Mf 5711 12×12 vs td110 hangisi alinmali 5700 12×12 kullanan var mi

• Konbuyu başlatan baran705
  • Başlangıç tarihi

Merhaba arkadaslar sivasta ciftcilik yapiyoruz mf3085 tek ceker td100d ve 640 fiatimiz var.bunlarin yaninda bir tane daha traktor almayi dusunuyoruz 2 secenek arasindayiz bunlar td110d veya 5710 veya 5711 12×12 olani dyna 4 degil yani bu cevrede 2 sininde servisi mevcut 2side ikinci elde para eden traktorler bu bolgede cekis olarak mf daha cok tutuluyor akrabamizda 5430 var bizim td100d ye kultivator da pullukta tur bindiriyor mibzerde ve gobldede new holland ziplamasindan dayanamiyoruz mf lerde boyle bir sorun yok 5711 ler 260 270 bin arasinda td110d ise 200bin tl civarlarinda diye biliyoruz.sorum şu hangisi tercih edilmeli neden ? Ve aranizda 5700 serisi kullananlar varsa yardimci olabilirmi mumnunlarmi

Az önce traktör tamircisinin yanından geldim. Mazot filitresi ve kutup başlığı sormuştum , neyse usta aradı bulamadı. Parça dükkanları kapalı olduğu için son çare onun yanına gitmiştim.

Sonra gel şundan bi tut dedi.Traktörün ön tarafı biraz yakınlaştırdık , sonra çırak geldi zaten onlar hallettiler. Motor Case JX90'dı.

Ön teker, radyatör bi tarafta ; şanzıman , kabin, motor bir taraftaydı.
Sökülen parçalara ayrıntılı baktım. Traktörün motorunun ön tarafı komple sökülmüştü , dişliler gözüyordu. Ve tesadüfdür ki, geçen sene TDD sahibi komşumuz aynı yerden arıza verdirmişti. Fren , shuttle , sekme ,kalitesizlik, 3.vitese atarken kabinden inme hissiyatı, gara düzen gibi sıkıntılardan dolayı TDD'yi kesinlikle eleyin derim.

Mf Global serilerini bilmiyorum ama bizim Aksaray bayisi tüm modellerde kampanya yapacakmış , bir bakın bence.
d0f47ced5796ec1a3e13dfa75755e3b8.jpg

Az önce traktör tamircisinin yanından geldim. Mazot filitresi ve kutup başlığı sormuştum , neyse usta aradı bulamadı. Parça dükkanları kapalı olduğu için son çare onun yanına gitmiştim.

Sonra gel şundan bi tut dedi.Traktörün ön tarafı biraz yakınlaştırdık , sonra çırak geldi zaten onlar hallettiler. Motor Case JX90'dı.

Ön teker, radyatör bi tarafta ; şanzıman , kabin, motor bir taraftaydı.
Sökülen parçalara ayrıntılı baktım. Traktörün motorunun ön tarafı komple sökülmüştü , dişliler gözüyordu. Ve tesadüfdür ki, geçen sene TDD sahibi komşumuz aynı yerden arıza verdirmişti. Fren , shuttle , sekme ,kalitesizlik, 3.vitese atarken kabinden inme hissiyatı, gara düzen gibi sıkıntılardan dolayı TDD'yi kesinlikle eleyin derim.

Mf Global serilerini bilmiyorum ama bizim Aksaray bayisi tüm modellerde kampanya yapacakmış , bir bakın bence.
d0f47ced5796ec1a3e13dfa75755e3b8.jpg
Yorumunuz icin teşekkkür ederim haklisiniz sanziman mf 5700 de newhopland da 12×12 olsada mf daha iyi cunki 1 inci vites takviyeleri vitesten sayilmaz bence fren konusunda ve ziplama konusundada haklisiniz bana kalirsada mf daha mantikli arada bir 50bin tl fark var o farka degicektir fakat param az olsa amcamda erkunt var cevremizde timosan var bu gibi yerleri alicagima td alirim acikcasi diger yandan 5700 12×12 dyna 4 olanla bir tutmamak lazim forumda kullanan insanlarin fikrini alabilsem daha emin olucagim

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
İkinci elde, donatısı çok, motor gücü, çeki demiri daha iyi modeller var.12*12 şanzıman sizce çok yeterli midir?
Haklidiniz fakat 2inci el almayi dusunmuyoruz o dediginiz gibi 0 modeller tavsiye ettiginiz veya kullandiginiz markalar varsa duymak isterim fakat alicagimiz ttraktoru elinde 700 800 donum yeri olan burda tarlalar 2 senede bir ekilir yani her sene 300 350 donum yeri olan bir tanidigima alicagiz kendisi belli bir yaşa gelmis bir insan 3 5 sene kullanip araziyide motoruda satabilir bunlar dusundugumuzde 2 inci el piyasasi bizim icin cok degerli burdada new holland ve mf servisleri bulundugundan 2 inci el piyasasi iyi oldugundan, td serisi vs 5430 gibi modelleri kullabdigimiz bildigimiz icin ve bizim fiyat araligimiza uygun olan bu 2 modeli dusundugumuz icin bu 2 si arasindayiz

