nh td75d turbo 12 inch 3lü ziraidonatım pullukla

Ynt: nh td75d turbo 12 inch 3lü ziraidonatım pullukla

td 75 den bizde dedemin yeğeninde var boş durmasın diye iki motor tarla sürelim dedik td 75 sürmek isteyen adam çıkmadı tarlaya zıplaya zıplaya gider çekmez zıplar hoplar 60-56 nın gözünü seviyim keşke zamanında para olsada 70-56 alsaydık bu td 75 i olanlara koçun destek olması lazım resmen makina müslümana gavur işkencesi 25 e alan bulunmuyo yeni motor o kadar ucuz olurmu (2003-2005) biz 99 60-56 yı vermeyiz o paraya .......

kardeşim senin bir yorumunda şöyle demiştin td75 e 1 li 2 li takıyorum yinede çekemio demişsin hani nerde çekemio 3 lüyü bile çekiyo.
hem bu motorun neresini beğenmiyon dev gibi motor.ama dev şanzımanlı bir td75s senin daha çok hoşuna giderdi.

td65s link=topic=36434.msg310194#msg310194 date=1290848743' Alıntı:
kardeşim senin bir yorumunda şöyle demiştin td75 e 1 li 2 li takıyorum yinede çekemio demişsin hani nerde çekemio 3 lüyü bile çekiyo.
hem bu motorun neresini beğenmiyon dev gibi motor.ama dev şanzımanlı bir td75s senin daha çok hoşuna giderdi.
beğenilecek gibi değilki kardeş çekişi ve yakıtının hakkını vermiyor 2.30 luk rotovotor ü tarlada vurana kadar cehendeme bir adım daha yaklaşıyorum yumuşak tarlada pulluğu 2nin 3 ünde bile 17 gazla sürüm yapıyorum yolda yaktığını çiftde yakmıyo servisine diyorum normal diyor bizim köyde 3 tane newholland var 2si td65d biri tt55 bizim köye 4.newholland girmiyecek çünkü o 3 kişi aldığına bin pişman resmen süt makinası benim konularımdada yazmışımdır traktörden memnunum diye ama aynı katogorideki traktörleri kullanınca ne olduğu anlaşılıyor

alim1903 link=topic=36434.msg310195#msg310195 date=1290849435' Alıntı:
beğenilecek gibi değilki kardeş çekişi ve yakıtının hakkını vermiyor 2.30 luk rotovotor ü tarlada vurana kadar cehendeme bir adım daha yaklaşıyorum yumuşak tarlada pulluğu 2nin 3 ünde bile 17 gazla sürüm yapıyorum yolda yaktığını çiftde yakmıyo servisine diyorum normal diyor bizim köyde 3 tane newholland var 2si td65d biri tt55 bizim köye 4.newholland girmiyecek çünkü o 3 kişi aldığına bin pişman resmen süt makinası benim konularımdada yazmışımdır traktörden memnunum diye ama aynı katogorideki traktörleri kullanınca ne olduğu anlaşılıyor
eğer td75 o kadar vites düşüyorsa bırak orda o zaman 100 hp lik makine koşun tarlalara.
ayrıca senin köyünde 3 dane ilk defa duydum bizim buralara giren bütün traktörlerin % 80 ni new holland ' dır.bizim köyde 12 tane çift çeker var bunların 9 u new holland.new holland ı yakmıyor diyeni duymadım ama çekmiyor diyeni hiç duymadım.senin alet demekki büyük geliyor arkadaş.motora göre uygun ekipman kullansan çeker motor.

oo 3 newholland bu sene girdi üçümüz aynı hafta aldık bizim köydede çok çifçeker var bunların başını erkunt ve jd çekiyo firari başka markalar kullan emin ol benimki niye böyle diyeceksin 17 gazdan aşağı çift sürmüyo en yumuşak tarlada bile 2buçuk lt yakıyo biyerden emanet patates sökme makinası almaya hem tümosan 70-70 le gittim hemde td ile gittim tümosan çeyrek deponun yarısına inmişti bizimki vallahi çeyrek depo mazot yaktı tümosanın deposu 70lt bizimki 90 lt ama bizimkinin konforuna kimse bişey diyemez

alim1903 link=topic=36434.msg310263#msg310263 date=1290867383' Alıntı:
oo 3 newholland bu sene girdi üçümüz aynı hafta aldık bizim köydede çok çifçeker var bunların başını erkunt ve jd çekiyo firari başka markalar kullan emin ol benimki niye böyle diyeceksin 17 gazdan aşağı çift sürmüyo en yumuşak tarlada bile 2buçuk lt yakıyo biyerden emanet patates sökme makinası almaya hem tümosan 70-70 le gittim hemde td ile gittim tümosan çeyrek deponun yarısına inmişti bizimki vallahi çeyrek depo mazot yaktı tümosanın deposu 70lt bizimki 90 lt ama bizimkinin konforuna kimse bişey diyemez
bn onu bunu bilmem kardeşim.bende fiat 640 vardı daha önce.milletin traktöründe gözüm olmaz.tarlada yoldada fiattan iyi çekiyor.aynı beygir gücünde ikiside.ee tarlada td65 daha az yakıyor td65 buda bana yetiyor kardeş.daha fazlasında gözüm yok.

