Matris Titan mı Doğanlar mı Elmaksan mı ?

Arkadaşlar yakın vadede kültivatör almayı düşünüyorum. 13 ayaklı olacak. Matris Titan istiyorum ama sert toprakta batmadığını söylüyorlar aslı var mıdır? Bir de ikili mi üçlü şase mi? Ikilisi 21.000 tl 3 lüsü 23.000 tl piston merdane 11.000 tl fark ediyor
Doğanların batma konusunda daha iyi olduğunu söylüyorlar şase olarak hangisini tavsiye edersiniz?Matrisle aynı
Elmaksan 3 lü şase borulu kültivatör var daha ekonomik ama klasik tip 15.000 tl civarı.

Ne yapsam neye karar versem bilemedim. Değerli fikirlerinizi esirgememenizi rica ediyorum.

Matris ve doğanlar kullanıyoruz. Bizimkiler 3 sıralı. Aslında 3 sıra ile 2 ağıra teorik olarak aynı bacak arası genişliği olsa da bazen çapraz geldiğinde ot kaçırdığı için aynı şaseye 2 Li yaptık. Böylece iki soranın atası geniş oldu daha iyi oldu. Doğanlar ile matris bire bir aynı görünümde ama aynı değil. Fonksiyonellik olarak ikisi de güzel ama uzun süre kullanım sonucu matris in doğanlara göre çok daha sağlam bir malzeme olduğunu gördük. Doğanlarda bazı çatlaklar bazıparçalarda yıpranma oldu, bunların bir kısmını fabrika değiştirse de matris doğanlardan çok daha kaliteli bir malzeme. Batma çıkma falanla ilgili bir sorun hiç yok zaten bire bir aynı yapı. Arada kalmaya hiç gerek yok kesinlikle matris

Hayırlı olsun Elbistan yapımı çalışması güzel ama burçlar zayıf çabuk boşluk yapıyor
Burçlar değişebiliyormuş o konuda içim rahatladı 2 3 senede bir değişim olur artık. Matris alacaktım ama kullananlar log çekilmiş mercimek ve nohut yerine batmıyor şikayetinde bulundu. Benim nadas işim nohut mercimek zaten.O yüzden bunu tercih ettim. Bundan önce 2014 model kültivatör vardı 7 sene kullandım artık düzeni kaçtı. Bu bakalım ne dayanacak. Allah'tan hayırlısı.