Nh 6066 Parça numarası hakkında yardım

Selamlar arkadaşlar,

1999 6066 tekceker traktörüm var.
1- Hidrolik kolunun koltuğun altına birleştirdiği yerden yağ kaçırıyor.
2- Hassasiyet yaptığı alt tarafın sağ tarafından yağ kaçırıyor.
Bu iki yeri köyde kendimiz yapmayı düşünüyoruz. Keçeleri parcaciya sorduk. 2 modeller dedi. Alıp gelir ona göre veririm parçaları dedi.
Bu modellerde model numarası yada parça numarası bilen varsa yardımcı olursa traktörü açtığımiz gibi toplamış oluruz. Şimdiden teşekkürler

Hassasiyet mili zamanla asiniyor.
Keçe değişmek ile çözüm bulamayabilirsiniz. Tecrübe ile sabittir.mil yüzeyi aşiniyor.bazen hafif torna yapılarak kurtarabilir ama genelde yeni mil kullanılır. en kalıcı çözüm haysiyet milini ve ikişer adet hassasiyet mil rulmanlari ve kecelerin komple değiştormelisiniz uzun yıllar sorun yaşamazsınız.

Bende hep merak etmişimdir, parça numarası nasıl bulabiliriz diye. EyvAllah bazen üzerinde yazar ama başka nasıl bulabiliriz bende merak ediyorum?

Geçenlerde serviste traktöre bakıp yaptırdık, servis kağıdında belirtilen kodları aşağıdaki 2 sitede aratıp fiyatlarını kontrol etmiştim. Çok faydası olmuştu

• Beğen
Tepkiler: remzi5561
Hassasiyet mili zamanla asiniyor.
Keçe değişmek ile çözüm bulamayabilirsiniz. Tecrübe ile sabittir.mil yüzeyi aşiniyor.bazen hafif torna yapılarak kurtarabilir ama genelde yeni mil kullanılır. en kalıcı çözüm haysiyet milini ve ikişer adet hassasiyet mil rulmanlari ve kecelerin komple değiştormelisiniz uzun yıllar sorun yaşamazsınız.
Aslında 2 yıl önce değişmiştik. Yine kaçırıyor. sökerken bakacağim mil dediğiniz gibi ise değiştireyim artık. teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Alexander