf abi Kolpaçino nun replikleri kesin sen yazdın.Ekli dosyayı görüntüle 54939
Yavaş gel heç anlamadım ben 🤣🤣
Sen daha bulunduğun yerde 3 ay toprak görüyon ne işin var Mars’ta otur oturduğun yerde [emoji378][emoji378]
Allah sizi iyi etsin,
düzgün yorum yapın,
yoksa daha fazla saçma yorum yazarım.
yaşasın kötülük :)
acaba uzaylilarda erzurumlu varmı. ???

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
Konunun başlığına dönülürse,marsta tarım yapmak şuan ki teknolojiyle pek de yapılabilir durmuyor.Mars a insanlı yolculuk yakınlarda planlanıyor fakat önce kullanılabilir su,yüksek radyasyon oranları,sert ve çetin doğa şartlarına rahmen kolonileşebilme ve insanın yaşabileceği bi ortamın kısıtlı alanlarda olsa oluşturulabilmesi gerek.Tarım bu aşamalardan sonra evet en önemli durum söz konusu olacaktır.Bu döngüyü en hızlı oranda sağlıyabilmesi içinde ilk temel adım spaceX in yeniden kullanılabilir roketlerinin üretim ve geliştirilmesi umuduyla düşünülüyor.muhtemelen Bu sayede ay ın bir ikmal üssü olarak kullanılmasıyla planlanıyor.

• Beğen
Tepkiler: ayna_vatan