Massey Ferguson 5440 Kamera Sistemi

23.11.2016
286
181

Merhaba Arkadaşlar Allahın İzniyle Massey Sıfır 5440 Almayı Düşünüyoruz
Bu Hafta bi kaç bayi ile görüşüp bu işi bitirecez işallah
Ben traktöre 3 adet sabit kamera takmayı düşünüyorum. 1 adette Gezer Kamera olcak
taktıgım ekipmanın üzerine monte etmek için
Bu konuda biraz araştırma yaptıktan sonra kendimce bi şema oluşturdum
biraz karışık oldu sanırım
bu karışıklıkta taktıgım lcd ekranın televizyonlu oldugu için ekranın sagında solunda kablo görmek istemedıgımden dolayı oldu...
biraz inceleme yaparak varsa eksiklerimi veya daha iyi yöntemler ne olabilir
bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekürler saygılar

LÜTFEN RESİMLERİ BÜYÜTEREK İNCELEYİNİZ

Adsız.png

1.jpg

Adsız.png

2.JPG

Adsız.png

3.JPG

Son düzenleme:
TAKMAK İSTEDİGİM KAMERANIN GÖRÜNTÜSÜ
[video=youtube;ZJb6D154mMM]https://www.youtube.com/watch?v=ZJb6D154mMM[/video]

GECE GÖRÜNTÜSÜ
[video=youtube;JOCC5DarDRg]https://www.youtube.com/watch?v=JOCC5DarDRg[/video]

47d4aeaf531de0d83ed914f61d36efc9.jpg

Mümkünse dışarıda kullanacağınız tüm kameraları bu tarz kullanın bizdede aynı sistem var bu tarz kamera fazla görüntüyü bozmuyor..
. Ve görüntüyü nasıl 3e böleceksiniz bu mümkün değil diye biliyorum, doğru mu anladım bilmiyorum ama 3 kameranın görüntüsünü de bir ekranda görmek istiyorsanız bu mümkün değil galiba

Son düzenleme:
kameranın beyaz olanları görüntü kalitesi yüksek diye seçmiştim dediğiniz gibi ebatı çokmu buyuk bilmiyorum görmedim henuz
sabit kameraları biraz daha araştırmak gerekli sanırım ebat olarak buyuklugunu
genççiftçi bu arada görüntüyü 4e bölen lcd ekranlar mevcut bu konuda sıkıntı yok
senın sunmuş oldugun kameradan da 1 tane almayı düşünüyorum gezer kamera olcak kullandıgın ekıpman uzerıne monte etmek için

TASLAK OLARAK
4.JPG

t-dBDq8ud27CS6VlgqXzhBndMXEHuLqh.jpgW8hlB_FMr1UUmP1O6zvV381uhHysqsrB.jpg

Ürün Modeli CN-204A
Sistem Sinyali PAL/NTSC
Video Girişi 4 Kanal Giriş
Ekran 16.9 ve 4.3 seçeneği
Çözünürlük 800 X 480
Parlaklık 300CD /m2
Kontrast

300:1
OSD Menü Var
Tetikleme 1 Ayrı Tetikleme
Çalışma Sıçaklığı -20 ~ 70 C
Boyutlar 174 x 124 x 22
Güç Kaynağı DC 12V
Uzaktan tam kontrol, OSD Türkçe Menü ,Kontrast, Renk ve Parlaklık Ayarlanabilir
Dahili Hoparlör, Dokunmatik ekran & Gps ( isteğe bağlı), Görüntü değiştirme (Yatay ? Dikey )

ayrıca ben görüntüyü ekrana girmeden önce VGA to BNC aparatı ile bölmüş oluyorum
BİR NEVİ DVR KAYIT CİHAZI YERINE BUNU KULLANIYORUM

15 pin VGA TO 5 BNC KABLO bnc rgb kablo  30 tl.jpg

Son düzenleme:
aliexpress.com da bu sistem üzerine oldukça çeşitlilik var bakmanı tavsiye ederim hatta videoları devamlıda kayıt altına alabilirsin 7/24, takım olarak lcd monitör kamera kayıt için dvr cihazı gibi seceneklerde var bi aliexpress e göz at derim