amacımız kimsenin malını kötülemek değil zaten idda ile bir işimiz yok traktörleri arka arkaya takıp çekiştirmiyoruz herkesin malı kendince iyi diye bir felsefemizde yok arkadaşlarımda her türlü traktör var bir tek tümosana binmedim bizim mantığımız iş yaparken zevk alıyoruz birbirimize yardım ediyoruz bu esnada traktörleri değiştirip mukayese ediyoruz toprağımız ağır aynı şartlarda mücadele ediyoruz konyada arkadaş yayınlamış 6lı12 numara pulluk takmış 85hp motora biz 14 numara 3lü takıyoruz hem çalışıyoruz hem eğleniyoruz hepimiizin çoluk çocuğu var ben l95 i alıp getirdiğimde bana td95i kırmızıya boyamışlar sanada kakmışlar dediler o zaman memlekete ilk defa ben getirdim sattım ayrı mevzu ama herşeyimizi paylaşıyoruz internetten takip ediyoruz bir iş yaparken haberleşiyoruz bu sitedende bir çok şey öğrendik diskaro ne bilmezdik mesela ben traktöre turboyu takıp kullanan arkadaşlarla mesajlaştıktan sonra takmaya karar verdim her zaman için söylüyorum yıkıcı değil yapıcı olamk lazım

xdragonx link=topic=36434.msg311126#msg311126 date=1291168820' Alıntı:
amacımız kimsenin malını kötülemek değil zaten idda ile bir işimiz yok traktörleri arka arkaya takıp çekiştirmiyoruz herkesin malı kendince iyi diye bir felsefemizde yok arkadaşlarımda her türlü traktör var bir tek tümosana binmedim bizim mantığımız iş yaparken zevk alıyoruz birbirimize yardım ediyoruz bu esnada traktörleri değiştirip mukayese ediyoruz toprağımız ağır aynı şartlarda mücadele ediyoruz konyada arkadaş yayınlamış 6lı12 numara pulluk takmış 85hp motora biz 14 numara 3lü takıyoruz hem çalışıyoruz hem eğleniyoruz hepimiizin çoluk çocuğu var ben l95 i alıp getirdiğimde bana td95i kırmızıya boyamışlar sanada kakmışlar dediler o zaman memlekete ilk defa ben getirdim sattım ayrı mevzu ama herşeyimizi paylaşıyoruz internetten takip ediyoruz bir iş yaparken haberleşiyoruz bu sitedende bir çok şey öğrendik diskaro ne bilmezdik mesela ben traktöre turboyu takıp kullanan arkadaşlarla mesajlaştıktan sonra takmaya karar verdim her zaman için söylüyorum yıkıcı değil yapıcı olamk lazım

çok takdir ettim seni arkadaşım. bende senin fikrindeyim. çekiştirmekle traktör ölçütü mü olurmuş dimi. en güzeli yapıyosunuz. alıyosunuz traktörleri , her traktörü farklı şoför kullanıyo ve aradaki fark direk ortaya çıkıyo :) walla helal olsun, hem de eğlenceli olur

Bestepeli58 link=topic=36434.msg324972#msg324972 date=1295122173' Alıntı:
Kardeş bu çok yakıyormuş 168 kuru sert anızda 4 takviyeye düşsek bile 1.6 üstüne çıkmıyor :))

yakıyor ama aşırı derin batırıyor belki de. normal bi 12 numara 3 lünün hakkını vermek için zaten 2 - 2,5 lt arsı yakması lazım . toprak yumuşaktır o zaman daha az yakar, pulluğu batırmazsın o zaman daha da az yakar .

yakıt bi tarafa kafamı karıştıran 4 silindir td 75 erkunt 70 lik kadar çekemiyor mu , nasıl oluyo bu

sana şöyle bir gözlemimi anlatayım 2005 yılına kadar new holand bizde çok baskındı uzel battı rakipsiz kaldı diye umut ediyorken birde baktık erkunt çıktı piyasaya şimdi erkunt çok moda ve herkesin 1, tercihi erkunt 0 km de alınan traktörlerin %50 s i artık erkunt geri kalanı diğer markalar alanda çok memnun erkuntu kullananda ama şu aralar same ve deutzda başladı satmaya bakalım zamann ne gösterecek

arkadas 3 lü 12 inç pulluk o motoru çok kasar bide 4 lü 14 veya 4 lü 12 inç dene bak hem daha iyi ceker hemde yakıt düşer aynı sorun bizimde basımıza geldi td75 75 hp bizde hema 5875 var 75 hp aynı sorunu 3 lü 12 de bizde gördük 4 lü 14 taktık 30 dönüm tarlayı 5,5 saatte sürdü dçnümede 1300 gram yakmıstı

xdragonx link=topic=36434.msg325067#msg325067 date=1295134864' Alıntı:
işin doğrusunu konuşmak gerekirse erkunt kadar çiftte yürümüyor

kardeşim kızma benim de büyüğümsün ama new holland bölümünde aynı td75 hem de tek çeker 5li 12 dönerli çekiyor.niçin bu kadar küçümsüyosun motorunu anlamıyorum :S :S

bazı tarla vardır hiç sürmeden ayak basarsın ayakkabıların toprağa gömülür bazı toprağada kkazma çakamazsın bizdeki kazma çakılmayan cinsten ben td ye sayet 5 li 12 numara döner taksam millet bana döner döner güler