NH TÜMO Yardımlaşması Ama Sonuç Hüsran

Ynt: NH TÜMO Yardımlaşması Ama Sonuç Hüsran

HassaN20 link=topic=66822.msg758505#msg758505 date=1373915870' Alıntı:
:D hangi fizik hocama sorayım ip uzun kısalığı neyi değiştirir bir söylermisin? sürtünmeyi mi azaltır ? kuvvetimi arttırır ? Hangi fizik kuralıyla bakıyorsun ?

Güç olarak bakıyorum arkadasım ornek olarak sana en kısa ve etkılı bır yontemı aktaracağim ıyı dınle benı evınde kurek vardır herkesın bır kuregı vardır şimdi sen guclu bır bır ınsansın ama ne kadarda guclu olsan fızık kurallarına karsı gelemessın o kureği al şimdi elıne bır en ucundan sapının ordan tutmaya calıs bakalım kaldırabılecek mısın tek elınle bırde kafasına yakın ortadan tut hangısını daha kolay kaldıracaksın kuvvet yanı elın ne kadar kuregin kafasına yaklasırsa kurek o kadar kolay kalkar sapın sonuna dogru kaldırman zorlasır cunku mesafe artar buda bu olay gıbı kardesım anlş-*s

mesafe uzadıkca guc azalır mesafe kısalınca guc artar heee surtunme konusuna bır sey dıyemıyecegım.

tumosannn link=topic=66822.msg758511#msg758511 date=1373916421' Alıntı:
Güç olarak bakıyorum arkadasım ornek olarak sana en kısa ve etkılı bır yontemı aktaracağim ıyı dınle benı evınde kurek vardır herkesın bır kuregı vardır şimdi sen guclu bır bır ınsansın ama ne kadarda guclu olsan fızık kurallarına karsı gelemessın o kureği al şimdi elıne bır en ucundan sapının ordan tutmaya calıs bakalım kaldırabılecek mısın tek elınle bırde kafasına yakın ortadan tut hangısını daha kolay kaldıracaksın kuvvet yanı elın ne kadar kuregin kafasına yaklasırsa kurek o kadar kolay kalkar sapın sonuna dogru kaldırman zorlasır cunku mesafe artar buda bu olay gıbı kardesım anlş-*s
Ohooo sen olayları çok karıştırmışsın senin küreği kaldırmanla traktörün biçeri çekmesi arasında hiçbir bağlantı yok...Senin anlattıgın olay kaldıraçlara örnektir...Git sürtünme filan öğren...

HassaN20 link=topic=66822.msg758513#msg758513 date=1373916721' Alıntı:
Ohooo sen olayları çok karıştırmışsın senin küreği kaldırmanla traktörün biçeri çekmesi arasında hiçbir bağlantı yok...Git sürtünme filan öğren...

Nasıl yok noo*-*- sop-*-sa traktoru elın say biçerıde kurek say elın yanı traktor ne kadar uzak olursa guc azalıo ne kadar yakın olursa guc artıyor surtunmeden bahsedersek yer toprak oldugu ıcın traktorlerın patınaja kalkması olağandır. anlş-*s sop-*-sa

tumosannn link=topic=66822.msg758516#msg758516 date=1373916979' Alıntı:
Nasıl yok noo*-*- sop-*-sa traktoru elın say biçerıde kurek say elın yanı traktor ne kadar uzak olursa guc azalıo ne kadar yakın olursa guc artıyor surtunmeden bahsedersek yer toprak oldugu ıcın traktorlerın patınaja kalkması olağandır. anlş-*s sop-*-sa
Kardeşim bilmiyorsun bari inatlaşma...Traktör biçeri havada mı tutuyor...

HassaN20 link=topic=66822.msg758517#msg758517 date=1373917077' Alıntı:
Kardeşim bilmiyorsun bari inatlaşma...Traktör biçeri havada mı tutuyor...

Yerde oldugunu farzet bır sey fark edermı ? bılmıyorsun deme bana gıt sor dıyorum sana inatlaşanda sensın anlş-*s

HassaN20 link=topic=66822.msg758521#msg758521 date=1373917467' Alıntı:
Senin fizik notun kaç şuan hala okula devam ediyormusun ?

evınde su şişesi vardır o 10 kg lık su şişesine kısa ıple baglayıp kaldır bırde uzun ıple baglayıp kaldır hangısıyle kolay kaldıracan uzunla kaldırdım dersen sana dıyecek yok artık sana cevap vermıyecem suan ıcın kısısel soruna gelıncede 4 senelık unıversıte mezunuyum anlş-*s

' cahile söz anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur '

tumosannn link=topic=66822.msg758525#msg758525 date=1373918534' Alıntı:
evınde su şişesi vardır o 10 kg lık su şişesine kısa ıple baglayıp kaldır bırde uzun ıple baglayıp kaldır hangısıyle kolay kaldıracan uzunla kaldırdım dersen sana dıyecek yok artık sana cevap vermıyecem suan ıcın kısısel soruna gelıncede 4 senelık unıversıte mezunuyum anlş-*s

:D ikisiylede aynı kaldırırsın........bak diyorsun ki 10 kiloluk su şisesini kaldır :D bu 1 kilo pamuk mu 1 kilo demir mi ağır sorusuna benziyor..Bende örnek arıyodum saol ip uzunluğunun bir önemi varmıdır diye kendin buldun şimdi eline bir kantar al bir kısa iple 10 kilo kaldır birde uzun iple 10 kilo kaldır bak kaç kilo gelecekler...

