Massey ferguson 255t artık açıklık getirelim

11.06.2018
270
51
54
Yalova

Teknik özellikleri
kaç yılları arasında üretim yapıldı
Hangi modeli veya yılı tutulur
Biyerde duydum 240 süper daha iyimiş
Hangisi tercih edilmeli
Freni yağlı tipmi işte aklınıza gelen herşey konu genel olarak tamamlayıcı olsun tecrübelerinizi ve bilgilerinizi yazın bakalım

Konuları okursan görürsün zaten 4 lü dönerli 12 inç pulluk takan bile var yani ne diyeyim bilemedim [emoji28]
Bazen aşırı fanatiklik oluyor saçma yorumlar çıkabilir karşınıza
Naptın sincan bitmedi daha demi saraycık da çingeneler vardı yine o kesim mi tokide kentsel dönüşümü yoksa normal dışarıdan alınmamı

• Beğen
Tepkiler: Yunus sarı
bence acık ara 255t bi amca vardı onunde 255t adam 240 almış begenmemiş freninide çekişinide 135 ondan fazla asılıyor diyordu ondan sonra 165 almıs onada hem yavaş hem fazla yakıyo diyor simdi 255t var onda 240 kadar yakıyo 165 kadar çekiyo diyor

• Beğen
Tepkiler: bedirhank_14

bence acık ara 255t bi amca vardı onunde 255t adam 240 almış begenmemiş freninide çekişinide 135 ondan fazla asılıyor diyordu ondan sonra 165 almıs onada hem yavaş hem fazla yakıyo diyor simdi 255t var onda 240 kadar yakıyo 165 kadar çekiyo diyor
Öncelikle s.a her iki modelide ilk çıktığı zamanlar kullanma fırsatım oldu. 240 ve 255t arasında yalnızca turbo ve enjektör iyileştirmesi mecut tabiki o dönem üretilen traktörlerde kuru kavrama debriyaj vs daha dayanıklı görülebilir zira 4lü dönerli pulluk vs gibi kullanan arkadaşlar var ancak motorun verimliliği ve bu ekipmanları nekadar süreyle kullanabileceği toprağın tavı yapılan işlemin kolaylığı tartışılır.Arıza vermeden yıllarca kullanılan çiftçi dostu traktörler bunlar .Ama günüüzde şuan kullanılan ekipmanlar ekilen arazi büyüklüğü ve tarım bitkilerinde bana göre en fazla 50dönümlük bir alanda kullanışlı traktörler daha fazlasında hem zaman hemde işçilik açısından ve hemde amaç açısından çok uygun olmayabilir.

• Beğen
Tepkiler: Blackview