MF mi NH mi SAME mi TÜMOSAN mı ERKUNTMU

Ynt: MF mi NH mi SAME mi TÜMOSAN mı ERKUNTMU

tt6054c link=topic=66532.msg757619#msg757619 date=1373484295' Alıntı:
sameye kadar yedek parçada zengin olan bir sürü marka var
tahminimce sıralama şöyledir
1nh
2mf
3tümosan
4erkunt
5belki samedir

aynen mf biraz gerilemiş olsada yeni traktörlerde liste aşagı yukarı bu durumda
eskileride işin içine katarsak listeye ford ve fiatı da hatta steyr başak gibi markalarıda ekleyebiliriz

YAVUZ_13 link=topic=66532.msg757622#msg757622 date=1373484491' Alıntı:
aynen mf biraz gerilemiş olsada yeni traktörlerde liste aşagı yukarı bu durumda
eskileride işin içine katarsak listeye ford ve fiatı da hatta steyr başak gibi markalarıda ekleyebiliriz
evet abi massey biraz geriledi ama yedek parçası bol fiat zaten birinci newhollanda girdiği için yazmadım

Bizim artık eski senelerindeki gibi olmayan Seben ' imizde bile sadece MF,nh ve erkunt servisi var same,deutz fahr gibi traktörler benim şahsi kanaatimce bunların hepsinden daha performanslı traktörler fakat çiftçimizde kalıplaşan traktörler olmadıkları için tutulmadılar ve yaygınlaşamadılar.

tümoosan kendi traktörünü öve öve bir kaldın same tümosandan her türlü iyi hem anlattıkların tam tersini tümosan kullanan komşum söyledi. Balye yaparken aynı makine ile same de yan taraftaki tarladaydı tümosan bir taraflarını yırttı 15 balye de same 25 balye yaptığını söyledi tümoyu 2 ton yükte karınca yürüyüşü gidiyor.

gök link=topic=66532.msg757737#msg757737 date=1373530415' Alıntı:
tümoosan kendi traktörünü öve öve bir kaldın same tümosandan her türlü iyi hem anlattıkların tam tersini tümosan kullanan komşum söyledi. Balye yaparken aynı makine ile same de yan taraftaki tarladaydı tümosan bir taraflarını yırttı 15 balye de same 25 balye yaptığını söyledi tümoyu 2 ton yükte karınca yürüyüşü gidiyor.
atma be atma kaç gündür tümo ile balyaya gidiyorum benim boşta 3 le zor çıktığım yeri adam 3.5 tonluk makinayla tekçekerle 3 le çıktı hatta arada 4 dede attı hayran kaldım valla

Yakıt olarak az yaksın kalıteli olsun derseniz deutuz same.
+...Piyasası önemli derseniz ,nh.
En ucuza en iyisi olsun derseniz tümosan,Tümosan balya işine çok uygun traktör, kesinlikle deutuzdan fazla gider fazla balya yapar ama yakıt ve sağlamlık konusunda same deutuz.

YAVUZ_13 link=topic=66532.msg757612#msg757612 date=1373482843' Alıntı:
kardeşim abartma bence
bayi servis yedekparça ve ikinci el deyince türkiyede nh(fiat) birinci sırada
kalite tatışması yapacaksak ozaman sıralama degişebilir
fakat same ve deutz nekadar kaliteli olsada şahsuvaroglu vede bayiler yüzünden gereken ilgiyi görmedi çiftçiler tarafından

bayi konusuna gelirsek 1 trilyon demişsinde 1 trilyon ne ki
sana göre büyük para bana göre büyük para ama traktör üreten şirketler için çerez parası
kaldıki büyük markalar ilçelere bayilik bile vermiyor
bayiligi illere veriyor illerde istedikleri ilçeye kendi bayilerini açıyor yani bayinin bayisi oluyor sitem bölge bayisi ve il bayisi şeklinde işliyor örnegin nh de böyle ve birçok markada böyle
kaldıki bu bayilerdende bu büyük traktör firmaları bankadan teminat istiyor malvarlıgı istiyor gayrimenkul istiyor şirket kurma zorunlulugu istiyor utanmasalar adli sicil raporuda isteyecekler
öyle kolay degil bu işler
ben malatyada gormedum bir servisi var ustasi ustaya benzemiyo bayide birtane vardi oda kapandi yerine bozok trak tor acildi samenin bayisi olsa ben furuteto serilerinden almayi dusunuyorum ama bayi ve servis yok

tt6054c link=topic=66532.msg757738#msg757738 date=1373530653' Alıntı:
atma be atma kaç gündür tümo ile balyaya gidiyorum benim boşta 3 le zor çıktığım yeri adam 3.5 tonluk makinayla tekçekerle 3 le çıktı hatta arada 4 dede attı hayran kaldım valla

Bilmıyen bole sallar abıcım ;D anlş-*s
ismail_17 link=topic=66532.msg757742#msg757742 date=1373531885' Alıntı:
Yakıt olarak az yaksın kalıteli olsun derseniz deutuz same.
+...Piyasası önemli derseniz ,nh.
En ucuza en iyisi olsun derseniz tümosan,Tümosan balya işine çok uygun traktör, kesinlikle deutuzdan fazla gider fazla balya yapar ama yakıt ve sağlamlık konusunda same deutuz.

