MF 3070 yag kapagından duman atma

Dik rampada durun vitese takın freni Bırakın kompresör kaçırıyor mu kontrol edin
Yağ çubuğunu çekin rölanti devirde buhar ve yağ atıyor mu diye kontrol edin
Ağır işten sonra yağ seviyesine bakın eksilme var mı diye
En kolay anlaşılma şekli bunlardır umarım hiç birini yaşamazsınız
Ağır işten sonra bakıyorum yağ eksiltme yok , yağ çubuğunu çektim hem rölantide hem gaz vererek bakttım yağ ve duman atmıyor. Yokuşta durma işini hiç denemedim enkısa sürede deneyeceğim teşekkür ederim . Aracı yeni aldım alırken baktırdum ustaya bi sorun yok motor iyi dedi dumanı söyledim su buharı o dedi inş bisorun yoktur yoksa masraflı motor bunlar

Ağır işten sonra bakıyorum yağ eksiltme yok , yağ çubuğunu çektim hem rölantide hem gaz vererek bakttım yağ ve duman atmıyor. Yokuşta durma işini hiç denemedim enkısa sürede deneyeceğim teşekkür ederim . Aracı yeni aldım alırken baktırdum ustaya bi sorun yok motor iyi dedi dumanı söyledim su buharı o dedi inş bisorun yoktur yoksa masraflı motor bunlar
Bazı motor karakteristik olarak üfürme yapabilir normaldir yağını zamanında değiştirirseniz kolay kolay sorun yaşamazsınız enjektör sibop ayarlarını yaptırmayı ihmal etmeyin kolay gelsin

Antifriz yerine su koyma kalıtelı antifriz koy o zaman eksiltmez 👍👍👍👍👍 hatta hepsınınantifirz olarak koy su hıc koyma antifriz in kaynanama özelliği var