me 9000 slajda jd ile

Ynt: me 9000 slajda jd ile

benim kullanığım çelmak 3.slaj makinam ceya.hele hele fimaksın her noktasını bilirim.ilk sırabağımsız makinamda fimaks 2011 modeldi.biz kağıt üzerinde değil 45 derece sıcakta makinanın tepesinde yapıyoruz ölçümlerimizi değerlendirmelerimizi.şunu kabul etmeliyizki videodaki kubotanın kuyruk mili deviri düşük.eğer biraz daha güçlü olsaydı o uğultu sesi olmucaktı zaten.ben burada kesinlikle tümosanın fanatikliğini yapmıyorum bizde bu işin içinde olduğumuz için tecrübelerimi söylüyorum.saygılar...

Valla ben makinaları bilmem traktörüde bilmem param olunca en iyisini alırım ama param olması için bu sılajlar kaç ton vermiş nasıl bakılmış kac cm ye ekilmiş dekarda bitki sayısı tohum ne gübre ne ? onları merak ettim bilen varsa onlarıda paylaşsın lütfen.. :)

Çağrı link=topic=61559.msg684261#msg684261 date=1357944172' Alıntı:
Gözümüzün gördüğüne de inanamayacaz heralde artık pes :)

gözün test sonuçlarınıda görsün ozaman :) kuyruk milin de en net sonuc test verisidir öyle degil mi ? slaj makinasının performansını etkileyen bir çok etken var buda gayet açık traktörle alakasız olarak çagrı onlarıda gör bizahmet :) yanlış yalan bişey yazmıyoruz fikrimiz bu...

cihan sen slaj işinde oldukca tecrubeli olmalısın bu yıl bizde slaj makinası alacaz çelmak mı fimaks mı alalım ? bu sıra bagımsızlarıda öneriyormusun slaj kalitesi nasıl..
kubota yı kulllanan yeterince gazvermemiş olabilir devri düşükse normalde kubotanın kuyruk mili 20 gazda 540 16gazda 540e de 540 i buluyor çift devirli. normalde dijital kuyruk mili devri sayacıda var ama me serisinde varmıydı hatırlamıyorum. benim traktörümde mevcut.

mustafagursacli link=topic=61559.msg684494#msg684494 date=1357996009' Alıntı:
sabit fikir kuru inat = Türk tarımının bu günkü hali
bence yanlış. türk tarımını yanlış tarım politikası ile kağıt üzerinde verilerle bakarak bu hale getirdiler, inatla fikirle olacak şey değil bunlar ,cihanın da dediği gibi sahalarda tecrübe ile yapın verilerinizi.

mustafagursacli link=topic=61559.msg684494#msg684494 date=1357996009' Alıntı:
sabit fikir kuru inat = Türk tarımının bu günkü hali
evt doğru bir nokta insanın kendini bilmesi güzel :) ceya023 video ortada takdir sitenin senin verdiğin değerler burada bahsi geçen traktörlerin mi acaba niyeyse her test sonucu kubota lehine ama gerek piyasaya gerek performansına bakarsak sonuç ortada ama herşeye muhalefet olarak sitedekileri bıktırmada birinci olduğunuz kesin

ceya kusura bakma sana ben bişi tavsiye edemem.siz fabrika değerlerini karşılaştırıp ona göre bi makina alın traktörünüze.mühendis adamsın bizim tavsiyelerimizle işin olmaz senin.
ceya023 link=topic=61559.msg684376#msg684376 date=1357973117' Alıntı:
gözün test sonuçlarınıda görsün ozaman :) kuyruk milin de en net sonuc test verisidir öyle degil mi ? slaj makinasının performansını etkileyen bir çok etken var buda gayet açık traktörle alakasız olarak çagrı onlarıda gör bizahmet :) yanlış yalan bişey yazmıyoruz fikrimiz bu...

cihan sen slaj işinde oldukca tecrubeli olmalısın bu yıl bizde slaj makinası alacaz çelmak mı fimaks mı alalım ? bu sıra bagımsızlarıda öneriyormusun slaj kalitesi nasıl..
kubota yı kulllanan yeterince gazvermemiş olabilir devri düşükse normalde kubotanın kuyruk mili 20 gazda 540 16gazda 540e de 540 i buluyor çift devirli. normalde dijital kuyruk mili devri sayacıda var ama me serisinde varmıydı hatırlamıyorum. benim traktörümde mevcut.