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Haklidiniz fakat 2inci el almayi dusunmuyoruz o dediginiz gibi 0 modeller tavsiye ettiginiz veya kullandiginiz markalar varsa duymak isterim fakat alicagimiz ttraktoru elinde 700 800 donum yeri olan burda tarlalar 2 senede bir ekilir yani her sene 300 350 donum yeri olan bir tanidigima alicagiz kendisi belli bir yaşa gelmis bir insan 3 5 sene kullanip araziyide motoruda satabilir bunlar dusundugumuzde 2 inci el piyasasi bizim icin cok degerli burdada new holland ve mf servisleri bulundugundan 2 inci el piyasasi iyi oldugundan, td serisi vs 5430 gibi modelleri kullabdigimiz bildigimiz icin ve bizim fiyat araligimiza uygun olan bu 2 modeli dusundugumuz icin bu 2 si arasindayiz
MF 5711 yerine MF 5450 daha yerinde tercih olur.
Kıyaslama yaparken de mümkünse aynı çeki demiri veya fiyat aralığındaki makineleri kıyaslamamız yerinde olur.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
MF 5711 yerine MF 5450 daha yerinde tercih olur.
Kıyaslama yaparken de mümkünse aynı çeki demiri veya fiyat aralığındaki makineleri kıyaslamamız yerinde olur.
5450 en ust modeller 2017 diye biliyorum 0 bulmak cok zor temiz 300 500 saatte satilanlar var fakat 2.el almak istemiyoruz detaylara bakildiginda 5400 serisi 5700 den daha uzun dingil acikligi daha fazla ve 5400 daha bilinen bir traktör oldugunda daha cok tutuluyor ama 0 bulabilecegimizi sanmiyorum bizim bölgemizde, diger yandan tdd ile 12×12 5711 arasinda cok abartircak bir fiyat farki yok arada 50bin gibi bir fark var az degil fakat verilmiyicek bir fiyatta degil bugun bayi ile gorustuk dyna 4 5711 ede 295bin dediler 5450 ler 250 civari ben kendime alicak olsam acikcasi direk 5450 alirim ama ustteki cevaplarda yazdigim gibi 0 almak istiyoruz sanirim 5711 alicağiz sizin yorumlarinizi dikkate aliyorum fakat benim kendi fikrim ile traktörü alicagimiz insan ike fikirler uyuşmuyor vs. Her agizda bir laf cikiyor yok tdd al yok mf al yok johndere al vs. Her insan kulllandigi veya gucunun yettigi motorlari tavsiye ediyor. Bende mf in tdd den iyi oldugunu biliyorum.ama burda ceşitli ayrintilar var 2.el yedek parca servis ben bizim bölgede servis ve 2.el pazaridan dolayi erkunt,deutz fahr almam bazi tecrubelerimiz oldu.yorumlariniz icin teşekķur ederim

Nh hakkında çok bilgim yok ama tdd nin bir üstü serisi 115 falan araştırdınız mı veya case Avrupa serilerini jxc jxu falan sonuçta case de nh ile aynı servisi kullanıyor değil mi? Servis konusunda sıkıntı yaşamazsınız

Nh hakkında çok bilgim yok ama tdd nin bir üstü serisi 115 falan araştırdınız mı veya case Avrupa serilerini jxc jxu falan sonuçta case de nh ile aynı servisi kullanıyor değil mi? Servis konusunda sıkıntı yaşamazsınız
Hocam acikcasi yeni tr5 outo command 110 luk 250 var diye biliyorum onu alicagima acikcasi mf i tercih ederim tr5 115 kullanan bir bur zirai aletler satan bir dukkan var sahibiyle samimiyiz onlarinda zipladigini soyliyor bu nh larda ki ziplama sorunu beni cok sinir ediyor satilirsa o yuzden satilir nhlar yoksa fena degiller yerli alicak olsam onu alirim caseler tipi hic hosuma gitmiyor

Hocam acikcasi yeni tr5 outo command 110 luk 250 var diye biliyorum onu alicagima acikcasi mf i tercih ederim tr5 115 kullanan bir bur zirai aletler satan bir dukkan var sahibiyle samimiyiz onlarinda zipladigini soyliyor bu nh larda ki ziplama sorunu beni cok sinir ediyor satilirsa o yuzden satilir nhlar yoksa fena degiller yerli alicak olsam onu alirim caseler tipi hic hosuma gitmiyor
Tip ve tasarım ödüllerini Case ih topluyor. :)
Sadete geleyim, paritede oynaklık yüksek olduğu için elma ile armut aynı fileye girdi, binaenaleyh ikinci el Avrupa makineler daha cazip duruyor.Armut yiyip ganımızı ağrıtmayalım.

• Beğen
Tepkiler: baran705

Benim nacizane önerim tarlalari nadasa birakmayip yulaf gibi ot ekseniz yari nadas sayilir
Bizde artik nadasa tarla birakan kalmadi nadas yerine herkes ot ekiyor

• Beğen
Tepkiler: baran705