melezleme

simentalinin dogumu zor kotu bi hayvan degil ama daha etcil bi hayvan dogumu kolay diye dusunuyorum sutle de ugrasmak istemiyorum
Simetale Şarole atıp hayvanı heba etme derim. Şarole yavrusu iri olacağından simental yavru doğumundan daha zor olacaktır. Simentalin kolay doğum olanlarını seçebilirsin. İlla farklı olsun diyosan angus atabilirsiniz. Angus en kolay doğuma sahip büyükbaş ırkıdır.

eyvallah kardes saol bilgilendirdigin icin limuzin nasil olur bilginiz varmi
Limuzin konusunda bir bilgim yok. Ama simentallerin her türlü alıcısı oluyo ve iyi fiyatlara gidiyor. Eğer elinizdeki sorunsuz iyi bir simentalse, sizin tek şikayetiniz doğumdan yanaysa Veterinerinizle görüşüp kolay doğum olan spermayı seçerseniz sizin için daha iyi olur derim ben.

ya kardes simdi avrupada simanteli beside 3. sinif oluyo sorele basi cekiyo besidede cok fark ediyo tv dede bunun gibi konuya degindiler sumentele guzel melezme oluyo etci irka
Bu konuyu Veterinerinizle görüşürseniz daha aydınlatıcı bilgiler verecektir. Ama şarole buzağılar çoğu ineğe zarar verdiğini biliyorum. Tabi bu sizin elinizdeki ineğin yapısıyla da alakalı. Ben sadece sizin elinizdeki ineğe zarar gelmesinden endişe duyduğum için yazdım bilgilerim dahilinde. Bende hayvancılığa başlayacağım ve bu konuda birçok kitap okudum ve bilgilendirme amaçlı programlar izledim. Bu konuda bazı bilgilerimi paylaştım sizinle. Bi nebze Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. 😊 Çanakkale'den selamlar.

eyvallah kardeş cok saol tesukkurler
Benim arkadaşımın babası 3. Doğumunu yapan holsteina şarole atacağım diyordu. Yapma etme dedim, 3. Doğumunu yapmış olduğuna bakma senin hayvanın kalça yapısı dar dedim ama dinlemedi beni. Bu işi yapıcam diyorum okuyorum araştırıyorum diyorum dinletemiyorum adama. En sonunda yaptı. Buzağıyı 7 kişi zor almış. Holstein da kesime gitti. Şimdi artık ilk bana soruyo 😄 sizin de başınıza böyle bi şey gelmesini istemem. Şimdi biz burda hayvanı göremediğimiz için net bi şey diyemeyiz siz en iyisi Veterinerinize danışın. Sizin için en karlısını o söyleyecektir. Saygılar.