New holland ts 110A

Arkadaslar 4bin 5bin saate new holland ts 110A almayi dusunuyorum bu saatlerdeki ts 110a traktorun bu saaten soraki sikintilari neler olabilir yada 5bin saat bu traktore normal bi saatmi

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Arkadaslar 4bin 5bin saate new holland ts 110A almayi dusunuyorum bu saatlerdeki ts 110a traktorun bu saaten soraki sikintilari neler olabilir yada 5bin saat bu traktore normal bi saatmi

TS110A ların modeli nedeniyle 4-5 saat normal bence. Örneğin traktör 2007 model olsa 12 yaşında olur.
Yılda 350-400 saat çalışmış olsa 4.200 - 4.800 saat aralığında olur. Inşallah çalışma saati gerçekten 4-5 bin saat olan bir traktör denk gelir.
Ayrıca bildiğim kadarıyla 24*24 hi - lo ve 16*16 yarı otomatik olmak üzere 2 farklı şanzıman türü var. Hangisini düşünüyorsunuz?

TS110A ların modeli nedeniyle 4-5 saat normal bence. Örneğin traktör 2007 model olsa 12 yaşında olur.
Yılda 350-400 saat çalışmış olsa 4.200 - 4.800 saat aralığında olur. Inşallah çalışma saati gerçekten 4-5 bin saat olan bir traktör denk gelir.
Ayrıca bildiğim kadarıyla 24*24 hi - lo ve 16*16 yarı otomatik olmak üzere 2 farklı şanzıman türü var. Hangisini düşünüyorsunuz?
24 ileri 24 geri 2006 5bin saate

Tsa
T6010
T6020
Tr6.120
Case maxxum 100-110
Bu traktörler case ve newholland ustası ile gorustum normal şartlarda 15000 -20000 saat motor ömürleri var dedi .
Motorları Iveco.
Çok güçlü seri bir traktor .
Ben geçen yıl 100 lük maxxum.satin aldim .şimdilik Allaha şükür yüzümüzü kara çıkartmadı.
Bu tarz traktörler ilginçtir ki 4000-6000 saatler arasında periyodik gereklilikler dahilinde masraf çıkartabiliyor.buna TLA T5000 serisi de dahil .birazda kısmet işi. Hayırlısı olur inşallah sizin ıçin.

Tsa
T6010
T6020
Tr6.120
Case maxxum 100-110
Bu traktörler case ve newholland ustası ile gorustum normal şartlarda 15000 -20000 saat motor ömürleri var dedi .
Motorları Iveco.
Çok güçlü seri bir traktor .
Ben geçen yıl 100 lük maxxum.satin aldim .şimdilik Allaha şükür yüzümüzü kara çıkartmadı.
Bu tarz traktörler ilginçtir ki 4000-6000 saatler arasında periyodik gereklilikler dahilinde masraf çıkartabiliyor.buna TLA T5000 serisi de dahil .birazda kısmet işi. Hayırlısı olur inşallah sizin ıçin.
Eyvallah sağol kardeşim hayırlısı

Mekanik sanziman icin biziim komsuda var sikinti cikardimi büyük cikartiyor
Aynen katılıyorum ithal traktör sık arıza Çıkarmaz belki ama şu zamanda arıza çıkarırsa da ufak çiftçinin bir sezonun emeklerini götürecek kadar masraf çıkartıyor. CNH gurubu traktör sahibi olarak arıza çıkarmamasi için duaciyiz. Bakımlarıni zamanında yapıp traktöru limitleri üzerinde kullanmamaya çalışıyoruz.

Hocam bu traktor işinizi görürmü sizce bi kaç ayar ile 10 yıl.arkaniza bakmadan kullanılabilecek makinalar.
Güzel traktör tlayı almamış olsam alırdım tlanın yerine bile alınabilir abi tlayı kullanınca bunların kullanım tadı başka

Galerilerdeki 5000 saatlerin çoğu saati geri çekilmiş haldeki 5000 saat .
Çatalcada 2400 saate T5040 buldum 2 yıl önce.
Plakalardan sorgulama yapıp sahibini buldum konyalı bir ağabeyinmiş traktör . sohbet ettik traktor gayet iyi dedi ama 5000 saatte biz sattık dedi.yani galerilerde satılan traktörlerin saatleri orijinal olamayabiliyor.tecrubemiz bu yönde.
Ayrıca bu yorum benim düşüncem.kimseyi zan altında bırakmak istemem.

Maalesef bu gibi durumlar ülkemizde çok yaşanıyor.
Keşke herkes dürüst olabilse.
Ya da devlet böyle kandirmacalarin önüne geçmek için birşey yapabilse.

Mal,mülk edinmek zaten çok güç, bir de harç borç aldığın traktörün saati doğru mu, orasında burasında birşey çıkacak mı endişesi yaşıyor insan.