Newholland td85 hakkında..

Ynt: Newholland td85 hakkında..

kardeş agırlıkları tam ama ön agırlıuklarını söktük ekim yaparken sökunce biraz daha iyi oldu.. kulivatörde biraz daha az patinaj ediyor.. evet çift çekerlerini herkes övüyor biz td65 in çift çekerini görmuştuk cok iyi cekiyordu ona bakıp 85 tek çeker aldık zaten.. ama bilmiyorum bi arkadas burda 2003 lerin böe oldugunu söyledi.. bi diyer arkadas ta tdlerin çift çeker e göre ayarlı oldugunu dizayn edildigini dedi ondan tek çekerleri cok randuman vermiyomuş.. ama motoru çok güçlü de işte verim alamıyoz..ben bi arızamı var yoksa hepsimi böle bu konuda bilgi almak istiyorum.. tek çeker kullanan arkadaslar bizimle deneyimleri paylaşırsa guzel olur.. bi tane kullanan arkadas vadı oda kllastikleri degiş dedi bencede mantıklı ama lastikler daha sıfır %70 tedir yani .. değişmek olmaz..neyse traktörü enişteme verecez o begeniyor yakıtı falan iyi sayılır ona yarıyor..

ceya023 link=topic=7796.msg84929#msg84929 date=1224002108' Alıntı:
kardeş agırlıkları tam ama ön agırlıuklarını söktük ekim yaparken sökunce biraz daha iyi oldu.. kulivatörde biraz daha az patinaj ediyor.. evet çift çekerlerini herkes övüyor biz td65 in çift çekerini görmuştuk cok iyi cekiyordu ona bakıp 85 tek çeker aldık zaten.. ama bilmiyorum bi arkadas burda 2003 lerin böe oldugunu söyledi.. bi diyer arkadas ta tdlerin çift çeker e göre ayarlı oldugunu dizayn edildigini dedi ondan tek çekerleri cok randuman vermiyomuş.. ama motoru çok güçlü de işte verim alamıyoz..ben bi arızamı var yoksa hepsimi böle bu konuda bilgi almak istiyorum.. tek çeker kullanan arkadaslar bizimle deneyimleri paylaşırsa guzel olur.. bi tane kullanan arkadas vadı oda kllastikleri degiş dedi bencede mantıklı ama lastikler daha sıfır %70 tedir yani .. değişmek olmaz..neyse traktörü enişteme verecez o begeniyor yakıtı falan iyi sayılır ona yarıyor..

merak etme bu kadar patinaj yapıyorsa çabuk eskitir lastikleri...

ordubozan link=topic=7796.msg96194#msg96194 date=1226644832' Alıntı:
TD85 çiftçekere yazıldım.kredi onaylanırsa alacam.kullanan arkadaşların eleştirileri nelerdir.(özellikle yakıt ile ilgili)
yakıtı fazla değil yaptığı işe göre ideal hemde seri ve konforlu bir makina

pulluk yüzdürmeyi bilmiyor arkadaşımız yüzmüş olsa zıplamaz hidrolik kolunun hangisini kullanıyor bilmiyorum ama çift te içteki kol kullanılr belki bilmiyor diye söylüyorum yan kolllarının dip kısımları içtemi takılı dışdamı takılı bilmiyorum anladığım kadarıyla hassasiyet sorunu var hassasiyet tam görev yapmıyo pulluk traktörün arkasını belirli bir seviye yere çeker hassaaiyet düzenli görev yapmayınca bu olaylarla karşılaşılıyor traktör sallanıyo çekmiyo

pulluk yüzdürmeyi bilmiyor arkadaşımız yüzmüş olsa zıplamaz hidrolik kolunun hangisini kullanıyor bilmiyorum ama çift te içteki kol kullanılr belki bilmiyor diye söylüyorum yan kolllarının dip kısımları içtemi takılı dışdamı takılı bilmiyorum anladığım kadarıyla hassasiyet sorunu var hassasiyet tam görev yapmıyo pulluk traktörün arkasını belirli bir seviye yere çeker hassaaiyet düzenli görev yapmayınca bu olaylarla karşılaşılıyor traktör sallanıyo çekmiyo
bencede böyledir ben demiştim ama servisi ayarlaması gerekiyor

muammer link=topic=7796.msg123569#msg123569 date=1230643710' Alıntı:
TD 85 4*4 YAZILAN KARDEŞİM .BENDE VAR HİÇ TAVSİYE ETMİYORUM.RANDIMAN ALAMAZSIN.YAZIK O PARAYA
td85 eyazılan arkadaşım sen al dinleme kimseyi su an 85 bg olarak türkiyede yakıt çeki ve fiyat yönünden td85 ten üstün bi motor yok

