Nimet'e İntercoll..

Ynt: Nimet'e İntercoll..

SmhGwz link=topic=48795.msg476913#msg476913 date=1322412239' Alıntı:
Mrb arkadaş bu ara erkuntların ustünde çok depiniyoruz.. :) bu yeni gelende intercool warmış bizim motorda yok bunu servis takalım dedi taktırırsak güç artar dendi artarmı ?
ve sitede yine turbo intercool olsada 68 yazıyor benımkınde 68 bg :D
tartırırsam dez avantajı olurmu yada çok büyük artısı :)

benım bildiğim intercool turbonunn daha ii çalışması için onu sogutma ve yanmayan akaryakıtı geri dödurup yakma gibilerden bikaç işlem oluyor ama babamada %20 yakıt dusuğu ve 5 bg artırır denmiş :)

ve birde şu war blow off war cuf cuf dan taksak tur bonun içindeki basıncı dışarı verip turboyu rahat çalışmasını saglarmı ? :D
eed neler düşünüyorsunuz bu konuda nh turbo intercollu tüm serileri war ve motorlar eskiye göre çok iyi diyorlar yani kafam biraz karışık :S
yanmayan yakıtı geri yakmak gibi bir özelliği yok ama taktırmanı tavsiye ederim, tork beygir ve yakıt tasarrufu bayılmama gibi avantajlar sağlayacaktır

qarizmatiqa link=topic=48795.msg477288#msg477288 date=1322463142' Alıntı:
yanmayan yakıtı geri yakmak gibi bir özelliği yok ama taktırmanı tavsiye ederim, tork beygir ve yakıt tasarrufu bayılmama gibi avantajlar sağlayacaktır
o yakıt olayına inanasım gelmiyor tabi ama güçü artıracağı kesin gibi :)

cazgin0020 link=topic=48795.msg477284#msg477284 date=1322462666' Alıntı:
semih bence taktırma. bende çok araştırdım elbet faydası olurda yakıtta pek bi fayda edecegini sanmam anca turbo biraz daha uzun omurlu olur motor biraz daha tok çalışır. ama yinede ben gerek duymuyorum .
bence turbo randumanlı çalışacağı için daha ii olur kanısındayım ve TL100 de di sanırım intercool takıldıktan sonra adamla 4-lü pulluğu 5 li cıkardılardı pullukçu öyle demişti öyle bişeyler hatırlıyormda.. çünkü komroresor olsa o kadan üstünde durmuyoruz ama bu motora + şey kazandırcağı için bayahı yoğunum üstünde konunun :)

peki hiç zararı olmaz mı? :S

SmhGwz link=topic=48795.msg477313#msg477313 date=1322467319' Alıntı:
bence turbo randumanlı çalışacağı için daha ii olur kanısındayım ve TL100 de di sanırım intercool takıldıktan sonra adamla 4-lü pulluğu 5 li cıkardılardı pullukçu öyle demişti öyle bişeyler hatırlıyormda.. çünkü komroresor olsa o kadan üstünde durmuyoruz ama bu motora + şey kazandırcağı için bayahı yoğunum üstünde konunun :)

yakıttan şöyle avantajı var, daha güçlü bir hale geldiği için daha geniş pulluk çekiyor yada daha hızlı pulluk çekiyor aynı zamanda daha fazla tarla işliyor başka bir deyişle aynı tarlayı daha kısa sürede bitirmeni sağlıyor ve yakıttan tasarruf ediyorsun. saatteki yakıt tüketiminin pek fark edeceğini sanmıyorum ,yük çekerden de 2 ile çıkacağın yokusu 3 ile çıkarak zamandan ve yakıttan tasarruf edebilirsin

SmhGwz link=topic=48795.msg477313#msg477313 date=1322467319' Alıntı:

semih aynı motorun orjinalini bulun tl 100 un birisine 4 14 intercol takana 5 12 takın bi tarlaya atın bakalım hangisi geçecek hangisi randımanlı çalışacak :) ben o kadar bi fark olacagını hiç sanmıyorum ben gerek duymuyorum.