NEW HOLLAND YAKIT VE VİTES SORUNU

Arkadaşlar forumda çoğu kişiyle sohbetimiz var az çok kullandığım traktör modelini herkes biliyor şimdi bilmeyenler için TT55B 4X2 2013 model kullanıyorum son zamanlarsa traktorün fazla yaktığını düşünüyoruz ilk başta turbo olduğu için ve turboya yabancı olduğumuzda pek farkedemedik şöyle dile getireyim 100 lt lik mazot aliyoruz 1 hafta anca dayanıyor iş yaptıgida yok yolda gezerken yakıyor bazı ışlerde yakıtı normal ama bazen aşırıya kaçıyor şupelenmeye basladik traktorden baska illerde de tnıdiklarda aynı traktör var ve onlarla mukayese yaptigimizda fazla diyolar rolantide ilac atarken 2 saatlik bi surede yarim depoysa ceyrek ustu gosteriyor onun bile yaktigini anlabiliyoruz simdi bu traktor hatalımı yoksa sorun kullanıcı olarak bizdemi traktoru sabit 500 saatte bi bakima goturuyoruz zaten agir iste calistigi yok fazla suan 1900 satte anca 600 saati iste yapmistir vites konusuna gelince vitesleri hizli diyor babam onu ben fark edemedim dediginede bazen katiliyorum capa yaparken hizli gidiyor motor boguluyor 1 taviye hizli gidiyor sanki kndi emsaline gore 2 takviyede gidiyor baslica bu iki sorun var bunlari bi cozemedik gitti yardimci olacak olan arkadaslara simdiden tesekkurler.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Egzosta kara duman var mı? Çekisi sesi soluğu nasıl ?
Usta ne beyaz duman var nede kara duman cekiste sesinde bi degisiklikte yok bazen mazot koku yapıyor aldıgim yerde sabit ilk basta mazot ince diye dusunduk koyden birisi daha ordan aliyor cabuk bitiyo diyor ordan alinca ama ben baska yerden aldimmida ayni surede bitiyor surekli aldigim p.o digeri opet opetten ayda 1 defa aliyorum onu alinca genelde kokuyo belli ediyor bide 2 senedir normal mazot kullanmiyorum hep euro aliyorum cozemedik gitti.

Abi baktirmadim bilerek serviste usta adam gibi usta yok calisanlarin hepsi sanki bayi onlarin havasinda oyle olunca insan gitmek istemiyor prodizeli bilmiyorum Abi nedir neyin nesidir ama tahimin benim aldigimda odur cunku surekli euro aliyorum baska normal mator var birde ben surekli euro aliyorum ama en kisa zamanda servisin yolunu tutcaz gibi.

1500 devir /dak.yi geçmeden kullanın ,hava filtresi ni yenileyin ,uygun yağ ile yağı yenileyin ,başka yapacak bir şey yok.Hep masraf
Usta 1500 deviri gecirdigimiz yok yedek 3 tane bitane traktor ustunde toplam 4 tane hava filitrem var ic dis surekli degistiyorum 3.kullanimda yeniliyorum filitreleri bakimi zaten aksatmiyorum bile ama beden biyle oldgunu cozemiyoruz hatali diye dusunur olduk.

Sorun devam ederse Eskişehir'de Pompacı Bünyamin Usta var.Pompayı söktürüp Eskişehire'e götürürebilirsin.
Abi dedigin gibi yakit degerleri o sekilde olcuk bizde Babam eskiden ford 3000 bide enter 654s kullandigi icin onlarla kiyaslama yapiyor birde bizim traktor hizli takviye vitesleri anlamadik gitti.

Bosh pompalı bu motorlar yolla yuku cok ayırt etmıyor.
bızde 83 model 480 de var 480 ıle sadece yolda gezersen depoyu unutursun ama tarlada yuke sokarsan tt yı gecer
Bizimki yolda yakıyo ama yük taşımataya git gel o zamanda yakmıyor babam biraz takıntı yaptı kendine.