MASSEY-FERGUSON 265 lerin ARTILARI ve EKSİLERİ nelerdir...

Ynt: MASSEY-FERGUSON 265 lerin ARTILARI ve EKSİLERİ nelerdir...

ayrıca 265 ' ler piyasası olan traktördür...alırkende satarkende sahibine zorluk çıkarmaz...yani 10 liraya alıp 2 liraya satmazsın zarar ettirmez performansının yanında buda önemli...

arkadaşlar ben 88 model 265 kullanıcısıydım 8 yaşından 16 yaşına kadar kullandım babam o traktörle ayçiçek yeri sürüyodu bir günde 87 dekar yaptı 4lü pulluğu düz 2 yle salladı bu motor sabanda tek çekerde 265 in üstünlüğü tartışılmaz steyr le 640la dalga geçer aynı şartlarda ve kullanımı harika ayak yerleri gazı çok rahat dez avantajı motorlar fıat gibi ömürlü değil ama güzel traktör 8 yıl kullandık ve yaptığımız masraf 4 adet rot başı daha ne olcak şu an 7066dt var ama tarlada ferguson başka tanımam fıatlar daha hantal inanmıycanız ama tek çeker 285 i aynı aysanla 8066dt yakalayamıyo ne demişler çiftçi dededen bilir adını babadan oğula reşat altını yani massey ferguson

konunu açılış tarihi kasın 2008 ama ben yeni mf 265 aldım alalı yarın tam haftası vardı.8073 le takas ettik daha doğrusu 8073 ün satış probleminden dolayı 265 ' i almak zorunda kaldım bu zamana kadar hiç kullanmadım.traktör çok temiz 90 model orjinal hd falan var yukarıda yazılan yorumları okuyunca acaba hatamı yaptım diye düşünmeye başladım.bide diyer konu yakıt kıyaslaması yapmak içide bence aynı yerde aynı ekipmanla farklı marka ama aynı hp deki traktörler kıyaslayabiliriz.Türkiyemizde bir ok bölgede 1 dönüm farlı m2 lere tekabül ediyo mesela benim bölgemde 1600 m2 bir dönüm bazı yerde 2500 m2 bir dönüm gibi birde toprak bazı yerde kaya gibi
bazı yerde kül gibi neyse 265 ' i almakla hatamı ettim bide eniştemde 92 54C İLE 88 265 vardı ikisininde aynı mazotu yaktığını söylerdi hatta biçerdöver alırken 54C ' sattı.

İHSANİYELİ link=topic=9605.msg184320#msg184320 date=1244159363' Alıntı:
arkadaşlar ben 88 model 265 kullanıcısıydım 8 yaşından 16 yaşına kadar kullandım babam o traktörle ayçiçek yeri sürüyodu bir günde 87 dekar yaptı 4lü pulluğu düz 2 yle salladı bu motor sabanda tek çekerde 265 in üstünlüğü tartışılmaz steyr le 640la dalga geçer aynı şartlarda ve kullanımı harika ayak yerleri gazı çok rahat dez avantajı motorlar fıat gibi ömürlü değil ama güzel traktör 8 yıl kullandık ve yaptığımız masraf 4 adet rot başı daha ne olcak şu an 7066dt var ama tarlada ferguson başka tanımam fıatlar daha hantal inanmıycanız ama tek çeker 285 i aynı aysanla 8066dt yakalayamıyo ne demişler çiftçi dededen bilir adını babadan oğula reşat altını yani massey ferguson
katılıyorum..

MERHABA ARAKDAŞLAR BENDE 265 SATTIM 2001 MODEL SOLDAN EKSOZLU 266 ALDIM AMA PİŞMAN OLDUM MOTOR AZ GELİYOR SAKIN HA MOTORUNUNZUN DEĞERİNİ BİLİN. 265 SAHİBLERİNE
TEŞEKKÜRLER.

