mazota yağ karıştırmak

Ynt: mazota yağ karıştırmak

kubilay07 link=topic=63126.msg708236#msg708236 date=1361731083' Alıntı:
zaten pompa ayarı tamiratı enjektör değiştirmek en az 500-600 tl civarında tutar :) 200-300 ile sıyrılamazsın :)
1 depoda 20-30 tl cebime kalsa yeter
fazla masrafa gerek yok ayarı yapınca kesin ii olacağını bilsem yaptırırım ama şan işi

eurodizelde oktan sayısı fazla olduğu için bu yakıt türü euro 3 euro 4 motorlarda daha tasarruflu oluyor ...bu arada bende deutz ve hanomag var eski 70 yılların traktörleri onlara bol miktarda 10 numara yağ kullanarak yıllarca sorunsuz kulladık sorun çıkmadı ama bir kere yeni model 2012 euro 3 motorda kullandım viran oldu

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=63126.msg708251#msg708251 date=1361732185' Alıntı:
eurodizelde oktan sayısı fazla olduğu için bu yakıt türü euro 3 euro 4 motorlarda daha tasarruflu oluyor ...bu arada bende deutz ve hanomag var eski 70 yılların traktörleri onlara bol miktarda 10 numara yağ kullanarak yıllarca sorunsuz kulladık sorun çıkmadı ama bir kere yeni model 2012 euro 3 motorda kullandım viran oldu
benim 2012 model traktörüm olacakta mazota yağ katacam noo*-*- noo*-*- noo*-*-
yağ işi pompaya göre ayarlanır dizel motorda mazotun ince
eski tip motorda mazotun kalın olması gerekir
bizim 2004 model dizel clio vardı
euro dizel atınca kırsal motorine göre daha çok yol gidiodu
pompa neye göre ayarlıysa o az yakıo
benim sorunum piyasada kırsal motorin bulunmaması
hükümet iş yaptım sanıo halbuki millet mazota yağ katmak zorunda kalıo hem çevre hem milli sermaye motorlar kötü oluyo

• Beğen
Tepkiler: sml

emrecanking link=topic=63126.msg708131#msg708131 date=1361725581' Alıntı:
bizim 78 model bi 480 fiat var
traktör eski tip yakıt pompasına sahip olduğu için kırsal motorin kalkmadan önce pek fazla yakmıyordu
ancak şimdi euro dizeli su gibi içiyor
bi ara 15 lt dizele 1 lt yağ katarak kullandım traktör daha az yaktı
bi sorum yaşar mıyım sizce?
yoksa euro dizeli yağ katarak kırsal motorine bi nebzede olsa çevirmiş olurmuyum?

Bizdede 480 var 1975 model. Debriyajı düşürttürmek için (sen bilirsin 480 lerde kuyruk mili için debriyaj düşürülür) gittiğimiz usta hiç yağ katmıyormusunuz traktöre diye sordu. biz katmazdık hiç. ancak bizimkininde yakıt arttı zamanla . Zaten pompada eski seninde C.V.A france ' dır büyük ihtimalle. hemde çekişte düştü bizde. birde pistonlarada faydası olur dedi usta. 2 depo da bir 2 lt koydurduk. Köye gelirken çekiş arttı motor biraz açıldı sanki. Duman attı evet ama pistonlar sürekli kuru mazotla çalışıyor. bizde pompa yaptırcaz yaza doğru 1.000 tl gider diyo dedem. yakıt farkedermi bilmem ayarlatınca. ama yağın hem yakıta hemde pistonlara yafdası var bence. en azından benim gözlemlerim öyle. fazla koymak tabiki enjektörlere zarar verecektir diye düşünüyorum. şimdilik az koyup deneyebilirsin. şimdiki mazotlar su mübarek kokusu bile kalmıyor insanın üstünde. :(

ÇeLişki_37 link=topic=63126.msg708261#msg708261 date=1361732908' Alıntı:
Bizdede 480 var 1975 model. Debriyajı düşürttürmek için (sen bilirsin 480 lerde kuyruk mili için debriyaj düşürülür) gittiğimiz usta hiç yağ katmıyormusunuz traktöre diye sordu. biz katmazdık hiç. ancak bizimkininde yakıt arttı zamanla . Zaten pompada eski seninde C.V.A france ' dır büyük ihtimalle. hemde çekişte düştü bizde. birde pistonlarada faydası olur dedi usta. 2 depo da bir 2 lt koydurduk. Köye gelirken çekiş arttı motor biraz açıldı sanki. Duman attı evet ama pistonlar sürekli kuru mazotla çalışıyor. bizde pompa yaptırcaz yaza doğru 1.000 tl gider diyo dedem. yakıt farkedermi bilmem ayarlatınca. ama yağın hem yakıta hemde pistonlara yafdası var bence. en azından benim gözlemlerim öyle. fazla koymak tabiki enjektörlere zarar verecektir diye düşünüyorum. şimdilik az koyup deneyebilirsin. şimdiki mazotlar su mübarek kokusu bile kalmıyor insanın üstünde. :(
güçç*-* ewt arada yağ atmak gerekiyormuş zaten eski tiplere
kaç numara yağ atıyonuz ben 10 numara atmayı düşünüyorum?