Arkadaşlar,tabiiki de ben bu işlerden sizler kadar anlamam ama bir de farklı açıdan bakmak da gerekli diye düşünüyorum.Kubota traktörlerinin motorları fazla sesli çalışmaz gerçi ama Kubota nın üzerindeki yaşlı amca belkide o makinaya 540 devir yaptıracak kadar gaz vermemiş de olabilir. Hak verirsiniz ki devrini tutmayan makina da randımanlı çalışmadığından ortaya bu şekilde bir görüntü de çıkmış olabilir. :)

Çağrı link=topic=61559.msg684529#msg684529 date=1358002114' Alıntı:
evt doğru bir nokta insanın kendini bilmesi güzel :) ceya023 video ortada takdir sitenin senin verdiğin değerler burada bahsi geçen traktörlerin mi acaba niyeyse her test sonucu kubota lehine ama gerek piyasaya gerek performansına bakarsak sonuç ortada ama herşeye muhalefet olarak sitedekileri bıktırmada birinci olduğunuz kesin

çagrı testleri ben yapıyorum ondan kubota nın lehine.. !!

Cihan_özece link=topic=61559.msg684538#msg684538 date=1358003587' Alıntı:
ceya kusura bakma sana ben bişi tavsiye edemem.siz fabrika değerlerini karşılaştırıp ona göre bi makina alın traktörünüze.mühendis adamsın bizim tavsiyelerimizle işin olmaz senin.

cihan slaj makinalarını test eden tarafsız bi kurum varsa test sonuclarını gönder bakayım.. ayrıca bu görüşte olan birinin tavsiyesinede guvenemem marka fanatikligi yapıyorsunuz ben size objectif bilgiler veriyorum. ve sende slaj işiyle ugraşmana ragmen dogruları görmezden geliyorsun..

şimdi bu dediklerimden yanlış olan varsa bana yaz:

slaj performansı nı ; makinanın yeniliği etkiler, makinanın modeli etkiler, makinanın bıcak sayısı kıyım buyuklugu etkiler, makinadaki her parcanın ayrı ayrı az veya çok etkisi olabilir , sonra mısırın kabalıgı mısırın olgunlugu boyu gibi etkenlerde slaj performansını fazlasıyla etkiler, ayrıca kullanıcıda uygun devirde makinayı çalıştırıyormu buda çok etkiler..

üstte saydıgım bukadar etken varken tutupta slaj performansını direk traktöre bağlamak büyük hata olur! görün bunları yani.. kör testere ile odun kesmeye benzer bu iş nekadar güçlü olursanız olun odunu gec kesersiniz.

aklın yolu bu tutupta farklı makinalarla farklı mısırlarda ki slaj performanslarını degerlendirmek yanıltıcı olur mu olmaz mı objectif olarak cevap verin..

...

şimdi bu traktör kuyruk mili testleri yalan mı söylüyor ??? yada traktörün slajmakinasının saftını cevirmesiyle dinamometrenin şaftını cevirmesi arasında nasıl bir fark var.. dinamometrede tam yukleme yapılabiliyor traktöre ve ölçümler o şekilde yapılıyor. benim verdigim bilgileri kendim yazmadım etmedim tarafsız kurumların yaptıgı testler.. siz kubota kullanmadan yazıyorsunuz bunları tutupta 75bg makina ile 95bg makinayı bir ettiniz hatta üstün ettiniz hemde kuyruk mili gibi sadece motor güçü gerektiren bi işte.. hani deseniz 75lik traktör daha iyi pulluk çekiyor v.s. yine mantık çercevesinde yolu vardır 95bg makinaın şanzımanı yetersizdir agırlıgı yetersizdir 75bg kadar performans göstermiyordur ama kuyruk milinde herhangi bi kaçış noktası yok tamamen motor güçüyle alakalı..

umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.. varsa yalan yanlış söyledigim bişeyler buyrun yazın ama yoksa dogrularıda kabul edin.. tutupta farklı şartlardaki bi markayı karalamayın.. ve benide zan altında bırakmayın.. benim hiç bi yorumumda kasıt aramanıza gerek yok ben dogruya dogru derim buna emin olun..

