Nohutla karışık arpa

S.a bazı yerlerde nohutun içine arpa karıştırıp ekiyorlar 80 kilo nohuta 24 kilo arpa karıştırıp ekiyorlar bu şekilde nohutta hastalık oluşmuyormuş daha önce eken varmı nohutu bu şekilde
Hiç duymadım görmedimde ama ot ilacı nohutta kullanılanlar tahıllarıda kurutuyor sanırım bu sene buğday yerlerine ektim merlin ot ilacı kullandım buğdaydan eser kalmadı çıkmaya çalışanlarda kurudu kesin demiyorum ama belki farklı bir metod uyguluyorlar

S.a bazı yerlerde nohutun içine arpa karıştırıp ekiyorlar 80 kilo nohuta 24 kilo arpa karıştırıp ekiyorlar bu şekilde nohutta hastalık oluşmuyormuş daha önce eken varmı nohutu bu şekilde

Geçen bende duydum yozgat bölgesinde o tarz bişeyler yapılıyormuş sarı bursa buğday ile ekiyolarmış ama bilimsel olarak açıklaması ne olabilir bilmiyorum anltraknoza faydası nedir anlamadım

Geçen bende duydum yozgat bölgesinde o tarz bişeyler yapılıyormuş sarı bursa buğday ile ekiyolarmış ama bilimsel olarak açıklaması ne olabilir bilmiyorum anltraknoza faydası nedir anlamadım
Bende anlamadimki adamlar hersene aynı şekilde ekiyorlarmış ama nohuta atılan ot ilacı arpayida kurutur diye düşünüyorum hiç ilaç atmasan ot basar tarlayı bakalım bu sene bi arkadaş deneyecek eğer güzel sonuç alırsa bende o şekilde ekecem