MF 3105 phnantom mu tl 100 a mı neden ?

Ynt: MF 3105 phnantom mu tl 100 a mı neden ?

doganbey1 link=topic=50263.msg501773#msg501773 date=1325281844' Alıntı:
Çağrı ben kaybettim sağlığımı inanmayan varsa yüklerim kardeşim doktorun verdiği kağıdı. Yatakta kefene sarılmış gibi uyuyorum. Nedeni ise 1 gün boyunca debriyaj ile çalışmam. :)
Agacım geçmiş olsun.Ben bununla 30 römork hayvan gübresi doldurdum ve arkasından yaydım.Sadece boynum ve sol bacağım ağırdı.2007 model olanın ki daha bi sert.Vitesleri geçmemeye başladı.2 elle itiyosun girmiyo anca hızlı vurusan giriyo_Ot balyası bağlarken daha kötü adamı iyice topallıyo yürürken.

motorcu link=topic=50263.msg501918#msg501918 date=1325319306' Alıntı:
Agacım geçmiş olsun.Ben bununla 30 römork hayvan gübresi doldurdum ve arkasından yaydım.Sadece boynum ve sol bacağım ağırdı.2007 model olanın ki daha bi sert.Vitesleri geçmemeye başladı.2 elle itiyosun girmiyo anca hızlı vurusan giriyo_Ot balyası bağlarken daha kötü adamı iyice topallıyo yürürken.
eyvallah kardeşim. Aslında bu tarz şikayetlerle dava açacaksın bak nasıl değiştiriyolar hemen. Ama bizde onu yapacak g** yok. Sanada geçmiş olsun Samedim

TL100 ,Phantomdan fazla yakar bunuda hesaba katın. Konfor kabi vb konusuna gelince bir motor cok güclü olupda kabinide kusursuz yapamyor işte Masseyinde huyu bu ama abartılacak derecede ses alma, toz alma gibi bi durum yok . New hollandda tam tersi kabin cok güzel motor yok ;)

Eğer ikisi bir arada olursa oda Fendt oluyo o kadar basit :)

Tumosan66 link=topic=50263.msg502047#msg502047 date=1325336986' Alıntı:
TL100 ,Phantomdan fazla yakar bunuda hesaba katın. Konfor kabi vb konusuna gelince bir motor cok güclü olupda kabinide kusursuz yapamyor işte Masseyinde huyu bu ama abartılacak derecede ses alma, toz alma gibi bi durum yok . New hollandda tam tersi kabin cok güzel motor yok ;)

Eğer ikisi bir arada olursa oda Fendt oluyo o kadar basit :)
tm phantom da güzl kötü dien yokda bu kadarda karalamamk lazm
tla da motor olmadını ne bilyon fazla yaktığını nasıl kanıtlıyon kanıtla görelim
konfor var motor yok oldu başka ??

havuccularda nedense m f nin 105 değil m f den eser yok vardı zamanla elendi
tl a var kepçelisi makinelisi her çeşidi var yani sağlam makine aradaki fark sağlam konforlu ve çekişli

doganbey1 link=topic=50263.msg501637#msg501637 date=1325273703' Alıntı:
Şimdi bunu açmandaki amaç nedir? İlk önce onu tartışmak gerekir diye düşünüyorum. Madem böyle bir konu açma gereği duydun bana göre 3.105 diyemezsin. Çünkü sen burada bir sonuç elde etmek istiyorsun. Fakat sen daha başından bu konuya noktayı koymuşsun. Ama yinede bana göre olan yorumumu yapayım. Bence de New Holland TL-A 100. Nedenini şu an yaşıyorum. Bizde Tümosan 74-80 DTK vardı. Tarlada baya bir debbriyajla işim oldu. Üzerinde 3 ay geçti ve şu an ve 3 aydan beri bunun acısını çekiyorum. Teşhis ise MEKANİK BEL AĞRISI. Bel fıtığına ramak kalmış. Altımdaki makinanın debriyajı yumuşak, shuttle ' ı, hi-lo ' su olsa bugün bunları çekmezdim. En çok KONFOR gereken TRAKTÖRDÜR. Saatlerce üzerindeyiz ve bu bizim sağlığımız. Sen o shuttle in keyfine bir var ondan sonra çok ararsın :). Ayrıca bayırıda 4 seri ile çıkmaz 3 seri buçuk ile çıkar bunda abartılacak bir durum yok. Güç olayına bakmam ben arada 6-7 bg lik fark var. Onur Aksoy ayrıca şuda var. Sen tarlanı konfora ektirmemeye devam et :D
ama abiciğim tümosanlarında debriajları çoook sert diğer debriajlı traktörlere göre

anayurtlu 3105d link=topic=50263.msg501763#msg501763 date=1325280830' Alıntı:
tlada da debriyaj kullanacaksın frende kullanacaksın oişlerde :D hatta bide zıplıycak hoplıycak yarım debriyaj yapamayacaksın.
kim demiş TL-A yarım debriyaj yapmaz die , bi ara unutmazsam yarım debriyaj yapıyomu yapmıyomu video çekip atayım TL-A her havaya oynayan bi makina kullanana , 3105 de güzeldir tabiki TL-A ya göre güçlüdür, tl a da herşey otomasyon dur 3105 de mekanik

anayurtlu 3105d link=topic=50263.msg501763#msg501763 date=1325280830' Alıntı:
tlada da debriyaj kullanacaksın frende kullanacaksın oişlerde :D hatta bide zıplıycak hoplıycak yarım debriyaj yapamayacaksın.
volkan bey onun kalibrasyon ayarı varmış bizim gibi cahiller bilemiyor ilkden sonra sağda solda eski motorum iyidi bi römorke yanaşamadım diye anlatıyor böyle oluyor ;)

tl100a demiştim yine diyorum hele kepçe işi falansa vazgeçilmezim shuttle
BİRDE SORUM OLACAK TL100A ' DA DİREKSİYONUN SAĞINDA DÜĞMELER RAKAMLAR VAR ONLAR NE İŞE YARIYOR ?