Cihan_özece link=topic=61559.msg684566#msg684566 date=1358006417' Alıntı:
bu kubotacılara laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zor arkadaş yaw.
siz kendi bildiğinizi okumaya devam edin aferim.

cihan söylediklerimin aksini idda edemiyorsun kaçış yolu bizim laf anlamamız oluyor sende haklısın :) ben senin anlattıgın herhangi bişey göremedim iddaların dışınnda bu konuda... neyse tesekkur ederim yinede cvpların için..

Çağrı link=topic=61559.msg684563#msg684563 date=1358006203' Alıntı:
çok bilen ya da bildiğini sanan çok yanılırmış uzun uzadıya yazmaya gerek yok.bir de objektifim deme bari

Çagrı objetif olarak yazmadıgım tek bi cümle göster konuda demeyeyim.. yada dayanaksız tek bir iddamı göster mantıga uymayan ben kabul edeyim yoksa sen kabul et nekadar ön yargılı oldugunu ve sürekli kendini bilmiş saydıgını.. cevap veremeyince neden şahsi yazıyorsunuz objektif olmadıgımı idda edecegine bu iddanı bu konuda ispatla.. bende yanlışımı göreyim haklısın diyeyim.. aksi halde dogruları kabul et..

bu kadar iddialaşmaya gerek yok sevgili yöneticiler ve sevgili hemşehrim. sonuçta nasıl çekildiğini bilmediğimiz videolar. öyle videola görüyoruz ki 50 hp motor bizim koca motorlaın gittiğinin 2 katı hızda gidiyor, öyle videolar da görüyoruz ki bildiğimiz motorlar 240 kadar sözde gitmiyor. videolar üzerinden de kağıt üzerinden de tam net sonuçlara varılmaz. en iyisi tarlada görmek :)

phantomerkunt link=topic=61559.msg684579#msg684579 date=1358006935' Alıntı:
bu kadar iddialaşmaya gerek yok sevgili yöneticiler ve sevgili hemşehrim. sonuçta nasıl çekildiğini bilmediğimiz videolar. öyle videola görüyoruz ki 50 hp motor bizim koca motorlaın gittiğinin 2 katı hızda gidiyor, öyle videolar da görüyoruz ki bildiğimiz motorlar 240 kadar sözde gitmiyor. videolar üzerinden de kağıt üzerinden de tam net sonuçlara varılmaz. en iyisi tarlada görmek :)
tümosanın videosunu biliyoruzda kubotanın bilmiyoruz.. yeni aklıma geldi kubotanın pto balatası kaçırıyor olmasın. stede birini başına gelmişti, rotavatörü tam çevirmiyo dedide pto nun baskısındanmış,

phantomerkunt link=topic=61559.msg684579#msg684579 date=1358006935' Alıntı:
aynen öyle ben videoyu sadece fikir olsun diye koymustum ama arkadaslar malum hemen savunma ben bır yorum bile yazmadım vıdeoyu eklerken neyse ce[pten yazıyorum sıkıntılı oluyo sonra yazarm konuya

:) Levent abimin yorumuna katılıyorum. Şimdi herkes kendi görüşünde doğrudur haklıdır. Ama şunu söylemeden geçemeyecem. Cihan bilederim ezelden beri Kubotayı sevmez :) Hiç bir lafımda yok. Ama şu da var. Bu testler kağıt üzerinde yapılıyor. Ama bu motorlarda kağıt üzerinde yapılıyor. Hesaplamaları olsun, dizaynı olsun bunlar hiçte basit şeyler değil. Konunun olumlu yönde ilerlemesini istiyorum.

sevgili arkadaşlar size hiç bir şey demem tüm suç marubeninin kendin yapamıyosan destekle ...baharda herkte görecek elmi yaman beymi yaman bu videoya bu kadar yorum yapan arkadaşlar b 2530 un 500 litrelik ilaçlama makinası ile olan videosunu atacam bakalım ona ne diyeceksiniz....

ne derse kim ne derse desin uslubada dikkat etsin bu bbende isem başka konuda bende yapmalıyım ortalığı ektra videolar la horoz döğüşüne çevirmenin mantığı yok ...ayrıca aksazlı arkadaşım gön
l isterdiki ormanda çalışan kubotaların videoları bayii arkadaş hak edipte yollayabilse idi....