' cahile söz anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur ' :D bu ne lan sen hangi üniversiteden mezun oldun ya :D eğitim seviyesi 0 ....hiçbirşey öğretmediler bari bilmediğin bir konuda susmayı öğretselermiş ya la...

tumosannn link=topic=66822.msg758525#msg758525 date=1373918534' Alıntı:

Konuyu nereye çektiniz yahu Allah Allah Tümosancı abi sen en iyisi Fİzikçi ol bize öğretirsin bu gibi işleri

HassaN20 link=topic=66822.msg758528#msg758528 date=1373919358' Alıntı:
:D ikisiylede aynı kaldırırsın........bak diyorsun ki 10 kiloluk su şisesini kaldır :D bu 1 kilo pamuk mu 1 kilo demir mi ağır sorusuna benziyor..Bende örnek arıyodum saol ip uzunluğunun bir önemi varmıdır diye kendin buldun şimdi eline bir kantar al bir kısa iple 10 kilo kaldır birde uzun iple 10 kilo kaldır bak kaç kilo gelecekler...

' cahile söz anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur ' :D bu ne lan sen hangi üniversiteden mezun oldun ya :D eğitim seviyesi 0 ....hiçbirşey öğretmediler bari bilmediğin bir konuda susmayı öğretselermiş ya la...

Birader sana cevap vermıyecegın yazdıgın yorumla zaten egıtım sevıyenı bellı ettın sen tesekkurler

1 kılo pamuk bır kılo demır ornegıde tamamen sacma bır ornek olmus o ornek yuzeylerın kapladıgı alan ıcın gecerlıdır madem bılmıyorsun nıye konusuyorsun anlamıyorum ki...

td 100d link=topic=66822.msg758529#msg758529 date=1373919466' Alıntı:
Konuyu nereye çektiniz yahu Allah Allah Tümosancı abi sen en iyisi Fİzikçi ol bize öğretirsin bu gibi işleri

Fizikçi olmaya gerek yok ben sana ne dıyorum verdıgım ornegı dene sonra konus mantıkgınla hareket et kafanla ok

çeneyle değil mantıkla ok-*-s anlş-*s

tumosannn link=topic=66822.msg758532#msg758532 date=1373919941' Alıntı:
Birader sana cevap vermıyecegın yazdıgın yorumla zaten egıtım sevıyenı bellı ettın sen tesekkurler

1 kılo pamuk bır kılo demır ornegıde tamamen sacma bır ornek olmus o ornek yuzeylerın kapladıgı alan ıcın gecerlıdır madem bılmıyorsun nıye konusuyorsun anlamıyorum ki...
tumosannn link=topic=66822.msg758533#msg758533 date=1373920010' Alıntı:
Fizikçi olmaya gerek yok ben sana ne dıyorum verdıgım ornegı dene sonra konus mantıkgınla hareket et kafanla ok

Tamam tamam küsme sen bidonları uzun iple kısa ip kaldırıp tarttın mı ?

tumosannn link=topic=66822.msg758533#msg758533 date=1373920010' Alıntı:

sen böyle mantığınla yaşamya devam et
abi

td 100d link=topic=66822.msg758535#msg758535 date=1373920196' Alıntı:
sen böyle mantığınla yaşamya devam et
abi

Benımle dogru konus saygılı ol sen buyuklerınle bole mı konusuyorsun yaşamında , fıkrıme katılmayabılırsın hatta benı sevmıyebılırsın ama saygı duymak zorundasın katılmıyorsan susman gerekır

tt6054c link=topic=66822.msg758537#msg758537 date=1373920330' Alıntı:
yorumları okudum arkadaşlar kısa olunca daha iyi çeker bence uzun olunca kuvvete gelemezler

Kardesım öle zaten ben ornek de verdım uygulama yapsalar sonuca ulasırlar anlş-*s

arkadaşlar tümosann nickli arkadaşımız haklı kısa olunca daha çok çeker ki bizzat kendim yaşadım bu olayı defalarca köyümüzde silaj fabrikası var tamperli tırlar silaj getirip silaj ambarlarına döküyorlar silajın içinden çıkamıyorlar fabrikanın motoru var tm 120 onu atıp çıkarıyoruz tırları bir seferinde motoru ben sürerken halatı uzun bağladım çıkmadı tır ardından tırın şoförü indi halatı 2 ye katladı kısalttı ilkten çıkarmayan motor halat kısaldıktan sonra tırı öyle çıkardı ki sanki arkasında bişey yok bende orada anlamış oldum ki kısa olduğu zaman daha çok çeker şimdi diyeceksiniz ki sen motoru becerememişsin halat uzunkende ben kullanıyordum motoru kısaykende aynı viteste çektim çıkardım yani kısa halatın faydası çok bu arada gereksiz yere polemiğe girmeyin ne olur bu mübarek günlerde kalp kırmayın bari

tumosannn link=topic=66822.msg758540#msg758540 date=1373921007' Alıntı:
Benımle dogru konus saygılı ol sen buyuklerınle bole mı konusuyorsun yaşamında , fıkrıme katılmayabılırsın hatta benı sevmıyebılırsın ama saygı duymak zorundasın katılmıyorsan susman gerekır

Kardesım öle zaten ben ornek de verdım uygulama yapsalar sonuca ulasırlar anlş-*s
Sen söyledigin uygulamayı yaptın mı kaldırıp tarttın mı bidonları???????

abim ben uygulama yaptım sonuca ulaştım zaten gerekli açıklamayıda yaptım arkadaşlara :) yukarıdaki yazımda :)

aslında böyle anlatmayla olmaz abi bi video filan varsa paylaşsan daha iyi aklıma yatar Ha bide Tümosancı abi demekten usandım ismin ne ??