motorlu testere tavsiyesi ? (hızar)

Ynt: motorlu testere tavsiyesi ? (hızar)

Erhan DEGiRMENCi link=topic=51974.msg660873#msg660873 date=1354986634' Alıntı:
OULİGEN YD-52 Benzinli Motorlu Testere Detay Bilgisi
Silindir Hacmi 52 cc
Motor ­Gücü 2,8 hp
Yağlama Mekanizması Otomatik Yağ Pompalı
İş Genişliği (Klavuz Kesme Boyu ) 50 cm
Zincir 3/25 ZİNCİR 36 DİŞ
Ağırlık 4,50 kg­
Çalıştırma Sistemi İPLİ

çin malı zannedersem bu makina farklı adlarla bi sürü var böle .. ya avrupa markası yada japon markası al derim..

Selam Arkadaşlar... Bereket Tv ' de yayınlanan Hyundai 550 Motorlu Testere ' yi almak istiyorum. Bu motorlu testereyi bilen veya kullanan arkadaşlar varsa yorumlarınızı görmek istiyorum. Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim arkadaşlar. Teşekkürler...

ben aldım pek fazla kullanmadım 1 ay kadar oldu hatta buraya konuda acmıstım ama yakıt tuketimi fazla sanki calısması filan suan icin gayet iyi ve guclu kolay kolay bayılmıyor ama orjinal cin malı :D sanki huyndai yazısıda cakma gibi geldi yapıstırma gibi hic kabartmalı yazısını görmedim üzerinde yapıstırma adi etiketler var

alacan bi tane husqvarna 61 lik keyfine bakacan arkadaşım isvec malı olanını al brezilya malı olanlardan iyi komşumuzde isvec var bizde brezil komşumuzunki bizimkinden iyi gaz yiyo tavsiyem bu fiyatıda 1200 1300 civarı sıfırı ikinci eli temizi 700 800

eroglu kerem link=topic=51974.msg666780#msg666780 date=1355736254' Alıntı:
alacan bi tane husqvarna 61 lik keyfine bakacan arkadaşım isvec malı olanını al brezilya malı olanlardan iyi komşumuzde isvec var bizde brezil komşumuzunki bizimkinden iyi gaz yiyo tavsiyem bu fiyatıda 1200 1300 civarı sıfırı ikinci eli temizi 700 800

kesinlikle katılıyorum husgvarna süper 2006 da 1000tl almıştık tıkyok Allaha şükür. 150-200tl olanlar 1saat çalışsın yanıyormuş

Arkadaşlar yılda 2-3 gün kullanacağım. Epeydir araştırıyorum. Kullananlara da sordum, 5 makina eskitmiş bir arkadaş su an kullandığı husquvarnayı tavsiye etti. Muğlada yaşıyorum orman teşkilatı yıllardır stıhl kullanıyor. Üstün kaliteli makinalar husquvarna, stıhl, dolmar olarak ortaya çıkıyor. Yakıt tüketimi ve incelediğim kadarıyla bazı özellikleri, birde yazılanları okuyup değerlendirdiğimde kendime göre husquvarnayı almaya karar verdim.Yaptığım araştırmada husquvarna model ve fiyatları şöyle:
236---471 TL
240e-- 539 TL 4,6 kg ağırlık
435XP---751TL 4,2 kg ağırlık
440E---790 TL 4,4 kg ağırlık
Ben ilk kullanımda yeni aldığım arazinin sınırında bulunan ağaçları kesip parçalayacağım. Sonrasında ise sanırım sadece budama işlerinde yılda 1-2 gün kullanırım. Fiyat performans ve kullanışlılık açısından hangisini almam gerekeceğine karar veremiyorum. Büyük bir makina almama gerek yok . Ama kaliteli bir makina almak istiyorum. Hangi modeli önerirsiniz...