ÇeLişki_37 link=topic=63126.msg708270#msg708270 date=1361734470' Alıntı:
bence sen yarı yarıyayı felan boşver her depoya 1-1.5 lt. 10 numara yağ koydur hemen farkediyor zaten dumanda çekişte ok-*-s
depoya az olurda
10 lt de 1 lt atıyım diorum
3 depoda 1 de enjektör temizleyici atarım miss gibi olur oap*-s *098*- ;D cidd*-*-*

emrecanking link=topic=63126.msg708280#msg708280 date=1361735420' Alıntı:
depoya az olurda
10 lt de 1 lt atıyım diorum
3 depoda 1 de enjektör temizleyici atarım miss gibi olur oap*-s *098*- ;D cidd*-*-*

Bence düzenli kullanımda az olmaz. ama genede sen bilirsin ok-*-s

Enjektör temizleyici hiç kullanmadım kullandığın veya tavsiye edebileceğin bi marka varmı ?

Birde siz cerleri yağlıyomusunuz arada sırada ? Konuyla alakası yok ama sorayım dedim 480 ' ci bulmuşken. Bide sizin 480 de hız nasıl yolda. Bizde normalden biraz düşük gibi. Yol bitmiyo yani git git :D

ÇeLişki_37 link=topic=63126.msg708284#msg708284 date=1361735745' Alıntı:
Bence düzenli kullanımda az olmaz. ama genede sen bilirsin ok-*-s

Enjektör temizleyici hiç kullanmadım kullandığın veya tavsiye edebileceğin bi marka varmı ?

Birde siz cerleri yağlıyomusunuz arada sırada ? Konuyla alakası yok ama sorayım dedim 480 ' ci bulmuşken. Bide sizin 480 de hız nasıl yolda. Bizde normalden biraz düşük gibi. Yol bitmiyo yani git git :D
enjektör temizleyici pek fark yapmaz nerde rast gelirsen 1 lt koydur bizim bi tanıdık 3 depoda bir koyduruyormuş
bigün depoyu açmışlar tertemiz çıkmış
yavaş gitme problemi biz traktörü yeni aldığımızda varmış
meğer rektefesi gelmiş zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s
adamlar hem rektefe yaptılar hemde bizden önceki adam mazot ayarını kısmış yakıt az gitsin die onu düzettiler
umarım sadece yakıt ayarındandır zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s
cer ne birader hiç ortalara ellemedik ama senede bir yağcıya götürüp yağ bastırıyoz her yerine dediğinede basıo mu bilniom bils-*-

Bizimde rektefesi geldide dedem pompayla kurtarcam diye uğraşıyo işte :D Artık yaşlandım kimse kullanmaz zaten yatar öyle diyo bilmiyoki benim içimdeki fırtınaları :D

Cer dişlisi arkada kovanların içinde meğer yağ koyuluyomuş onlara ondan sordum. gaz ayarınada baktırmak lazım ama dediğin gibi olsa traktör son deviri gösterirmiki bilmiyorum o konuda bilgim yok. Eğer uzel mf lerdeki gibi kolay açılıyorsa kendim açayım diyeceğimde forumda yok fazla 480 kullanan sen biliyormusun yerini ?

ÇeLişki_37 link=topic=63126.msg708298#msg708298 date=1361736612' Alıntı:
Bizimde rektefesi geldide dedem pompayla kurtarcam diye uğraşıyo işte :D Artık yaşlandım kimse kullanmaz zaten yatar öyle diyo bilmiyoki benim içimdeki fırtınaları :D

Cer dişlisi arkada kovanların içinde meğer yağ koyuluyomuş onlara ondan sordum. gaz ayarınada baktırmak lazım ama dediğin gibi olsa traktör son deviri gösterirmiki bilmiyorum o konuda bilgim yok. Eğer uzel mf lerdeki gibi kolay açılıyorsa kendim açayım diyeceğimde forumda yok fazla 480 kullanan sen biliyormusun yerini ?
yerini bilmiyorum ama benide meraklandırdın ustaya bi soruyum gerekirse bende yağ koydururum ok-*-s
gaz ayarı düşükse gaza sonuna kadar bassanda ibre sonuna gelsede motor gitmio
içindeki fırtınaların mevsimi değil mazot 4 gübre 1000 lira sen fırtınaları melteme çevirmeye başla şimdiden ıh-*-s cidd*-*-* cidd*-*-*

• Beğen
Tepkiler: sml

Ben yapmıyayım sen yapma o yapmasın bu yapmasın kim yapacak kim üretecek ?

Hiç görmedim köyde durupta açlıktan ölen. Orda tarla traktör alet edevat yatarken ben burda tüketiyorum. Bu benim içime sinmiyor. Hem kendi işin olur.Şu lisem bi bitsin bir dakika durasım yok valla bu istanbulda. Hep böyle gidecek değil ya bir bakarsın devir tam tersine döner. Bu bizim elimizde ok-*-s

arkadaşlar ayarla bu iş düzelmez 50 lt. 1 lt 20x50 yağ sakın pompaların ayarını bozdurmayın pompacı ayar yaptım der alır paranızı dahada bozulur
pompacı euro dizele göre ayar yaptım derse de inanmayın

benim 2012 model traktörüm olacakta mazota yağ katacam noo*-*- noo*-*- noo*-*-
yağ işi pompaya göre ayarlanır dizel motorda mazotun ince
eski tip motorda mazotun kalın olması gerekir
bizim 2004 model dizel clio vardı
euro dizel atınca kırsal motorine göre daha çok yol gidiodu
pompa neye göre ayarlıysa o az yakıo
benim sorunum piyasada kırsal motorin bulunmaması
hükümet iş yaptım sanıo halbuki millet mazota yağ katmak zorunda kalıo hem çevre hem milli sermaye motorlar kötü oluyo
Hem teknık hem de vicdanlı duyarlı yorum Helal abi🙋‍♂️