new holland traktörleri niye hafif neden ağır yapılmıyor???

Ynt: new holland traktörleri niye hafif neden ağır yapılmıyor???

bende td 90 d var erkunt bindim bizim kabin kümes gibi kaldı ama erkunt koltuk olsun zıplama olsun belimi ağrıttı ama bilmediğim için sizlere sordum bu ağırlık farkını teşekkür ederim aydınlattınız saolun...

geche1965 link=topic=53775.msg563727#msg563727 date=1331775554' Alıntı:
bende td 90 d var erkunt bindim bizim kabin kümes gibi kaldı ama erkunt koltuk olsun zıplama olsun belimi ağrıttı ama bilmediğim için sizlere sordum bu ağırlık farkını teşekkür ederim aydınlattınız saolun...
estağfurullah. td90 ın paylaşımlarını bekleriz.

rocky link=topic=53775.msg563728#msg563728 date=1331775849' Alıntı:
estağfurullah. td90 ın paylaşımlarını bekleriz.
tabi de resimler aynı resimler diğer arkadaslar yüklemiş havalar açsın da farklı resimler atarım
bişey daha sorcam ben lastikleri radyal istemedim bayi fiyat farkı istemiştide
radyal lastik daha mı iyi ..

sana şunu söyleyeyim. biz tavukçuluk yapıyoruz bi kış günü yem gelecekti fakat kümes çevresinde ve yolunda buz ve kar vardı. ozaman bizde motor yoktu işboranın yapçağa işdeğildi bende gittim köy içinde bi akrabanın 55-56 yı aldım geldi tam 2 saat yol açtım. tam ben işi bitirdim bizim komşuyada yem gelicekmiş onun için oda yolu açması için komşu köyden bi abiye söylemiş oda 3050 ye binip geldi. sana yalan gelir benim yapptığım işi 15 dk da yaptı gitti babamla biz şaştık ama gram kaçırmadı o karı sıyırırken sıyırgı batmıyo artık üstten gidiyo ama yinede kaçırmıyodu.bu olay 2 sene evveldi. geçen sene td80 aldık haliyle yollar açmak ona düşüyo ama karda 3050 kadar tutunamıyo buzu gördümü tamam yada biraz sert bi zemin illa kaçırır. çünkü radial lastikte lastiğin tümü yüzeye temas ediyo bunun için tutunabilme oranı çok daha fazla ama biizdeki balıksırtı lastiklerin sadece orta kısmı yere değdiği için tutunuşu daha az. ardaki farklardan biri bu. radialın bazen dzavantajlarıda olur yüzey alanı fazla olduğu için motoru biraz daha yorabilir bazı koşullarda. ama bence en iyisi radial lastik.

traktörün toplam ağırlığı pek önemsemeye gerek yok

kg/ bg oranına bakılmalı ideal ağırlık beygir başına 40 kg kaynak : traktör teknolojileri içerikli ulusal kanalda yanınlanan belgesel

td 75d 4000 kg / 75 bg = 53 kg = 1 bg

fazla ağırlık hantal ve yakıt serfiyatı yükseltir