niburux link=topic=51974.msg677373#msg677373 date=1357078014' Alıntı:
Arkadaşlar yılda 2-3 gün kullanacağım. Epeydir araştırıyorum. Kullananlara da sordum, 5 makina eskitmiş bir arkadaş su an kullandığı husquvarnayı tavsiye etti. Muğlada yaşıyorum orman teşkilatı yıllardır stıhl kullanıyor. Üstün kaliteli makinalar husquvarna, stıhl, dolmar olarak ortaya çıkıyor. Yakıt tüketimi ve incelediğim kadarıyla bazı özellikleri, birde yazılanları okuyup değerlendirdiğimde kendime göre husquvarnayı almaya karar verdim.Yaptığım araştırmada husquvarna model ve fiyatları şöyle:
236---471 TL
240e-- 539 TL 4,6 kg ağırlık
435XP---751TL 4,2 kg ağırlık
440E---790 TL 4,4 kg ağırlık
Ben ilk kullanımda yeni aldığım arazinin sınırında bulunan ağaçları kesip parçalayacağım. Sonrasında ise sanırım sadece budama işlerinde yılda 1-2 gün kullanırım. Fiyat performans ve kullanışlılık açısından hangisini almam gerekeceğine karar veremiyorum. Büyük bir makina almama gerek yok . Ama kaliteli bir makina almak istiyorum. Hangi modeli önerirsiniz...
435 xp veya 55 husqwarna alabilirsin.

arkadaşım bende husgvarna 345e var 45cc silindir 3 hp güç var çok muazzam bir motor çaliştırması çok kolay gücü güzel yakıtı güzel kendi işinde kullanacaksan kesinlikle tavsiye ederim pişman olmazsın.

Husquvarna 240 e aldım. Daha çok hobi ve budama amaçlı kullanacağım için bu modeli aldım. Stıhl 170 vardı ama Çin malıydı birde husquvarnada çelik olan tırnaklar falan stıhl de plastikten yapılmıştı.İkisini kıyaslayınca husquvarna ağır bastı. İnternette 535 TL kadar vardı ama ben tanıdık yetkili bayinden orjinal İsveç yapımı 480 TL ye aldım. Huyndai motora baktım çin malı hiçbir kabartması yok etiketler hep yapıştırma hatta birisi almış deposu delik çıkmış servise getirmişti. Kullanımı nasıldır bilmiyorum ama görünüşü beni tatmin etmedi. Kullandıktan sonra performansı hakkında bilgi veririm.

Bu başlık altında 1 lt benzine 50 ml yağ katılması tavsiye ediliyor. bu 1/20 oran demek ama kullanma klavuzunda 1/50 oranı verilmiş.(husquvarna için) buda 1 lt ye 20 ml yağ demektir. Bu orandaki yağ azmıdır? makinaya zararı olurmu?

niburux link=topic=51974.msg679261#msg679261 date=1357333208' Alıntı:
Bu başlık altında 1 lt benzine 50 ml yağ katılması tavsiye ediliyor. bu 1/20 oran demek ama kullanma klavuzunda 1/50 oranı verilmiş.(husquvarna için) buda 1 lt ye 20 ml yağ demektir. Bu orandaki yağ azmıdır? makinaya zararı olurmu?
Bu motorların kullanımı için üretilmiş yağlardan alırsan 20 gr. doğrudur. 2 T ve ya 30 no gibi yağ kullanırsan 50-60 gram kullanman gerekli.

niburux link=topic=51974.msg679261#msg679261 date=1357333208' Alıntı:
2 zamanlı sentetik motor yağı kullanırsanız 1/50 oranında koyarsınız,mesela castrol tts,mobil1 racing 2t
ayrıca daha az duman yapar ve motor içinde daha az kurum oluşur

niburux link=topic=51974.msg678812#msg678812 date=1357299850' Alıntı:
Husquvarna 240 e aldım. Daha çok hobi ve budama amaçlı kullanacağım için bu modeli aldım. Stıhl 170 vardı ama Çin malıydı birde husquvarnada çelik olan tırnaklar falan stıhl de plastikten yapılmıştı.İkisini kıyaslayınca husquvarna ağır bastı. İnternette 535 TL kadar vardı ama ben tanıdık yetkili bayinden orjinal İsveç yapımı 480 TL ye aldım. Huyndai motora baktım çin malı hiçbir kabartması yok etiketler hep yapıştırma hatta birisi almış deposu delik çıkmış servise getirmişti. Kullanımı nasıldır bilmiyorum ama görünüşü beni tatmin etmedi. Kullandıktan sonra performansı hakkında bilgi veririm.