xdragonx link=topic=9605.msg167378#msg167378 date=1237745541' Alıntı:
birde şu 8073 steyr a binipte 265 s e laf atanlar yokmu daha çok çekiyo bilmem ne hiç binip kullanmasak tamam ben daha motorun kaportasını sökmedim hararet için ama yan kaporta sacı takılı 8073 de görmedim soruyorum bazen steyrcılara la bunun orjinaldenmi yok bu kaporta saçları diye hayır diyolar zorladınmı hararet çıkıyor diyorlar o yüzden sökülüyormuş motor hava alsın soğusun diye bende soruyorum ___hiç hava alsın soğusun diye 265 s in kaporta saçını söken varmı___
BİZİM KÖYDEDE STEYRLARIN HEPSİ SÖKÜYO VE STEYR NAZİK MOTOR SICAĞA GELEMEZ VE TARLADA MF İYİDİR STEYR GİTMİYO YA

mf lerin tarladaki performasları güzel..zorlanınca patiye kaçıyo we kendini öldürmüyo...ama römorkta beğenmiyorum hemen ön dikiliyo başlıyo kendini sağa sola atmaya....ama tabi haddinden fazla yükte bunu yapıor....265-285 çok yakar diye bişey yok..neye göre çok yakar..sen 285 le bi ore bi bure gezip dudursan yakar tabi..büyük motor büyük işlerde kullanılırsa çok yakmaz...emsallerine göre mf ler yolda biraz fazla yakıyo we frenleride biraz zayız firene basarken daha arkası kayıyo hemen oda frendem değil arkasını birz hafifi olmasından kanaatimce...ama güzel bi traktör..

05amasyalı link=topic=9605.msg195862#msg195862 date=1247811302' Alıntı:
MERHABA ARAKDAŞLAR BENDE 265 SATTIM 2001 MODEL SOLDAN EKSOZLU 266 ALDIM AMA PİŞMAN OLDUM MOTOR AZ GELİYOR SAKIN HA MOTORUNUNZUN DEĞERİNİ BİLİN. 265 SAHİBLERİNE
TEŞEKKÜRLER.
Hayatının hatasını yapmışsın arkadaşım. Eğer sağdan egzost olsaydı pek zarar sayılmazdı. Ama senin motorunun 2001 265 s olması büyük kayıp, üzüldüm şimdi gerçekten.

AKGÜN43 link=topic=9605.msg196979#msg196979 date=1248036163' Alıntı:
265 s amcamda var emsalerinden ÇOk üstüN. . bi nadas yapIYO TARTISIlmaz. . düz 1 le 1 buçukla . . yakıt konusuna gelınce yakacak tabı. .
Akgün akrdeş; sizdeki 265 s balon lastikmi? eğer ince lastikle değişmek isterseniz ben hemen değişirim.

bugün ofislerde 265 fergusonun frenleri boşaldı ve kamyona bindirdi.yazın sıcağında tarla sürüyorum neden motorum zorlansın tabi yan kapaklarını açarım sen 265 fergusonla steyrı karşılaştırman yanlış kardeş.bugün canlı şahit oldum fergusona steyrla duman attırdım

arkadaşlar bende 99 model 265s var yakıtı bana göre iyi neden diye sorarsanız 2008 model nh td 65 var pancar söküm makinasında aynı yakıyor ve birde 2008 model 3075 D var oda nh td 65 le aynı yakıyor

slm bizde 1995 265s var çok memnunuz ve yakıtta öle abartılan gibi degil silajda günde tam çalışmaya yarım deponun biraz üstünde yakıyo tabi gidiyo diye gaza basmayı abartmamak şartıyla burada romok itiyomuş falan diyorlar itecek tabi romokta yük varsa fireni neden yapmışlar firene bastıgında yavaşlamazsa durmazsa eyvallah. ama biz pancar yüklü 11 12.5 ton 2.5- 3le romok fireni hariç indigimiz yokuştan 640 lar romok firenidahil 1-2ile iniyo 8-9 ton yükle. 70-66 11ton pancarla 2ile iniyor önler baglı + romok fireni başakdersen 10 tonla gene 2ile iniyor +romok fireni . burada tam gaz asvaltta kafasınıta vurmuyor 265 (kalın lastikli) inceler vuruyormuş. diger anlattıklarımın hepsi kafasını sürekli vuruyor asvaltta. lafı saptırmadan puluklada çekişi çok güzel yani kendi sıtandartlarını üstünde bir trktör ama zamanında bakımını yapmak ve aksatmamak şartıyla. çok yakan traktörler bakımı aksatılan bakımsız traktörlerdendir. 285e gelince diyecek bilafım yok kullanmadımda ama daha üstün sıtandartlarda olması gerekir. buarada bizde romokların yükünün bükük birkısmı traktöre basar. kısaca benim işimi 265s ve 6600 ford görüyo yılda ortalama 350-400 dekar arazi işliyorum. resmin nasıl konuldugunu bilmiyorum yardımcı olursanız pancar yüklü resimini koymak isterim beni daha iyi anlarsınız.

