Maydonoz üretiminde hangi sulamayı kullanmalıyım

Merhaba arkadaşlar
Sizlerin samimiyeti çok hoş gerçekten iyi insanların hepsi burda bugün size danışmak istedigim konu birkaç yıldır maydonoz uretimi yapaiyorum salma su ile ancak bu sene daha fazla dekar alanda yapmak istiyorum sulama sistemi düşük maliyet ve daha Fazla verim için hangi yola başvurmalıyım şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Merhaba arkadaşlar
Sizlerin samimiyeti çok hoş gerçekten iyi insanların hepsi burda bugün size danışmak istedigim konu birkaç yıldır maydonoz uretimi yapaiyorum salma su ile ancak bu sene daha fazla dekar alanda yapmak istiyorum sulama sistemi düşük maliyet ve daha Fazla verim için hangi yola başvurmalıyım şimdiden teşekkürler
Biz öyle eve yetecek kadar ekiyoruz 5 senedir damlama ile suluyorum güzel maliyeti düşürmek için tek yıllık olarak geçen damlama var diğer damlamadan bayağı aşağı fiyat çıkıyor 5 yıl rahat kullanırsın düzgün toplar isen
Verim içinde ziraat mühendisi arkadaşlar var damlama ile sana uygun bir plan yaparlar
Ekimi ne ile yapıyorsunuz ve kaç dekar düşünüyorsunuz değişik bir ürün deniyorsunuz bayağı güzel tebrik ederim

Merhaba arkadaşlar
Damla sulamada gayet güzel verim alabilirsiniz.140 cm aralıklarla döşeyebilirseniz ama 70 cm olursa daha iyi olur. Gübrelemede çok kolaylık sağlar.Salma sulamada artış olan kök çürüklüğünüde azaltmış olursunuz.İyi bir besleme programı ilede tatmin edici verim alırsınız.Yağmurlamada salmaya göre çok daha iyi olur .Tabi bunlar biraz yatırım maliyeti gerektirir.Maliyetlerini kısa sürede çıkaracağı için sulamadan geçiş yaparsanız iyi olur.