• Beğen
Tepkiler: efehakan

aliexpress.com da bu sistem üzerine oldukça çeşitlilik var bakmanı tavsiye ederim hatta videoları devamlıda kayıt altına alabilirsin 7/24, takım olarak lcd monitör kamera kayıt için dvr cihazı gibi seceneklerde var bi aliexpress e göz at derim

TEŞEKÜR EDERİM KARDEŞ DVR CİHAZI KOYMAK İSTEMIYORUM KAYIT Bİ İŞİME YARAMAZ EGER DVR CİHAZIDA OLDUGU ZAMAN BİR NEVİ EV KAMERA GÜVENLİK SİSTEMINI ARACA AKTARMIŞ OLUYOSUN DİYE DÜŞÜNÜYORUM SİTEYİ İNCELİCEM HEMEN

Ben hala kayıt yapılmadığı sürece görüntü 4e nasıl bölünüyor bilmiyorum. Böyle bir özelliğe sahip monitör olduğunu Yen'i öğreniyorum, fiyatları nedir acaba bu tür ekranların

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

4 adet kamerasıyla birlikteki fiyatı aşagıda navigasyonda var ama kameraları nasıl bılmıyorum
AYRICA ÜSTTE 4 VİDEO GİRİŞLİ 2 MONİTÖR DAHA YAYINLADIM bu şekilde birsürü çeşit var karar sana kalmış

Adsız.png

7 inç TFT LCD monitör, 16: 9
Dahili dört kontrol işlevi
Dört kamera girişi ve desteği
Tek görünüm / ikili görünüm / dörtlü görünüm seçilebilir

7 dilde OSD ekran
PAL / NTSC isteğe bağlı AYNA / isteğe bağlı NORMAL görüntü
Otomatik olarak vitese geçildiğinde kamera aktifleşme
Görüntü önceliği: CAM 1 > CAM 2 > CAM 3 > CAM 4
Yüksek veya düşük voltaj ve kısa devre koruması mevcuttur.
Geniş görüş açısı (CR > 10): (yukarı / aşağı / sol / sağ): 40/40/60/60
Çözünürlük: 400 RGB x 234 nokta
Renk sistemi: PAL / NTSC (seçilebilir)
Güç gereksinimi: 12 / 24V DC
Boyut: 183x125x38 mm

Paket İçeriği

Cihaz
4 adet kamera
Uzaktan Kumanda
Kullanma Kılavuzu
Garanti Belgesi

Son düzenleme:
Siz around view sistemini kurmak istiyorsunuz traktöre gayet güzel olur, yakında Erkuntta da bu sistem hayata girecek 4 camera ile onu ayrıca paylaşacağım. around view kelimesi adı altında arama yapın belki iyi şeyler çıkacak karşınıza ;)
Tavsiye ederim gayet iyi olur etrafınızı 3d olarak görürsünüz.

• Beğen
Siz around view sistemini kurmak istiyorsunuz traktöre gayet güzel olur, yakında Erkuntta da bu sistem hayata girecek 4 camera ile onu ayrıca paylaşacağım. around view kelimesi adı altında arama yapın belki iyi şeyler çıkacak karşınıza ;)
Tavsiye ederim gayet iyi olur etrafınızı 3d olarak görürsünüz.

teşekür ederim demekki mühendisler gibi düşünmüşüm :))
sanırım bu seçtigim aparatlar ile çalışmasında bi sıkıntı çıkmaz gibi

around view sisteminde de bi tane control box koymuşlar 4video girişi 1 çıkış ve bir güç çıkışı var benım kullandıgım 1VGA TO 5 BNC APARATI ile aynı mantık cihaz kirliliğinden kurtulmuş oluyorum demekki dogru yoldayım üstad

Son düzenleme:

teşekür ederim demekki mühendisler gibi düşünmüşüm :))
sanırım bu seçtigim aparatlar ile çalışmasında bi sıkıntı çıkmaz gibi

around view sisteminde de bi tane control box koymuşlar 4video girişi 1 çıkış ve bir güç çıkışı var benım kullandıgım 1VGA TO 5 BNC APARATI ile aynı mantık cihaz kirliliğinden kurtulmuş oluyorum demekki dogru yoldayım üstad

Aynen devam et bizde vakitten önce traktörü senede 3-4 kez sadece görüyoruz köyde olsak neler olacak neler de işte.

• Beğen