Mazot gübre desteği karta yüklenecek!

Arkadaşlar merhaba bu sene 2023 girmeden ödenecek olan mazot gübre desteği ziraat bankası banka kartına yüklenecek ve mazot ve gübre dışında birşey alınmayacak diye belirtiliyor.türkiyenin%80 i zaten gübresini ve yakıtını aldı veya destek yatmadan alacak bu iş nasıl olacak ne düşünüyorsunuz

Arkadaşlar merhaba bu sene 2023 girmeden ödenecek olan mazot gübre desteği ziraat bankası banka kartına yüklenecek ve mazot ve gübre dışında birşey alınmayacak diye belirtiliyor.türkiyenin%80 i zaten gübresini ve yakıtını aldı veya destek yatmadan alacak bu iş nasıl olacak ne düşünüyorsunuz

Tamda ondan bahsediyorum bende kaç gündür. Kanolayi ektik gübresi mazotunu aldık harcadık. Arpayı buğdayı ekecez tohum geldi gübre geldi, mazotuda aldık. Gübrenin ne olacağı belli değil kışlık baharlık üreyide aldık koyduk depoya. Eee karta yüklenen mazot gübreyi nereye harcayacam ben? Madem vaktinde yatırılmayacak neden mazot ve gübre olarak sart koşuyorsunuz!
Yeterince sahipsiz çiftçinin sırtına binilmiyormuş gibi...

Bugday ekimi bitti mazota 5 lira zam bindi Eylül sonunda en geç ekim başında yatacaktı ekim sonu oldu değişen tek şey mazot fiyatları
aldık yakıtı gübreyi kullandık borç harç pek bir değeride kalmadı açıkcası verilecek desteğin
Ekim basinda almiş olsaydım 150 litre mazot daha fazla alabiliyordum daha desteği almadan bir kısmı uçtu

2022 üretim sezonun da Arpa, buğday, çavdar, yulaf, tritikale ve çeltik üreticileri için karta yükleneceği yazıyor. Ama tarih belli değil. Ancak daha önceki açıklamalar da, ürünlerle ilgili herhangi bir bilgi verilmemişti. Şuan sadece 6 ürün için verilecek

Bizim burada ekim yapan epey var, ekimi bitiremeyen var, hiç ekmeyende var malum bulup buluşturmak vs sıkıntısı var yada başka işi var ekemedi, yalnız ekmediysede gübresini mazotunu çok büyük çoğunluk aldı koydu erkenden, hiç alamayanlara ilaç olabilir belki erken yatarsa.

mazot ve gübre alımında kullanma şartı ile verilecek desteğin yatması işini geçtim, içmallerin askıya yeni çıktı ki buda paranın en az 1 ay sonra yatacağını gösterir bir durum var, zaten askıda kalacak kaç gün, bankaya para kimbilir ne zaman yatar hikayesi uzun görünüyor.

Yine bizim buralarda bu gibi durumlar için bir laf vardır, düğün bitti kınayı ..... çal derler, yani mazot gübre alımında kullanım şartı ile destek verdik diye çıkıp reklam yapmanız oynamanız için düğünde takacaktınız takıyı, takı niçin tabiki düğün yapanlara darlanmasın diye destek değilmidir, ahanda bu destek işini ayarlayanlara selam olsun bu laf aynen sizin gibi iş yapanlara denir bizim burada.:ROFLMAO:

Son düzenleme:
İtiraz süresi kısa tutulmuş, askıda kalma süresiyle aynı demektir. Destekler çabuk ödenecek.

Resimler ve ekler

• Screenshot_2022-10-22-09-14-32-973_com.mi.globalbrowser.jpg
    Screenshot_2022-10-22-09-14-32-973_com.mi.globalbrowser.jpg
    83.4 KB · Görüntüleme: 56
  • Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Kırıkkale de de askıya çıkmış 1100 dekar yere 133.000 TL dekara 121 TL icmaller doğru ama kartı napcaz bilemiyorum bide bizde icar(kira) ile ektiğimiz kişilere para veriyorduk şimdi ne vereceğiz bilemiyorum 😂
Aynı dert bizde de var. Elde para da kalmadı artık çuvalla gübre veririz naparlarsa yapsınlar 🤣