265 kulancasıyım 1996 da 300 saatte geçti bize 14 yıldır kullanıyoruz daha bir sorun olup sanayiye girmişliği yoktur traktörümün...sadece günlük bakımlar için girer...direksiyon sisteminde sorun oluyor oda hidroliğe çift taraflı bir somun koymuşlar direksiyonu çok aşırı zorladın mı gevşeme yapıyor onuda kendim yapıyorum sadece 5 dk mı alıyor...yakıtının da çok fazla olduğunu sanmıyorum...örneğin bizim kasabada bir abide 2005 erkunt70 var 4 lt yakıyor bizim kide 6-6,5 arsında değişiyor...birisi 1996 tın teklnolojisi birisi 2005 in ... bırakda biraz fark olsun... birde hararet sorunu var diyorlar ben daha öğle bir sorunla karşılaşmadım. olanlara bir tavsiyem sağ taraftaki mazot filtresinin yanında gövdeğe sıkılmış bir çivata var onu söküp motorun suyunu komple boşaltsın temiz antifirizli su doldursun ondan sonra sorun ortadan kalkacaktır...bence traktörün bakımları zamanında ve tam yapıldıktan sonra hiç bir sorunla karşılaşılacağını sanman...bizler nasıl açıkınca performanstan düşüyorsak traktörde öğle...
mal bizim malımız vermişiz zamanında o kadar para bilelim kıymetini kazandığımız para alın terimiz...hepimiz çifçiğiz durumumuz ortada...

ballıklı link=topic=9605.msg263777#msg263777 date=1269443780' Alıntı:
265 kulancasıyım 1996 da 300 saatte geçti bize 14 yıldır kullanıyoruz daha bir sorun olup sanayiye girmişliği yoktur traktörümün...sadece günlük bakımlar için girer...direksiyon sisteminde sorun oluyor oda hidroliğe çift taraflı bir somun koymuşlar direksiyonu çok aşırı zorladın mı gevşeme yapıyor onuda kendim yapıyorum sadece 5 dk mı alıyor...yakıtının da çok fazla olduğunu sanmıyorum...örneğin bizim kasabada bir abide 2005 erkunt70 var 4 lt yakıyor bizim kide 6-6,5 arsında değişiyor...birisi 1996 tın teklnolojisi birisi 2005 in ... bırakda biraz fark olsun... birde hararet sorunu var diyorlar ben daha öğle bir sorunla karşılaşmadım. olanlara bir tavsiyem sağ taraftaki mazot filtresinin yanında gövdeğe sıkılmış bir çivata var onu söküp motorun suyunu komple boşaltsın temiz antifirizli su doldursun ondan sonra sorun ortadan kalkacaktır...bence traktörün bakımları zamanında ve tam yapıldıktan sonra hiç bir sorunla karşılaşılacağını sanman...bizler nasıl açıkınca performanstan düşüyorsak traktörde öğle...
mal bizim malımız vermişiz zamanında o kadar para bilelim kıymetini kazandığımız para alın terimiz...hepimiz çifçiğiz durumumuz ortada...
sen ne yapıyuon bılader bız burda bas bas bagırıyoruz 2-3 lıtre yakanlara motorunuz cok yakıyor dıye sen yazmıssın 6-6,5 lıtre yakıyor dıye sen nerde yakıyon bu mazotu yoksa mazotla ekın mı suluyorsun

ballıklı link=topic=9605.msg263777#msg263777 date=1269443780' Alıntı:
1000 m2 mi yoksa 2500 m2 mi onu belirtsen iyi olur dekar dölüm ?