hayırlı olsun güzel testere bendede var 240
sen biraz uygun almışsın ben 650ye almıştm geçen sene
ama işin açıgı almışken 61lik falan almak lazımmış bu ufak geliyor motor kendini çok kasıyor çok zorlAnıyor ister istemez yakıt artıyor buyüzden
belki ufaktefek budamalarda iyi olur ama evin odununu bunla yapayım dersen hem sen hem motor yorulur

Geçen ay 135 husqvarna ' nın yağ pompasını yağlama yapmadığı için servisinde değiştirdim. Ancak sorun çözülmedi yine. 2. depodan sonra yağlama yapmıyor. Temizleyip idare ediyorum. Bunun büyüğü 345e husqvarna dan çok memnunum. Hiç bir problemim yok. Burada bir usta ile görüştüğümde bunların hastalığı bu yağlama sorunu dedi. Peki sthıll mi bunların iyisi dediğimde onu da önermedi. Oleo mac markasını çok methetti. Hiç bir sorun yaşatmaz sana diyor. Benim de gördüğüm kadarı ile güzel bir makina İtalyan malı olması lazım ama bi husqvarna ya da sthıll kadar marka değil. Oleo mac kullanan arkadaşlarım var mı ne diyorlar acaba bu konuda?

ydincbayram link=topic=51974.msg680581#msg680581 date=1357546649' Alıntı:
Geçen ay 135 husqvarna ' nın yağ pompasını yağlama yapmadığı için servisinde değiştirdim. Ancak sorun çözülmedi yine. 2. depodan sonra yağlama yapmıyor. Temizleyip idare ediyorum. Bunun büyüğü 345e husqvarna dan çok memnunum. Hiç bir problemim yok. Burada bir usta ile görüştüğümde bunların hastalığı bu yağlama sorunu dedi. Peki sthıll mi bunların iyisi dediğimde onu da önermedi. Oleo mac markasını çok methetti. Hiç bir sorun yaşatmaz sana diyor. Benim de gördüğüm kadarı ile güzel bir makina İtalyan malı olması lazım ama bi husqvarna ya da sthıll kadar marka değil. Oleo mac kullanan arkadaşlarım var mı ne diyorlar acaba bu konuda?

ben de kullanıyorum oleo mac zaten konuyu ben acmıştım almadan evvel hızarı.. oleo mac gs35 aldım 2bg güçün de ev işlerimi görmek için çok memnunum şu ana kadar hiç bi sorun çıkar madı. zinciri keskin olsun hiç bişey dinlemiyor guzel kesip guzel gaz yiyor.. still ve husqovar na çok pahalı 250lilik stil bin tl üstü fiyatı var iki bucuk tane oleo mac gs35 fiyatındaydı bence gerek yok okadar para vermeye still e egerki çok profesyönel oduncu falan degilseniz.. oleo mac ı öneririm sorunsuz bi alet ve serviside her yerde var küçük hızar alacaklara tavsiye ederim.. efco ve oleo mac aynı sadece renkleri farklı..

Haftasonu tüm markaları satan kişiye uğradım. Özellikle dolmar dedi. Husqvarna ve sthıll küçük makinaları çinde büyükleri brezilyada yaptırıyor artık. Ancak dolmar gerçek alman malı diye ısrar etti. Fiyat olarak sthıll, husqvarna ve dolmar ' ın fiyatları aynı. 136 husqvarna ayarında modeller 550 TL. Olea mac İtalyan mış ancak nasıl olduğunu bilemiyorum onun fiyatı da 400 TL (Aynı modelde) Ayrıca 61 Husqvarna sordum 1250 TL.