Aynen abı same tumosanı yakıt ve kalıtede gecer cekıs de gecemez hıc bır zaman anlş-*s

Yürüyün gidin ya bilende bilmedende konuşuyorsun iyi o zaman 60 beygirle 90 beygirlik traktörü birbiriyle karşılaştırın anasını satayım. Kardeşim Same al rahata kavuş benim sözümede bakma git traktörleri 2. Elcilerden bul dene en garantisi.

Yürüyün gidin ya bilende bilmeyende konuşuyor iyi o zaman 60 beygirle 90 beygirlik traktörü birbiriyle karşılaştırın anasını satayım. Kardeşim Same al rahata kavuş benim sözümede bakma git traktörleri 2. Elcilerden bul dene en garantisi.

gök link=topic=66532.msg757979#msg757979 date=1373655617' Alıntı:
Yürüyün gidin ya bilende bilmeyende konuşuyor iyi o zaman 60 beygirle 90 beygirlik traktörü birbiriyle karşılaştırın anasını satayım. Kardeşim Same al rahata kavuş benim sözümede bakma git traktörleri 2. Elcilerden bul dene en garantisi.

noo-*-s noo*-*- slk-*-s sop-*-sa anlş-*s

gök link=topic=66532.msg757978#msg757978 date=1373655583' Alıntı:
Yürüyün gidin ya bilende bilmedende konuşuyorsun iyi o zaman 60 beygirle 90 beygirlik traktörü birbiriyle karşılaştırın anasını satayım. Kardeşim Same al rahata kavuş benim sözümede bakma git traktörleri 2. Elcilerden bul dene en garantisi.
same çekiş konusunda dier traktörlere göre daha iyi

zehriduman link=topic=66532.msg758056#msg758056 date=1373702437' Alıntı:
same çekiş konusunda dier traktörlere göre daha iyi

valla bılmıyorum bnm gordugum samalerın hızı cok hızlı yakıtı az. ama cekısı dusuktu hepsınınde kendım de kullandım 3 lü 12 e takvıye 3 de bayılıo ben tumola seri 1 le gıdıom anlş-*s

tumosannn link=topic=66532.msg758118#msg758118 date=1373727651' Alıntı:
valla bılmıyorum bnm gordugum samalerın hızı cok hızlı yakıtı az. ama cekısı dusuktu hepsınınde kendım de kullandım 3 lü 12 e takvıye 3 de bayılıo ben tumola seri 1 le gıdıom anlş-*s
dogrudur bu tumosaninda cekisinde cok memnunlar ama konfor ve goruntu sifir

zehriduman link=topic=66532.msg758133#msg758133 date=1373731361' Alıntı:
dogrudur bu tumosaninda cekisinde cok memnunlar ama konfor ve goruntu sifir

bahce tıpı konforlu kardesım goruntusude kişisel fıkrım bence guzel anlş-*s çekiş on numara fakat bellı bır saate gelene kadar yakıyor ama sonrasında bayağı azalıyor anlş-*s

tumosannn link=topic=66532.msg758151#msg758151 date=1373737023' Alıntı:
bahce tıpı konforlu kardesım goruntusude kişisel fıkrım bence guzel anlş-*s çekiş on numara fakat bellı bır saate gelene kadar yakıyor ama sonrasında bayağı azalıyor anlş-*s
on kisim iyi deyil panjurlar felan biraz daha iyi olabilir konforda bi nh bi mf kadar rahat deyil

zehriduman link=topic=66532.msg758168#msg758168 date=1373741389' Alıntı:
on kisim iyi deyil panjurlar felan biraz daha iyi olabilir konforda bi nh bi mf kadar rahat deyil
KAÇ KERE BINDIN 5255 5285 E DE OLE DIYORSUN TD5020 YE KAC KERE BINDINDE OLE DEDIN SIMDI KARDESIM ARALARINDA BI FARK YOK LUTFEN BILMEDEN YORUM YAPMIYALIM anlş-*s anlş-*s

tümosan sen ne fitnebaz birisin bir halt bildiğinden değil millet ne söylüyorsa sen tersini söylüyorsun! Tutturmuşsun bir tümosan aşağı tümosan yukarı tümosan adam güzel bir traktör alması temennimiz, senin yaptığın ise kafa karıştırmak bak bende mf ve erkunt kullanıyorum iyi yönlerini kötü yönleriyle söylüyorum yok arkadaş dünya da bir tümosan var traktör olarak şoför olarakta sen!!!

tt6054c link=topic=66532.msg757409#msg757409 date=1373405175' Alıntı:
eski modelle yeni model traktörü karşılaştırıp ölçüm yapmaksa niyet burada 188 4x4 bir masseyde piyasadaki çoğu segmentindeki traktörü yerin dibine sokar saçma karşılaştırmalara girmeyelim lütfen dediğin lafa dikkat 2012 MODELMİŞ BİDE 2022 model olsa ne olacak o kaputun altında yatan motorların güçleri birbirine yakın değilmi kardeş...