Freston link=topic=50263.msg504091#msg504091 date=1325692272' Alıntı:
tl100a demiştim yine diyorum hele kepçe işi falansa vazgeçilmezim shuttle
BİRDE SORUM OLACAK TL100A ' DA DİREKSİYONUN SAĞINDA DÜĞMELER RAKAMLAR VAR ONLAR NE İŞE YARIYOR ?
onların hepsini açıklamıştım newholland muhabbet ve teknik bilgiler bölümünde ok-*-s

5 hp pekte fark etmez sanırsam ama konfor gün boyu iş yapıyorsan çok etkili bi faktör zaten biraz iş yaptıktn sonra makinada kullanım hakimiyetini biraz kaybedecen 5 hp ninde anlamı kalmıycak
uzun süre iş yapmayıpta 5 hp nin bile fark edeceği alet takıcaksan 105 al. ama ben konforu seçerdim...

herkesin ddiği gibi konfor bakımından tla güç bakımından phantom ok-*-s
ama qarizmatiqa arkadasımız intercooler tla da yok 3105 de var demiş...
konuyu acan arkadsımız da güç bakımından karsılastırmaya tabii tuttugu için ve daha adil olması için;
3105 ve t5060 ı kıyaslamak daha dogru olur die düşünüyorum ;)

bu arada TL100A Kullanıcısıyım yakıtta cok ykıyor, cekemiyor diyenleri bir görmek isterim :8 noo*-*-

Arkadaslar fazla uzatmaya gerek yok. Eger dahada phantoma kafa tutuyorsanız alın gelin traktörünüzü Takalım konformu gücmü o zaman belli olur.

Konfor konusundada birkaç bişey yazmak istiyorum. herkes diyorki aksama kdar üstündeyim traktörün konforsuz traktör beni yorar,debriyaj sert olursa bacagım agrır vb. arkadaslar öncelikle sunu unutmayın tarlada calısıyosunuz masa basında değil bu bir. Ayrca konforsuz,rahat değil diye yabana attıgınız Phantom kabinleri Suanda Türkiyede üretilemeyen Kabin türlerinden biri ;). Bizzat Hisarlar yetkilileriyle konustum Phantom Kabini hakkındaki düsüncelerini keske bir videoya kayıt etseyim o zaman belki anlardınız. herneyse bu konu bitmeyecek dediğim gibi HODRİ MEYDAN ;)

Tumosan66 link=topic=50263.msg504220#msg504220 date=1325701542' Alıntı:
Arkadaslar fazla uzatmaya gerek yok. Eger dahada phantoma kafa tutuyorsanız alın gelin traktörünüzü Takalım konformu gücmü o zaman belli olur.

Konfor konusundada birkaç bişey yazmak istiyorum. herkes diyorki aksama kdar üstündeyim traktörün konforsuz traktör beni yorar,debriyaj sert olursa bacagım agrır vb. arkadaslar öncelikle sunu unutmayın tarlada calısıyosunuz masa basında değil bu bir. Ayrca konforsuz,rahat değil diye yabana attıgınız Phantom kabinleri Suanda Türkiyede üretilemeyen Kabin türlerinden biri ;). Bizzat Hisarlar yetkilileriyle konustum Phantom Kabini hakkındaki düsüncelerini keske bir videoya kayıt etseyim o zaman belki anlardınız. herneyse bu konu bitmeyecek dediğim gibi HODRİ MEYDAN ;)
kabinsiz ne traktörler var ama kabinlilere bin basar kabin konusu ayrı. vites geçişi sıralaması pedalları hidrolik kolunun konumu koltuk doğru koltuk ayarlaması vs bir çok etmen yaptığınız işe göre konforu değiştirebilir kabin tabiri caiz ise kapalı kutu bunun yararı sadece soğuklarda ve devrilmelerde fayda sağlamasıdır konforu sağlayan etmenler farklıdır. bilm-*s

saimbal link=topic=50263.msg504222#msg504222 date=1325701788' Alıntı:
kabinsiz ne traktörler var ama kabinlilere bin basar kabin konusu ayrı. vites geçişi sıralaması pedalları hidrolik kolunun konumu koltuk doğru koltuk ayarlaması vs bir çok etmen yaptığınız işe göre konforu değiştirebilir kabin tabiri caiz ise kapalı kutu bunun yararı sadece soğuklarda ve devrilmelerde fayda sağlamasıdır konforu sağlayan etmenler farklıdır. bilm-*s
biliyorum arkadasım ben onların geneline kabin demek istedim