ya ben bizm tarlalara 8 motor giriorum sürümde td 85 5725 le 5625 i altına alıcak sanki nasıl olur ki benimki acayip çekio ama değiştiricem bende eskidi yer çok olduğundan motor dayanmıo artık :D

ama benimki 4x4 ordanda belli olur ama 3 lü 18 takıorum 5725 ede 3 lü 18 5625 e 3 16 8066 3 lü 16 landiniye 4 lü 18 ts 110 a 4 lü 18 tm 120 ye 5 li 18 6180 ne 5 li 20 takıoduk kopardı 18 takıoz

SLM
KARDES SENIN MAKINEDE HİDROLIK AYARINDA BİR SORUN VARDIR
BEN KULLANIYORUM MEMNUNUM
BAK BU MAKINELER YANDAN ESNEMELI
YAN KOLLARDA BİRAZ BOSLUK BIRAK ONA ĞÖRE ĞİR TARLAYA ESNEME AYARIDA ONEMLI BEN CE SENIN SORUNUN BUNDAN DOLAYIDIR
ORTA KOLU AĞIR İŞLERDE ASAĞI TAK HAFİFİ İŞLERDE YÜKSELTİRSİN
BİRDE HİDROLİĞİ ESNEME AYARINDA KULLAN
MANTIKLI OLUR

arkadaşlar ben bu konuyu açalı aylar oldu o traktörü zaten yakın bi akrabama verdim o kullanıyor traktör tek çekerdi ve turbosuzdur lutfen bazı kişiler sıfır td85d lerle karsılaştırıyor söyle diyim ben 4x4lerini bidefa kullandım gercekten superler diyecek şey yok .. bizdeki tek çekerdi ve turbosuzdu halende öle yani kulvatörde iyi cekmiyor kuruda.. merak etmeyin traktör kullanmayıda biliyoruz hidrolik ayarı yapmayıda 2003 modeldi o seride üretilen tum tek çekerler öyleymiş yani patinajı seviyor turbosuz oldugu içinde cok cekiş yok.. ama 2007 modeline bindim bambaska bi traktördu sanki ... alacaklar bunun etkisinde kalmasınlutfen ben deki traktörde bi hatada olmuş olabilirdi.. nerdeyse yıl gececek ustun den :) newholland herzaman iyi markadır.. saglamlıgına diyecek sey yok.. her guzelin bi kusuru olur.. :) iyi gunler...

4wd kullandım onlardada tam tersi patiye kalkamıyo we kendini bayıldıyo 2wd de tork sorunu olabilir hidroliklerle doğru orantılı calısmıyo olabilir ne yapmak gerek elinden cıkarcan hemen snde ole yapmısın zaten

slm arkadaslar bende size birşey tanısacam bizdede new holland td 85 4*4 var daha alalı 2 ay oldu cok memnunuz fakat bir sorunumuz var tekerleri içe nasıl alabılırız pancar capa yapamıyoruz arka tekerler alınıyo ama on tekerler alındığında bir yerlere surtuyo olmuyo bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirim

amil önal link=topic=7796.msg181710#msg181710 date=1243250437' Alıntı:
slm arkadaslar bende size birşey tanısacam bizdede new holland td 85 4*4 var daha alalı 2 ay oldu cok memnunuz fakat bir sorunumuz var tekerleri içe nasıl alabılırız pancar capa yapamıyoruz arka tekerler alınıyo ama on tekerler alındığında bir yerlere surtuyo olmuyo bu konuda yardımcı olursanız cok sevinirim
kardeş öncelikle traktörün 14.9.38r radial lastiklimi yani ince lastikmi....ince lastiklerde arka teker hata tam giriyor önlerede 5er cm lik vidaların arkasına küpe takılıyor ve uzun vida takılıyor öle tam giriyor hata...

arkadaşım ben çanakkaleden sabit td 65d kullancısıyım ben kuru yerde 4 lü 8 no takıyorum motor 2000 devirde rahat gdiyor kök vs olmadıkça gömülesiye batmıyor sen tekerleklerin fazla yıpranmadan evvel ana bayiye şikayet dilekçesi yaz senin hakkını korurlar bizim civar köyde birinin başına geldi motor saar çıktı aldılar yaptılar adam şimdi memenun

bizde de td 85 4*4 turbolu nw var.arklar yapmayın allah aşkına 10numara traktör az yakıyo çok kaçıyo :D çok memnunuz