New Holland T5 115

Merhaba, T5’in hidrolik çıkışlarının üstündeki, vidalı düğmeler ne işe yarıyor? Ayarları nasıl yapılır? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
74f80498-15e4-4a8c-8374-51d9b7812f43.jpg

Ayrıca, the hoca kullanıyorsa güzel makinadır. Doğru bir seçim olmuş o zaman. Birde cevap yazarsa sevinirim.
@Batır şeklinde bildirim yapmalısınız.Konuyu okumasam haberim olmazdı, kardeşim.Bizdeki T5 HiLo olanından T5 EC olanla donatı farkları var.Hidrolikle fazla işimiz olmuyor, balye bağlama ağırlıklı çalışıyor.Müşteri hizmetleri veya servisiniz bu gibi konularda yardımcı olmuyor mu?

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
@Batır şeklinde bildirim yapmalısınız.Konuyu okumasam haberim olmazdı, kardeşim.Bizdeki T5 HiLo olanından T5 EC olanla donatı farkları var.Hidrolikle fazla işimiz olmuyor, balye bağlama ağırlıklı çalışıyor.Müşteri hizmetleri veya servisiniz bu gibi konularda yardımcı olmuyor mu?
İlginiz için teşekkür ederim. Servisi aradım tarladan, çok şey anlattı ama ben hiçbir şey anlamadım. Sanırım yağın akışını dalgalı veriyor. Çözemedim. Pulluğu(Alpler 16 inç 5’li dönerli) N.H T140 Auto Command çekiyordu. Bayağı bir ağır geldi bizim T5’e sıra başlarında oynadım o ayar düğmeleriyle, iş hepten karıştı. Bi ayar tutturdum sürdüm sonra. Bir Çin atasözünün dediği gibi “çalışıyorsa kurcalama” onu uygulamak lazım galiba.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
İlginiz için teşekkür ederim. Servisi aradım tarladan, çok şey anlattı ama ben hiçbir şey anlamadım. Sanırım yağın akışını dalgalı veriyor. Çözemedim. Pulluğu(Alpler 16 inç 5’li dönerli) N.H T140 Auto Command çekiyordu. Bayağı bir ağır geldi bizim T5’e sıra başlarında oynadım o ayar düğmeleriyle, iş hepten karıştı. Bi ayar tutturdum sürdüm sonra. Bir Çin atasözünün dediği gibi “çalışıyorsa kurcalama” onu uygulamak lazım galiba.
Yüzdürme pozisyon ayarı yada basınçla ilgili olabilirmi.?

Resimler ve ekler

• IMG-20180913-WA0010.jpg
    IMG-20180913-WA0010.jpg
    291.9 KB · Görüntüleme: 94
Babam hep kurcalama bozarsın der :D Türkçe kitapcık nasıl olmaz hayret.merak edip baktım farmall ve tr5 de öyle ayar yok.

Bugün Çorum N.H servisinede sordum. Cevap: bilmiyorum. T5 E.C olduğu için donanım farklılığı var galiba. The hocada öyle demişti. Şunu anladım ki bizim Avrupa ile olan teknoloji ve bilimde ki makas; kolay, kolay kapanmayacak gibi. Kitapcıkta İngilizce ve İtalyanca var. İngilizcem orta alt düzey, kitapcık çözümlüyecek zamanım yoktu. İtalyancam zaten yok. Artık iş deneme yanılma sistemine kaldı.

Sağ taraftakiler yağ basıncını değiştirmekte.
Sol taraftakiler yani sizin sorduğunuz ise damper kolunu yitince ya da çekince takılı kalmasını, yittiğinizde takılı kalıp hidrolik silindir yağ ile dolduktan sonra N konumuna kendi kendine geri dönmesini sağlıyor. Her numaranın ayrı işlevi var çevrenizde tr6 veya t6000 serisi olan varsa onların broşüründen konumlarına bakabilirsiniz aynı görünüyor.

İparta Toscano 3m. Süper dik freze yazıldık. Video’da ki şakalak’ın 2.5 dik frezesi. Deneme amaçlı kullandık ama hala dik frezeye dair şüphelerim var. Herk tarlada otları öldürmüyor. Yakıt sarfiyatı çok. Tarlayı çok yumuşak bırakıyor. Eğer dik freze ile hazırlık yapılacaksa kesinlikle ekim öncesi kürüm çekilmeli tarlaya. Tabi saydığım şartlar bizim bölgenin toprak yapısına göre gözlemlediğim şartlar.

Rotovotör her yerde toprağı kurutur ekim için olması gereken nemi bir günlük güneş alır ekim öncesi dişsiz tırmık çekersen kuruması engellenir.iki kere ağır tip goble atsan toplamda2 lştre yakar dekara senin rotovatörde aşşa kalmaz.tohum yatağı için şart bence.biz laserle hasıl etmek içn aynı yerde senede 4 kez kürütme suretiyle dolu dönüyoruz.mazottan kaçış yok