OKUMAK MI YOKSA HAYVANCILIK MI

Sizce Okumak mı Doğa mı

• Kullanılan toplam oy
    236

Ynt: OKUMAK MI YOKSA HAYVANCILIK MI

Ali SARAÇ link=topic=80307.msg988177#msg988177 date=1427745784' Alıntı:
ya kardeş kate upton mu jesica alba mı ddidim .. sen yumurtacılık diyon .. fantazi dünyamında bi sınırı var .. yumurtlatamam ben onları o iş olmaz olmaz olmaz
:D :D kardeşim akşam hatırlamadım bugün gördüm ne yazmışım öle yaw sesli güldüm 20dk :D :D hala gülüom akşam kendimi hatırlamıyorum ne yaptım çok kaçırdım alkolü

para olan iş arıyosanız eşşek sütü sektörüne girin deli para var bantun sen eşşek sütü çiftliği aç kardeş:)) ilk başta 3-5 eşşekle başlarsın sonra bi bakmışın 300 beşyüz almış yürümüşün:))

mousset83 link=topic=80307.msg988746#msg988746 date=1427903491' Alıntı:
para olan iş arıyosanız eşşek sütü sektörüne girin deli para var bantun sen eşşek sütü çiftliği aç kardeş:)) ilk başta 3-5 eşşekle başlarsın sonra bi bakmışın 300 beşyüz almış yürümüşün:))
En kötü kasaba satılır

mousset83 link=topic=80307.msg988746#msg988746 date=1427903491' Alıntı:
tüürkiyede ateistlere satarız :) Eşek sütü haram hocam inek sütü helal geviş getirmeyen hayvanında eti yenmez
ama o eşek le helal olan bir hayvandan doğan canlıdan üretilen süt içilir onlamı ugrasılacak tek tek 2-3 yıl beklicende

ilk defa senden duyuyorum bantun kardeş araştırıcam ama öyle düşünmüyorum mantıksız geldi zira bu süt ilaç niyetine tüketilecek kanser hastaları gibi şimdi caiz oldu mu:)

mousset83 link=topic=80307.msg988871#msg988871 date=1427921387' Alıntı:
ilk defa senden duyuyorum bantun kardeş araştırıcam ama öyle düşünmüyorum mantıksız geldi zira bu süt ilaç niyetine tüketilecek kanser hastaları gibi şimdi caiz oldu mu:)
diyoruum ki eşek sütü eti haram dır aynı maymun kedi köpek gibi
fakat helal kılınan hayvan ile haram olan hayvadan gelen canlının sütü helaldir Kanser niyetine neden süt? daha neler var tabi bilmeyerek içerseniz helal fakat birebir eşek sütü içerseniz haramdır araştırın

mousset83 link=topic=80307.msg989750#msg989750 date=1428157637' Alıntı:
arı da geviş getirmiyo bal yemeyelimmi gardaş
halkın dediğine göre eti harammış.
Bir konunun haram mı helal mi olduğu tartışılırken esas aranan hakkım mı değil mi hassasiyetidir.Hakkınızsa helaldir, hakkınız değilse haramdır.
Bir arının size ait olup olmadığını nasıl bileceksiniz?
Arı sizin kovanınızdan çıkıp size ait olan yada olmayan bir yere konar.Bu durumda arı mülk sahibinin olabilir mi?
Kesinlikle hayır. Öyle ise arı sizindir ve helaldir.
Ama sizin kovanlarınızdan çıkıp çıkmadığını bilmiyorsunuz.Sahibi de belli değil.
Buarının akbeti nedir?
Ya siz almazsanız başkası alacak yada çetin doğa şartlari içinde yok olup gidecek.
Bu durumda alıp sahiplenmek bir yerde arının hayatını kurtarmak kötü bir iş olmadığına göre haram olmasa gerek.
Tabi ben din adamı değilim.
Düz mantıkla düşündüklerimi söylüyorum.
Söylüyorum ama, benim çıraklarımdan üç tanesi din görevlisidir.
Bunladan duyduğum söz şu dur:

Bir arının sahibi belli değilse bulana helaldir.

Yani helal olması şarta bağlı. O şart Sahibinin belli olmamasıdır.
Esas fetva makamı vicdanımız olduğu gerçeğini unutmadan selam ve saygılarımı sunarım.

Ali abi bugün haberlerde gördüm 'Manisa ' da ahırın içinde bir tane fırın basmışlar' direk sen aklıma geldin aha dedim ali abi basıldı :D :D

Ali SARAÇ link=topic=80307.msg988169#msg988169 date=1427745393' Alıntı:
ya ben yatcam artık .. son bi sorayım gideim ben .. kate upton mu jesica alba mı .. acil cevap verin ..

ORION link=topic=80307.msg991656#msg991656 date=1428598914' Alıntı:
Ali abi bugün haberlerde gördüm 'Manisa ' da ahırın içinde bir tane fırın basmışlar' direk sen aklıma geldin aha dedim ali abi basıldı :D :D
banada uzak ali abiyede uzak yunusemrede hayvan yemi kullanıyorlarmış renklendirmek için ön taraf fırın arkası ahır 33bin tl ceza aldı lar ve mühürlenmiş dükkan pislik içinde bir yermiş

ORION link=topic=80307.msg991656#msg991656 date=1428598914' Alıntı:
İfşa etme .. Fırın afrikadan bir muzun içinde geliyur biliyurmusun

bantun111 link=topic=80307.msg991682#msg991682 date=1428600645' Alıntı:
banada uzak ali abiyede uzak yunusemrede hayvan yemi kullanıyorlarmış renklendirmek için ön taraf fırın arkası ahır 33bin tl ceza aldı lar ve mühürlenmiş dükkan pislik içinde bir yermiş
Evet haberlerde 4 farklı ana haber bületeninde gördüm....
Ali abi de fırıncılık hakkında hakkında başlasam diye yazıyordu ya... dur dedim bi şaka yapayım ali abiye :D
Ali SARAÇ link=topic=80307.msg991688#msg991688 date=1428601152' Alıntı:
İfşa etme .. Fırın afrikadan bir muzun içinde geliyur biliyurmusun
haber değilde renklendirmek için hayvan yemi kullanılmasına şaşırdım ben çok acayip işler dönüyor manisada ekmek kara borsa demek ki :D